Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Klimekpl pisze:Witam Panowie i Panie :)
To mój pierwszy post - więc się przywitam, mam kilak pytań:
Zamawiałem Superb na początku września 2021 oczywiście z salonu cisza totalna więc nic się nie dzieje - jakie miesiące teraz wydają?
Mam zamówionego 1,5 TSI z DSG wersja Style z pakietami jakimiś (już mi dali do zrozumienia, że Cantona mieć nie będę z tego pakietu i jak chcę to mogę zrezygnować) rozumiem, że Cantona nie będzie ale cena pakietu pozostanie?
Trzecie pytanie gdybym chciał coś jeszcze pogmerać w specyfikacji to czy łączy się to przeskokiem na cennik z roku 2022 bo cena poszła sporo w górę w stosunku do tej co zamawiałem z 2021.
W najnowszym cwnniku masz do porownania oakiet bez xantona to taka roznice ci odejma jesli hest cena nizsza. Zmieniac mozesz wszystko oprocz budy poki termin nie klepniety.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

Klimekpl pisze: 17 mar 2022, o 07:42 Witam Panowie i Panie :)
To mój pierwszy post - więc się przywitam, mam kilak pytań:
Zamawiałem Superb na początku września 2021 oczywiście z salonu cisza totalna więc nic się nie dzieje - jakie miesiące teraz wydają?
Miło kolejnego wrześniowego Superbowicza powitać, dużo nas :)

Co do pytania o miesiące, to tak nie działa - jak tu sobie poczytasz to odbierają ludzie z kwietnia i z października... Ogólnie loteria. Pewnie jest to związane z tym, ile slotów zostało Twojemu dealerowi. Jak pisałem wyżej, ja bym zadzwonił i zapytał, co jest w systemie. Jak powiesz, że rozumiesz że to nie są ostateczne daty to coś powinni być w stanie podać.
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

siemi1 pisze: 17 mar 2022, o 07:50
Klimekpl pisze: Zmieniac mozesz wszystko oprocz budy poki termin nie klepniety.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Chciałem domówić wejście do kamerki przy lusterku chyba 250zł nie wiem czy przy zmianie zostaje cena budy z 2021 czy z 2022 już o co najmniej 10% wyższa więc nie warto zmieniać za 250zł
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

Klimekpl pisze: 17 mar 2022, o 08:09
siemi1 pisze: 17 mar 2022, o 07:50
Klimekpl pisze: Zmieniac mozesz wszystko oprocz budy poki termin nie klepniety.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Chciałem domówić wejście do kamerki przy lusterku chyba 250zł nie wiem czy przy zmianie zostaje cena budy z 2021 czy z 2022 już o co najmniej 10% wyższa więc nie warto zmieniać za 250zł


Nie powinno być problemu. Ja domawiałem rzeczy na początku grudnia, wtedy już był nowy cennik i nie spowodowało to zmiany ceny auta.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

padero pisze: 17 mar 2022, o 07:31
Kasper pisze: 17 mar 2022, o 04:47 Water world green
Czy to kolor z czeskiej palety, czy zamawiałeś gdzieś za granicą?
Kolor specjalny... zamawiany w naszym salonie. Generalnie zauważyłem że dilerzy nie polecają za bardzo kolorów specjalnych bo to podobno wydłuża produkcję.
W kraju wg co wiem jeżdżą dwie superby w takim kolorze
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Kasper pisze: 17 mar 2022, o 09:04 Kolor specjalny... zamawiany w naszym salonie. Generalnie zauważyłem że dilerzy nie polecają za bardzo kolorów specjalnych bo to podobno wydłuża produkcję.
W kraju wg co wiem jeżdżą dwie superby w takim kolorze
Też się zastanawiałem nad tym kolorem. Zazdroszczę :)

Wybrałem ostatecznie Imperial Violett. To było jeszcze w listopadzie 2020 r., a te największe problemy z półprzewodnikami zaczęły się dopiero w kwietniu / maju 2021.
I do kwietnia, podobno ze względu na kolor specjalny, nie miałem terminu produkcji.
W kwietniu zmieniłem kolor na Szary Quartz i auto od razu dostało termin produkcji. I potem wyprodukowane w maju bez FV, a następnie oczekiwanie do końcówki października na brakujące części :)

A potem się tym bardziej wkurzałem, jak dowiadywałem się, że ludzie odbierali Superby w kolorze Imperial Violett szybciej niż ja mojego szarego, mimo tego, że te Imperial Violett zamawiane były np. w styczniu 2021...
Choć fakt, że wszystkie odebrane Imperial Violett to były kombi, a ja zamawiałem sedana. Może lakiernia potrzebuje, żeby się uzbierało ileś aut nie tylko w konkretnym kolorze, ale też i nadwoziu?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Mi też diler odradzał wybór koloru specjalnego bo to wydłuży produkcję do ok 6miesiecy. A de facto wyszło 10miesiecy. Z perspektywy czasu nie żałuję że tyle czasu czekałem. Chodź nerwy były. A kolor faktycznie ładnie się prezentuje.... no i na szczęście mam wszystko co chciałemObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

Piękna.
Z ciekawości musiałeś rozłożyć siedzenia, żeby zmieścić koła, czy wchodzą bez kłopotu?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Wchodzą bez problemu. Bagażnik załadowany jak widać
komoornik
Posty: 1049
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Fabryczne koła 18" też wchodzą po wyjęciu półki, bez składania siedzeń.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Bardzo ładny kolor. Pasuje do Superba.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

komoornik pisze: 17 mar 2022, o 11:25 Fabryczne koła 18" też wchodzą po wyjęciu półki, bez składania siedzeń.
Dokładnie. Ja zawsze 18stki ustawiałem jedno obok drugiego i bez problemu się mieściły w bagażniku.
Dave90
Posty: 17
Rejestracja: 20 sty 2022, o 01:39
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Dave90 »

Rozmawiałem dzisiaj ze swoim dealerem bo też dorzucałem USB w lusterku ( nie było z tym żadnego problemu) i takie coś mi odpisał:
…Zawirowanie niestety jest male, poniewaz na Ukrainie byla fabryka wiazek elektrycznych do naszej grupy i z tego co slyszalem to maja wszystko przenosic na Slowacje
.
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

Jeszcze pytanie - czy jest ktoś w stanie określić status na podstawie numeru komisji? Na infolinii Skody twierdzą że tylko diler, diler twierdzi że on nie jest w stanie
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Piękne są te kolory! Oba, tak Water World jak i Imperial Violett. Co prawda chyba odrobinę bałbym się o dostępność kolorów i czas oczekiwania na sprowadzenie w przypadku lekkich obcierek, ale jako posiadacz nudnego-czarnego kombi przyznam, że oba są super! W sumie nie miałem pojęcia o istnienia kolorów specjalnych w Skodzie.

Z ciekawostek natomiast dla osób, które oczekują bądź planują zamówienie bądź jeszcze rozważają jakieś zmiany w zamówieniu:
- w długiej trasie nawet silnik 2.0 TSI 280KM potrafi palić niedużo, jeżeli potrafimy jeździć spokojnie (obecnie po Europejskich autostradach mam 7.2l/100km na długim dystansie)
- DCC nie takie straszne jak je malują. Na autostradzie zmiękczenie w trybie "Komfort" momentami nieźle udaje pneumatykę, natomiast na górskich zakrętach cieszę się, że mam tryb "Sport"
ODPOWIEDZ