Nie działająca tylna wycieraczka i błąd klapy gaszącej.

marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Nie działająca tylna wycieraczka i błąd klapy gaszącej.

Post autor: marcinj6 »

Witam stałem się posiadaczem superba 2 combi 2012r 2.0 TDI 140km. Auto świetne ale nie działa mi tylna wycieraczka oraz mam błąd klapy gaszącej. Mam zamiar wyjąć przepustnicę i wyczyścić ją bo liczę że może być w niej syf który ją blokuje. Chcę też zająć się tylną wycieraczką. Jakieś rady dla początkującego?:) Jak sprawdzić dlaczego wycieraczka nie działa? Z góry dziękuję za pomoc i bardzo miło mi was powitać:)
k2ktyp
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2021, o 17:44
Samochód: Superb II
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Finlandia

Re: Nie działająca tylna wycieraczka i błąd klapy gaszącej.

Post autor: k2ktyp »

Hej. mam podobny problem z wycieraczka ze nie dziala - z kierownicy leci tylko woda z tylnej wycieraczki. wiec na klapie bagaznika zdjalem oslone zeby sie dostac do silnika wycieraczki. sprawdzic czy do silniczka wycieraczki dochodzi napiecie, dalej na krotko mozna sprawdzic czy sam silniczek dziala. jesli wszystko bedzie okej zostaje sprawdzenie kolumny kierownicy, i pod kierownica jeszcze jest przekaznik - aczkolwiek nie moge znalesc info w necie jaki ma numer. moze to cos pomoze ;D
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Nie działająca tylna wycieraczka i błąd klapy gaszącej.

Post autor: marcinj6 »

No wlasni ja oddaje do elektryka bo ja tam wole sam nie zaglądać. Ale u mnie taki sam objaw. Wycieraczka nie działa ale płyn leci.
ODPOWIEDZ