[S2] Superb II kombi - pomoc w zakupie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
tomek194
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2022, o 11:01
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Silesia

[S2] Superb II kombi - pomoc w zakupie

Post autor: tomek194 »

Witam szacowne grono Superbowych wyjadaczy :)
Zarejestrowałem się tutaj z powodu chęci nabycia Superba w jego drugiej odsłonie w wersji kombi, najchętniej po lifcie.
Interesuje mnie silnik diesla 1.6 bądź 2.0, z tego co zaciągnąłem języka na temat VAG-owskich 1.4 i 1.8 TSI to są to miny.
2.0 TSI jest niezwykle rzadkie w ofertach, a 3.6 raczej nie nadaje się do codziennego użytku.
Stąd poszukuję 1.6 TDI lub 2.0 TDI koniecznie w manualu, wiem, że 1.6 TDI przed liftingiem miał skrzynię 5 biegową i gdzieś w internecie znalazłem sporo opinii by unikać tej skrzyni, ze względu właśnie na brak 6 biegu. Co o tym sądzicie? Rzeczywiście ta skrzynia 5 biegowa dyskwalifikuje ten wybór?
Powiem szczerze, poliftingi trzymają cenę, nie rzadko pod 10 tyś zł więcej nie przed lifty z tego samego rocznika. Rzeczywiście warto dopłacać?
Kolejne pytanie czy w tych silnikach TDI występuje dogrzewacz? Mam obecnie Tourana 1.9 TDI i są czasem z tym dogrzewaczem problemy.
Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę w tym modelu Skody? Być może są jakieś szczególne bolączki ?
Pozdrawiam Tomek

PS. Jeśli pozwolicie wrzucałbym tu ogłoszenia, które mnie zainteresowały tak byście fachowym okiem Superbowego wyjadacza je oceniali?
tomek194
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2022, o 11:01
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Silesia

Re: [S2] Superb II kombi - pomoc w zakupie

Post autor: tomek194 »

Nikt nic nie doradzi ?
slawko80rr
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2014, o 15:41
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [S2] Superb II kombi - pomoc w zakupie

Post autor: slawko80rr »

Ani 1.4 ani 1.8 to nie są miny tylko trzeba być świadomy wad. W 1.8 olejowa w 1.4 łańcuch. Mam 1.4 z 2014 155 tys przebiegu i nic się nie dzieje. Szukaj zdrowej sztuki wrzutki tutaj to zdalnie ciężko doradzić. Przebieg itp sam potwierdzisz. 2.0 diesel ok każdy. 1.6 to tylko pod chip bo tak to wolę 1.4 można z niewielkim przebiegiem trafić ale jest ich bardzo mało.

Ale np ta sztuka z grupy na fejs może wlasciciel też tu bywa .
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... Em9K6.html
Ostatnio zmieniony 19 mar 2022, o 12:44 przez slawko80rr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: [S2] Superb II kombi - pomoc w zakupie

Post autor: Kuster »

1.4tsi czy to na kompresor+turbo czy też samo turbo (oba na łańcuchu)
Ojciec miał w Touranach 2gen (140KM i 150KM+CNG)
z obu był zadowolony ale szczerze 2.0TDi 140KM w tej budzie lepiej jeździło
W 140KM przejechał kilkadziesiąt tys km gdzie przed sprzedażą wymienił rozrząd bo zaczął grzechotac przy odpalaniu
Wujek ma 1.4 TSI w tiguanie i też mial tylko problem z grzechotaniem rozrządu

Kolega ma S2 1.8T 160KM +LPG i sobie chwali ale z tego co słyszałem to musiał robić remont silnika
Przyczyny remontu nie znam ale samochód robił też za taksówkę

2.0TSi kolejny znajomy ma w Golfie GTi też już po remoncie bo brał olej ale ten samochód jest mocno zmodyfikowany

Wujek miał służbowe S2 kombi L&K 2.0TDi 4x4 DSG i przez ponad 200tys km nie robił w aucie nic (a w zasadzie firma)
Dopiero jego brat wymienił turbo bo padło
DPF do dzisiaj pierwsze a samochód ma już podobno ponad 300tys km

Sąsiad ma S2 VR6 i baaardzo sobie chwali ale to jest osoba która nie przejmuje się kosztami eksploatacyjnymi

VR6 podobno fajna opcja pod gaz

Wszystkie superby które opisałem to przedlifty

Sam szukałem S2 dla siebie ale w moim budżecie były tylko przedlifty
Różnica taka że masz lampy przód i tył LED i inne materiały tapicerki oraz nowsza kierownicą która można zmienić :P

Idzie znaleźć ciekawe rodzynki (przedlift) w dobrej cenie z lepszym radiem, 4x4, tapicerka poł skórzaną i DSG
Uciekło mi parę takich sztuk ale nie żałuję bo trafił się nowszy bolid
Ja nie brałem pod uwagę egzemplarzy z mocą mniejsza niż 140KM

P. S. Zobacz sobie na OLX/Otomoto
Seat Leon 3 FR kombi 1.4
Dobry design, fajnie się prowadzi, świetne lampy LED, poprawiony silnik 1.4, oszczędny
Minus taki że jest głośniejszy od Superba i nie tak wygodny ale za to ma systemy LA, XDS i inne bajery
Jak dbasz tak masz
tomek194
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2022, o 11:01
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Silesia

Re: [S2] Superb II kombi - pomoc w zakupie

Post autor: tomek194 »

Witam
Ponad rok czasu minęło i w końcu dopiero od tego roku tak na poważnie rozpocząłem poszukiwania Superba. Kilka tygodni temu udało się zakupić sensowny egzemplarz, niestety jest bez haka a mi hak potrzebny. Dlatego miałbym do was pytanie. Chcę założyć hak z oryginalnym wpięciem do systemu auta, tak żeby czujki parkowania się wyłączały oraz zadziałał alarm - bo jest fabryczny.
Znalazłem na olx takie 2 opcje na hak westfalia, oba mają w komplecie moduły, niby opisane, że oryginały do skody. Jednak chciałem doradzić się mądrzejszych ode mnie forumowiczów czy z tymi modułami da się to wpiąć jak oryginał? W tych obu ogłoszeniach są inne te moduły, więc który lepszy?
Patrząc na ogłoszenia, co tam by jeszcze brakowało żeby to wpiąć?
1. https://www.olx.pl/d/oferta/hak-holowni ... bserved_ad
2. https://www.olx.pl/d/oferta/hak-holowni ... bserved_ad

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ