Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Ja niby dostałem potwierdzenie że L&K to nie dotyczy i będzie miał wszystko co jest w standardzie plus opcje które dołożyłem.
MikiM
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2021, o 09:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MikiM »

Ja tak samo jak Big dostałem info.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

Co jak co, ale szczerze mówiąc to współczuje teraz tym sprzedawcom, bo to oni teraz najbardziej obrywają od niezadowolonych klientów, niejeden tam co ma sraczkę na nowe auto narobił awantury.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

padero pisze: 23 gru 2021, o 20:16 Co jak co, ale szczerze mówiąc to współczuje teraz tym sprzedawcom, bo to oni teraz najbardziej obrywają od niezadowolonych klientów, niejeden tam co ma sraczkę na nowe auto narobił awantury.
I prawidłowo
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

siemi1 pisze: 23 gru 2021, o 11:47 No właśnie ow skonfigurowałem takiego SCOUTa jak mój zamówony, to teraz:

Cena bazowa 179.300 zmieniła się na 185.900 PLN (+6.600) dodatkowo:
....
Slabo to wyglada u mnie rowniez. Przy tej samej konfiguracji wersji Style, bazowo wychodzi o 6100 zl wiecej a nie ma nawet Cantona :/
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Kasper pisze: 23 gru 2021, o 21:53
padero pisze: 23 gru 2021, o 20:16 Co jak co, ale szczerze mówiąc to współczuje teraz tym sprzedawcom, bo to oni teraz najbardziej obrywają od niezadowolonych klientów, niejeden tam co ma sraczkę na nowe auto narobił awantury.
I prawidłowo
Oczywiście, że powinni się awanturować. A czego im współczuć? Czy to ich czy nie ich wina kogo to powinno obchodzić. Czy jak ty zawalisz projekt bo ktoś nie dostarczył Ci narzędzi lub materiału to kogoś to obchodzi? Lecisz po premi lub płacisz kare. Tak to dzisiaj działa.
Praca handlowca ma plusy i minusy. Siedzieć w ciepełku, pić kawkę, przeglądać neta w czasie pracy to fajnie. Ale jak klient zły to współczuć. Ciekawe czy ktoś współczuje ludziom pracującym fizycznie na zewnątrz przy ujemnej temperturze.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

W konfiguratorze cena poszła ok 7tys No i oczywiście nie ma pewnych opcji do wyboru. Podstawowa wersja tez nieźle poszła w górę...
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

pankracy pisze: 23 gru 2021, o 22:45
Kasper pisze: 23 gru 2021, o 21:53
padero pisze: 23 gru 2021, o 20:16 Co jak co, ale szczerze mówiąc to współczuje teraz tym sprzedawcom, bo to oni teraz najbardziej obrywają od niezadowolonych klientów, niejeden tam co ma sraczkę na nowe auto narobił awantury.
I prawidłowo
Oczywiście, że powinni się awanturować. A czego im współczuć? Czy to ich czy nie ich wina kogo to powinno obchodzić. Czy jak ty zawalisz projekt bo ktoś nie dostarczył Ci narzędzi lub materiału to kogoś to obchodzi? Lecisz po premi lub płacisz kare. Tak to dzisiaj działa.
Praca handlowca ma plusy i minusy. Siedzieć w ciepełku, pić kawkę, przeglądać neta w czasie pracy to fajnie. Ale jak klient zły to współczuć. Ciekawe czy ktoś współczuje ludziom pracującym fizycznie na zewnątrz przy ujemnej temperturze.
Owszem, wiem jak to teraz działa, nie żebym się nad nimi użalał, tylko nie chciałbym być teraz w ich skórze, przejebana robota w tych czasach.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: hubi_pl »

Ja nie kontaktuje sie z handlowcem bo wiem ze nie ma na nic wsplywu, jak sie wyprodukuje to do mnie zadzwoni….uwazam za glupie awanturowanie sie. Kazdy zdrowo myslacy czlowiek wie jaka jest ogolna sytuacja, a jak ktos ma mentalny problem to mysle ze lepiej sie z centrala probowac kontaktowac.
To jak wrzeszczec na kasjerke ze kod na produkcie nie dziala, jakby ona miala z tym cokolwiek wspolnego.
Pamietajcie tez awanturnicy, ze ci handlowcy zlotowki nie zarabiaja premii dopoki auta nie wydadza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mr Haldex
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Ja, jak przez prawie pół roku nie miałem choćby przewidywanego terminu produkcji (a to był okres 2020-11 do 2021-04, czyli jeszcze zanim zaczęły się te najgorsze problemy), to odezwałem się do centrali.
To wysłali mi maila, żebym podał dane zamówienia, dane salonu i handlowca, który przyjmował zamówienie, i generalnie to był jakiś formularz reklamacji względem tego konkretnego salonu.
A przecież wiedziałem, że handlowiec zrobił co mógł, nawet mi na swoim ekranie wnioski i maile do centrali i do producenta w Czechach pokazywał. I nawet dostał odpowiedź, że zamówieniu nadano status priorytetowy i przez 2 miesiące nic się od tamtego czasu nie zmieniło.

Gdy zapytałem na infolinii, czy mogę uzyskać może więcej informacji, bo handlowiec nie dostaje żadnych konkretnych odpowiedzi, to powiedzieli mi, że tylko przez handlowca mogę uzyskać jakiekolwiek informacje i w zasadzie koniec rozmowy.
Także centrala bardzo chętnie zrzuca odpowiedzialność i jakikolwiek kontakt z klientem na handlowców.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Być może dlatego handlowcy podrzucają pomysły zrezygnuj pan z tego, z tamtego itd. Bo sprzeda to zarobi. A może lepiej jest poczekać trochę dłużej jak komuś się nie pali i odebrać takie auto jakie chcemy kupić. Bo wnet się okaże, że po odjeciu tego czy tamtego to auto bedzie zwykłe jak brane niedawno z placu co miał diler na placu. A nie nasze z konfiguracji.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Ja czekam spokojnie. Owszem mam czym jeździć aczkolwiek wolałbym nowym Superbem z mocnym silnikiem niż starą Kią Ceed z dychawicznym 1.6, ale cóż jeździ d... wozi i na łeb nie pada więc nie ma co narzekać tylko czekać spokojnie dalej.
Co do odpowiedzi centrali to już na fb im parę razy tłumaczyłem że dealerzy NIC nie wiedzą, bo z uporem maniaka odsyłają wszystkich do kontaktu ze swoim dealerem.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Big ty bierzesz L&K to masz łatwiej bo czekasz i tak na swoją wybraną konfiguracje. Gorzej jak ktoś nie bierze L&K i musi zrezygnować z 4 rzeczy i zmienić kolor. To nie wygląda dobrze. Ja bym na to nie poszedł. Ale ludziom których goni lizing trzeba w sumie trochę współczuć bo z jednej strony mają nadal dobre w pełni sprawne auta, ale z dugiej strony są zmuszeni zamawiać kolejne auto.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

hubi_pl pisze: 24 gru 2021, o 11:20 Ja nie kontaktuje sie z handlowcem bo wiem ze nie ma na nic wsplywu, jak sie wyprodukuje to do mnie zadzwoni….uwazam za glupie awanturowanie sie. Kazdy zdrowo myslacy czlowiek wie jaka jest ogolna sytuacja, a jak ktos ma mentalny problem to mysle ze lepiej sie z centrala probowac kontaktowac.
To jak wrzeszczec na kasjerke ze kod na produkcie nie dziala, jakby ona miala z tym cokolwiek wspolnego.
Pamietajcie tez awanturnicy, ze ci handlowcy zlotowki nie zarabiaja premii dopoki auta nie wydadza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To też ich problem taka profesja i jak zawsze naszym "awanturników" kosztem
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

pankracy pisze: 24 gru 2021, o 15:01 Big ty bierzesz L&K to masz łatwiej bo czekasz i tak na swoją wybraną konfiguracje. Gorzej jak ktoś nie bierze L&K i musi zrezygnować z 4 rzeczy i zmienić kolor. To nie wygląda dobrze. Ja bym na to nie poszedł. Ale ludziom których goni lizing trzeba w sumie trochę współczuć bo z jednej strony mają nadal dobre w pełni sprawne auta, ale z dugiej strony są zmuszeni zamawiać kolejne auto.
To racja. Powiem że gdybym miał rezygnować z wyposażenia na którym mi zależy to chyba jednak bym zrezygnował. Co do koloru to ja też musiałem zmienić. Pierwotnie miał być taki jak na poprzednim Superbie, czyli szary quartz, ale wycofali z oferty więc zmieniłem na szary graphite.
Parę dni temu gadałem ze znajomym. Zamówił BMW 5 w lipcu i... nadal czeka i nie wie ile jeszcze poczeka.
ODPOWIEDZ