Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Nie niewiem co wy próbujecie sobie udowadnić. Jeżeli według niektórych BMW jest to samo co Superb tylko różnica ceny to znaczy, że was na te BMW zwyczajnie nie stać. Dokładacie tylko jakieś ideologiczne argumenty. Superb lepszy bo wiekszy a jeździcie 99.9% sami.
Jedynie Superb 2.0Tsi 4x4 ma argument za Skodą. Reszta to leczenie kompleków.
Czytam wasze argumenty Skoda-Audi- BMW to toćka w toćke argumenty dlaczego Dacia a nie Skoda. Na ich forum tak samo argumentują zakup Daci względem Skody. Nie widać różnicy to po co przepłacać.
Jak pisałem kiedyś, że ja jakbym był producentem to te rabaty bym pozabierał dodatkowo cene podniósł to patrzeliscie z politowanie na mnie. I co zaczyna sie kasowanie rabatow, a wnet bedziecie jeszcze dopłacać do ceny na umowie, by móc zasiąść do Bentle.... a nie pomyliłem forum, miało być Superba.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Mam podobne zdanie. Skoda ok, może I duże auto, ale co z tego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Panowie, wróćmy proszę do tematu.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

pankracy pisze: 1 gru 2021, o 17:48 Nie niewiem co wy próbujecie sobie udowadnić. Jeżeli według niektórych BMW jest to samo co Superb tylko różnica ceny to znaczy, że was na te BMW zwyczajnie nie stać. Dokładacie tylko jakieś ideologiczne argumenty. Superb lepszy bo wiekszy a jeździcie 99.9% sami.
Jedynie Superb 2.0Tsi 4x4 ma argument za Skodą. Reszta to leczenie kompleków.
Czytam wasze argumenty Skoda-Audi- BMW to toćka w toćke argumenty dlaczego Dacia a nie Skoda. Na ich forum tak samo argumentują zakup Daci względem Skody. Nie widać różnicy to po co przepłacać.
Jak pisałem kiedyś, że ja jakbym był producentem to te rabaty bym pozabierał dodatkowo cene podniósł to patrzeliscie z politowanie na mnie. I co zaczyna sie kasowanie rabatow, a wnet bedziecie jeszcze dopłacać do ceny na umowie, by móc zasiąść do Bentle.... a nie pomyliłem forum, miało być Superba.
No i dobrze że nie jesteś. A z podnoszeniem ceny to jeszcze nie słyszałem żeby komuś podnieśli. Pozdrawiam
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

zalezi pisze: 1 gru 2021, o 18:24 Panowie, wróćmy proszę do tematu.
Popieram. Wróćmy do tematu.
A co do podnoszenia ceny - Ja żadnej oficjalnej informacji od mojego dealera od ponad 5 m-cy od zamówienia na ten temat nie otrzymałem (a myślę że w takich sprawach raczej powinno być oficjalne stanowisko importera które dealerzy musieliby przekazać klientom, bo to dość istotna zmiana warunków zamówienia), więc te forumowe "prawdopodobnie podniosą", "mają podnieść" to jak na razie dla mnie tzw. urban legends. No chyba, że jest tu ktoś, kto faktycznie przy odbiorze zamówionego auta musiał zapłacić więcej niż wyszło mu przy składaniu zamówienia. Jeśli jest ktoś taki niech się ujawni.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Dokładnie, Big, straszą tu podnoszeniem cen, a nikomu nie podnieśli. Na forum Kodiaqa podobnie.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

A na co mają podnieść? Na film z lotniska? Czy wizualizacje w necie? Wiecie może jak długo i czyje stoi auto na placu najdłużej. Bo wiecie mamy grudzień, jakby niebyło czas wyprzedaży starego rocznika.
Temat olejów i opon. Opona z tego roku gora roczna bo stażeje sie. Olej panie najlepiej kilkumiesieczny bo 2 letni to już się za bardzo- pan da rabat bo stary. Ale auto z placu no panie a co mu się stanie :roll:
Tak wiec panowie głowa do góry, czekajcie spokojnie i nie wychylać nosa bo diler sprzeda "wasze" auto komuś innemu.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Pankracy, jest tu paru chłopaków którzy odbierali niedawno Superby w różnych konfiguracjach i zamówione w kompletnie różnym czasie od listopada 2020 po lipiec 2021. Z tego co się orientuję to żaden z kolegów nie zapłacił za swojego Superba więcej niż wychodziłoby to z jego zamówienia. Nie ma co się podniecać. Będzie OFICJALNE stanowisko importera to wtedy będzie można narzekać. Jak na razie to, czuję się trochę jak na targu - ktoś puści plotę inni podłapują i rozdmuchują - "Bujaka złapali. Co? Papieża aresztowali? Słyszała Pani, Jaruzelski porwał Regana".
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Ale ja nie piszę że będą podwyżki, ja się dziwie że ich jeszcze niema. Bo to dobra firma jest, ceny nie podnosi i za parkowanie nie każe płacić.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Pankracy, bo się dealerzy z Importerem kłócą bo importer chce ay auta zamówione do 6 mies wstecz miały podwyżkę 4% i zabrane wsparcie ten rabat do 6,5K pln:) się jeszcze nie dogadali. Dlatego tez ceniika nie ma superba, bo pojawił sie nowy chyba od 1.11.2021 gdzie ten rabat w cenniku zniknął a teraz kombinują jaki cennik dac na auta które ludzie teraz zamawiali od lipca bo cennik 1.11.2021 obowiązywał tylko dla aut wyprodukowanych:)) wiec tak nap prawde od lipca jak dobrze pamiętam nie ma cennika na auta do produkcji.
Info z mojego źródła takie ze takiego bałaganu i traktowania klient to nie było, skoda podchodzi do tematu ze podwyzki maja byc a ci co nie akceptują niech rezygnują bo chętni w kolejce. Tj pisałeś az dziw ze nie dali podwyżek wczesniej.



Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

Teraz wleciał nowy Kodiaq i ciekawe ile się na niego czeka. Czy robią go bez kolejki? :D Czy zamówi się teraz, a dopiero za rok w 2023 odbiór. :D
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Mio pisze:Teraz wleciał nowy Kodiaq i ciekawe ile się na niego czeka. Czy robią go bez kolejki? :D Czy zamówi się teraz, a dopiero za rok w 2023 odbiór. :D
Nie, nie jest źle jak czytuje ich forum, nawet spoko się uwijają z tym autem po liftingu.
Maliniak
Posty: 624
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

pankracy pisze: 1 gru 2021, o 17:48 Nie niewiem co wy próbujecie sobie udowadnić. Jeżeli według niektórych BMW jest to samo co Superb tylko różnica ceny to znaczy, że was na te BMW zwyczajnie nie stać. Dokładacie tylko jakieś ideologiczne argumenty. Superb lepszy bo wiekszy a jeździcie 99.9% sami.
Jedynie Superb 2.0Tsi 4x4 ma argument za Skodą. Reszta to leczenie kompleków.
Czytam wasze argumenty Skoda-Audi- BMW to toćka w toćke argumenty dlaczego Dacia a nie Skoda. Na ich forum tak samo argumentują zakup Daci względem Skody. Nie widać różnicy to po co przepłacać.
Jak pisałem kiedyś, że ja jakbym był producentem to te rabaty bym pozabierał dodatkowo cene podniósł to patrzeliscie z politowanie na mnie. I co zaczyna sie kasowanie rabatow, a wnet bedziecie jeszcze dopłacać do ceny na umowie, by móc zasiąść do Bentle.... a nie pomyliłem forum, miało być Superba.
Ja tam np. nie twierdze, że Skoda to to samo co BMW, bez przesady. Ale prawda jest taka, że jakbym chciał dostać w BMW to co dostaje w Superbie za 200k to musiałbym wziąć BMW 540 za drugie tyle albo i lepiej? To samo z Audi A6, gdzie i tak będę miał mniej miejsca ;) Marka premium ma sens jak się bierze to czego nie oferuje konkurencja w klasie średniej - głównie w kontekście silników. Przynajmniej ja tak mam. Jeżdżenie marką premium "bieda" wersją to jest właśnie leczenie kompleksów i kupowanie pod sąsiada żeby nie mógł spać po nocach z zazdrości ;) Marka ponad wszystko, bo Dacią albo Skodą to wstyd jeździć ;) Poza tym to też nie jest tak, że teraz jest taka sama przepaść jaka była te 10-20 lat temu.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Do dobrze wyposażonego superba 272/280 nie mają podejścia marki premium w podobnej cenie. I zostaje albo A6 4.0, albo minimum bmw 540i, a to są już pieniądze dużo większe, jeżeli mówimy o nowy aucie.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

orlik pisze: 2 gru 2021, o 06:16 Zgadzam się z Tobą całkowicie. Do dobrze wyposażonego superba 272/280 nie mają podejścia marki premium w podobnej cenie. I zostaje albo A6 4.0, albo minimum bmw 540i, a to są już pieniądze dużo większe, jeżeli mówimy o nowy aucie.
Panowie, wróćmy do tematu. :!:
ODPOWIEDZ