Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Artykuł ogólnie z d.... Jakiś dziennikarz chce na siłę zaistnieć i daje sensacyjne tytuły oraz wysnowa sensacyjne wnioski z... niczego. Gdyby tak miało być to już dawno z VAG wyleciałby Seat który przez kilkanaście lat był kulą u nogi VAG. Poza tym nie wiem czy Pan dziennikarz wie o podziale półprzewodników w obecnej sutuacji. Z ogólnej puli jaka dociera 70% jest dla Audi, a pozostałe 30% do podziału pomiędzy pozostałe marki z tym że VW i tak bierze dla siebie więcej, więc o czy mowa.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Też tak uważam. Większość artykułów w tym serwisie ma sensacyjne tytuły z których potem nie wynika nic ciekawego. Co roku można by stawiać takie pytanie do wszystkich marek z koncernów motoryzyjnych które są w ogonie jeśli chodzi o produkcję: "czy xxx zostanie wywalony z grupy".
Ale prawda jest, z tego co czytałem w bardziej wiarygodnych źródłach, że VW nie jest zadowolony z faktu że Skoda podbiera wielu klientów którzy wybierają Skodę zamiast VW. Ale to już inna bajka
MikiM
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2021, o 09:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MikiM »

Mnie intryguje jeszcze jedna rzecz: jak to jest, że niektórzy dealerzy dają na otomoto ogłoszenia w stylu „odbior auta w marcu/kwietniu/maju/II KWARTALE” itp. a niektórzy czekają tu już dobre 7-9 mc na termin i cisza. A jakoś dealer potrafi dowiedzieć się kiedy może się spodziewać auta na stock. Chyba, że to ściema? Czy faktycznie zamawiali te auta rok temu?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

:roll:
Big pisze: 22 sty 2022, o 14:11 Artykuł ogólnie z d.... Jakiś dziennikarz chce na siłę zaistnieć i daje sensacyjne tytuły oraz wysnowa sensacyjne wnioski z... niczego. Gdyby tak miało być to już dawno z VAG wyleciałby Seat który przez kilkanaście lat był kulą u nogi VAG. Poza tym nie wiem czy Pan dziennikarz wie o podziale półprzewodników w obecnej sutuacji. Z ogólnej puli jaka dociera 70% jest dla Audi, a pozostałe 30% do podziału pomiędzy pozostałe marki z tym że VW i tak bierze dla siebie więcej, więc o czy mowa.
Pań Dziennikarz moze nie wie a ciekawe skąd Ty Kolegów wiesz...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Ano mam swoje źródła.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Tak jak dziennikarz...brak potwierdzenia
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Informacje z mojego źródła nie raz potwierdzały się już w tym temacie np. ta odnośnie cięć w wyposażeniu i to że nie dotknie to wersji L&K. To podawałem już w październiku. Tak samo jak ta że ceny aut których zamówienia wprowadzono do systemu zostaną utrzymane. Zresztą nie zamierzam Ci się z niczego tłumaczyć. Sam zobaczysz że mam rację wbrew tym sensacjom Skoda nie wypadnie z VAG. Nikt nie ma nawet takich pomysłów. A ty kolego za dużo chcesz wiedzieć, a za mało chcesz słuchać.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

Big pisze: 22 sty 2022, o 19:52 Informacje z mojego źródła nie raz potwierdzały się już w tym temacie np. ta odnośnie cięć w wyposażeniu i to że nie dotknie to wersji L&K. To podawałem już w październiku. Tak samo jak ta że ceny aut których zamówienia wprowadzono do systemu zostaną utrzymane. Zresztą nie zamierzam Ci się z niczego tłumaczyć. Sam zobaczysz że mam rację wbrew tym sensacjom Skoda nie wypadnie z VAG. Nikt nie ma nawet takich pomysłów. A ty kolego za dużo chcesz wiedzieć, a za mało chcesz słuchać.
Jakoś u mnie cena nie została utrzymana i musiałem dopłacić. Auto z kwietnia, odebrane w grudniu...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Danio, jak dostałeś auto z RM 2022 z bogatszym wyposażeniem...
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

Big pisze: 22 sty 2022, o 20:09 Danio, jak dostałeś auto z RM 2022 z bogatszym wyposażeniem...
Prawda, wskoczył mi rocznik 2022 i podgrzewana kierownica za +2000 zł. Wszystko inne miałem ;)
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

Też mi ten artykuł śmierdzi bzdurami, Skoda to akurat jedna z bardziej dochodowych "gałęzi" VW, prędzej by się Seata pozbyli. Zresztą, te -9,8% w Skodzie to nie jest jakiś armageddon patrzą na inne marki (Honda -24, Mitsubishi -27, Renault -16). Jeszcze jedna rzecz - u góry jest new passenger car REGISTRATIONS, co może oznaczać procentową zmianę nie aut zamówionych, ale zrealizowanych zamówień. A jak wiemy, Skoda stoi przez brak komponentów, gdzie taka Toyota ma zupełnie inną sytuację (co widać w tabeli)
Maliniak
Posty: 628
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Ta strona wrc to jeden wielki clickbait. Omijać szerokim łukiem ;)
Pavlo33
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2022, o 08:37
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Pavlo33 »

Big pisze: 22 sty 2022, o 19:52 Informacje z mojego źródła nie raz potwierdzały się już w tym temacie np. ta odnośnie cięć w wyposażeniu i to że nie dotknie to wersji L&K. To podawałem już w październiku. Tak samo jak ta że ceny aut których zamówienia wprowadzono do systemu zostaną utrzymane. Zresztą nie zamierzam Ci się z niczego tłumaczyć. Sam zobaczysz że mam rację wbrew tym sensacjom Skoda nie wypadnie z VAG. Nikt nie ma nawet takich pomysłów. A ty kolego za dużo chcesz wiedzieć, a za mało chcesz słuchać.

Ok. Czyli jeżeli ja nic nie mam wpisane u nich w salonie żadnej daty informacji nic to znaczy że auto się nie wyprodukuje za tą cenę która miałem w momencie zamówienia(pazdziernik 2021)? Nie dostane jakieś oficjalnej informacji od skody ze jak nie dopłacę do auta to mi nie wyprodukują oprócz ustnej deklaracji pracownika salonu ?
Dave90
Posty: 17
Rejestracja: 20 sty 2022, o 01:39
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Dave90 »

Pavlo33 pisze: 22 sty 2022, o 22:14
Big pisze: 22 sty 2022, o 19:52 Informacje z mojego źródła nie raz potwierdzały się już w tym temacie np. ta odnośnie cięć w wyposażeniu i to że nie dotknie to wersji L&K. To podawałem już w październiku. Tak samo jak ta że ceny aut których zamówienia wprowadzono do systemu zostaną utrzymane. Zresztą nie zamierzam Ci się z niczego tłumaczyć. Sam zobaczysz że mam rację wbrew tym sensacjom Skoda nie wypadnie z VAG. Nikt nie ma nawet takich pomysłów. A ty kolego za dużo chcesz wiedzieć, a za mało chcesz słuchać.

Ok. Czyli jeżeli ja nic nie mam wpisane u nich w salonie żadnej daty informacji nic to znaczy że auto się nie wyprodukuje za tą cenę która miałem w momencie zamówienia(pazdziernik 2021)? Nie dostane jakieś oficjalnej informacji od skody ze jak nie dopłacę do auta to mi nie wyprodukują oprócz ustnej deklaracji pracownika salonu ?
Witam wszystkich jeszcze raz. :)
Ja swoją zamawiałem 12 listopada i wtedy dealer powiedział mi, że nie mam gwarancji ceny na auto oraz, że nie dają mi na ten moment rabatu, bo ewentualną podwyżkę ceny będą próbowali wziąć na siebie w ramach tegoż rabatu.
Zobaczymy co to będzie...

Co do terminu to w grudni powiedzieli, że wstępnie jest to 27 tydzień 2022 ale żeby dowiadywać się po nowym roku, jak ponownie ruszy fabryka.
W czwartek kontaktowałem się i miał mi dać znać w piątek. Nie zadzwonił więc sam wykonałem ten ruch... stwierdził, że jeszcze nie dostał odpowiedzi od koordynatora (czy tam importera) i jak tylko się dowie to napisze mi sms'a, no i nie napisał 🤔

W poniedziałek będę znowu go dociskał.
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

Chłopie, tu ludzie czekają/czekali ponad rok. Jak masz zamówienie z połowy listopada to się w czerwcu do dilera odezwij...
ODPOWIEDZ