Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

artho pisze:
siemi1 pisze: 21 mar 2022, o 21:20 Nie sadze... Cabton to jest to bajer i nikt po tym plakac nie bedzie na tyle aby z auta rezygnować, natomiast jak by wywalili ACC i line assista to bralbym inne auto :)
W mojej ocenie (osoby raczej mającej jakiśtam słuch Obrazek ) Canton w Superbie generalnie stoi zdecydowanie ponad wieloma systemami bazowymi ze Skody, tak z F3, O3 jak i O4, natomiast jest do system audio starający się NIE zadowalać na siłę każdej niszy, tzn. nie będzie grał dobrze z każdym rodzajem muzyki. Sprawdza się zdecydowanie ŚREDNIO z muzyką ostrzejszą rockową i metalową, natomiast sprawdza się całkiem nieźle z muzyką popularną, elektroniczną, indie, funk, swingiem, lekkim rockiem itd. Oczywiście trochę trzeba pobawić się EQ, gra też sporo lepiej przy większych głośnościach niż niskich, zasadniczo jak ktoś ma plan wydać kilkanaście tysięcy PLN na dobre wygłuszenie Superba i zrobienie mu audio z prawdziwego zdarzenia to pewnie warto, ale jak ktoś zastanawia się nad bazą vs Cantonem to jednak brałbym Cantona. To audio da się lubić, 600W Superba daje radę.
Czyli generalnie jest super bo wymieniłeś wszystkie rodzaje muzyki itd. Więc w czym problem

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Taaa wiem co mi z tego jak chciałem a miec nie bede:( przez skode...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

caballero pisze:
artho pisze: 21 mar 2022, o 21:37 W mojej ocenie (osoby raczej mającej jakiśtam słuch Obrazek ) Canton w Superbie generalnie stoi zdecydowanie ponad wieloma systemami bazowymi ze Skody, tak z F3, O3 jak i O4, natomiast jest do system audio starający się NIE zadowalać na siłę każdej niszy, tzn. nie będzie grał dobrze z każdym rodzajem muzyki. Sprawdza się zdecydowanie ŚREDNIO z muzyką ostrzejszą rockową i metalową, natomiast sprawdza się całkiem nieźle z muzyką popularną, elektroniczną, indie, funk, swingiem, lekkim rockiem itd. Oczywiście trochę trzeba pobawić się EQ, gra też sporo lepiej przy większych głośnościach niż niskich, zasadniczo jak ktoś ma plan wydać kilkanaście tysięcy PLN na dobre wygłuszenie Superba i zrobienie mu audio z prawdziwego zdarzenia to pewnie warto, ale jak ktoś zastanawia się nad bazą vs Cantonem to jednak brałbym Cantona. To audio da się lubić, 600W Superba daje radę.
To, co mogę powiedzieć, to że Canton w moim poprzednim Superbie (MY 2017) grał o wiele lepiej od obecnego (MY 2021). Różnica jest ogromna. Co bym nie robił z equalizerem, to mam wrażenie, że dźwięk jest bardzo uśredniony i przytłumiony.
Najbardziej to odczuwam przy metalu czy muzyce symfonicznej.
Tego "problemu" w ogóle nie było w przedlifcie i tam dźwięk był zdecydowanie lepszy.
W poprzednim słuchanie muzyki nawet sprawiało mi przyjemność. Teraz to tylko tyle, że w miarę poprawnie brzmi i nie "boli" za bardzo.
Moze superb przed liftem było wykonane z innych może gorszych może lepszych materiałów i w związku z tym dźwięk inny

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

siemi1 pisze:Taaa wiem co mi z tego jak chciałem a miec nie bede:( przez skode...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
No skoda... mi się udało mam Cantona I dźwięk super, Dolby prologic i takie tam...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

ilmash pisze: 21 mar 2022, o 21:25
siemi1 pisze: 21 mar 2022, o 21:20 Nie sadze... Cabton to jest to bajer i nikt po tym plakac nie bedzie na tyle aby z auta rezygnować, natomiast jak by wywalili ACC i line assista to bralbym inne auto :)

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
dokładnie, poza tym audio można dorzucić fajne przy okazji wygłuszania całości, parę tysięcy w jedną czy drugą stronę to koszt do łyknięcia :D
Tu nie jest problemem koszt.
Jezeli ktos kiedykolwiek dokladal sobie naglosnienie wygluszenie etc wie ze niezaleznie od jakosci serwisu czy tez wykonania tego przez samego siebie wiaze sie to jakby nie patrzyc z ingerencja w rozbiorke etc / nie ma cudow zawsze cos sie porysuje zle spasuej etc ...
Nie po to czlowiek kupuje nowy samochod aby 5 miesiecy po jego zakupie rozbierac wszystkie boczki etc.

ALe to tylko moja opinia
Kris RJS
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, o 17:47
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kris RJS »

Nawiasem mówiąc ...Facet w Skodzie jak sprawdzałem termin produkcji powiedział że na kombi jest szybsza realizacja. Ciekawe ...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Ale nie nan scouta Obrazek :))

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Kris RJS
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, o 17:47
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kris RJS »

Ps. Wjabl szerokości..👍
Kris RJS
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, o 17:47
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kris RJS »

Mówił o kombi pamiętam 😉
ilmash
Posty: 26
Rejestracja: 2 gru 2021, o 09:06
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ilmash »

ciusiek101 pisze: 21 mar 2022, o 23:03 Tu nie jest problemem koszt.
Jezeli ktos kiedykolwiek dokladal sobie naglosnienie wygluszenie etc wie ze niezaleznie od jakosci serwisu czy tez wykonania tego przez samego siebie wiaze sie to jakby nie patrzyc z ingerencja w rozbiorke etc / nie ma cudow zawsze cos sie porysuje zle spasuej etc ...
Nie po to czlowiek kupuje nowy samochod aby 5 miesiecy po jego zakupie rozbierac wszystkie boczki etc.

ALe to tylko moja opinia
a tam, samochód to rzecz użytkowa. ma głównie sprawiać mi przyjemność. jaka jest granica dbania i chuchania na każdy detal, każdą ryskę? mam dbać o niego lepiej niż o własną kobietę tylko po to żeby kolejny właściciel wziął w jak najlepszym stanie? ile ludzi tyle opinii, ale ja właśnie kupuję nowy żeby przez te ~5 lat przyjemnie wozić tyłek, przy okazji sam na siebie zarobi i zwróci się, a jakieś ślady eksploatacji są nieuniknione
artho
Posty: 1168
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Tak, w Superbie mamy bodajże Dolby Pro Logic II i daje bardzo dużo, wykorzystujemy te 12 głosników i wszelkie nagrania zawierające przestrzeń brzmią super. Bez przestrzeni jest gorzej, wszystko sporo traci a wręcz inne ustawienia EQ zwykle lepiej się sprawdzają, więc trzeba trochę pomanewrować tm EQ aby mieć efekt bardzo dobry, ale nie jest to katorga - po prostu to audio nie zawsze na wejście gra świetnie, czasem średnio i trzeba poklikać. Subwoofer nie jest potężny, z pozycji kierowcy jest w sam raz. Pasażerowie z tyłu trochę mówili, że na max jest już zbyt dużo basu, więc jeżeli ktoś lubi naprawdę dużo pewnie też się odnajdzie.

Tymczasem tego piasku z Sahary, który w zeszłym tygodniu zażółcił niebo w centralnej europie a potem spadł z deszczem to ja nie domyję chyba nigdy... :lol:
Obrazek
winiary
Posty: 40
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 20:32
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: winiary »

artho pisze: 22 mar 2022, o 07:48 Tak, w Superbie mamy bodajże Dolby Pro Logic II i daje bardzo dużo, wykorzystujemy te 12 głosników i wszelkie nagrania zawierające przestrzeń brzmią super. Bez przestrzeni jest gorzej, wszystko sporo traci a wręcz inne ustawienia EQ zwykle lepiej się sprawdzają, więc trzeba trochę pomanewrować tm EQ aby mieć efekt bardzo dobry, ale nie jest to katorga - po prostu to audio nie zawsze na wejście gra świetnie, czasem średnio i trzeba poklikać. Subwoofer nie jest potężny, z pozycji kierowcy jest w sam raz. Pasażerowie z tyłu trochę mówili, że na max jest już zbyt dużo basu, więc jeżeli ktoś lubi naprawdę dużo pewnie też się odnajdzie.
Jak dla mnie przy muzyce której słucham, to Dolby Pro Logic II nie nadaje się do niczego, straszna kupa. Wprowadza duże zniekształcenia. Brzmi to w miarę ok tylko w muzyce popularnej, ale jakieś Nightwishe itp., to aż uszy bolą.
adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamzory »

hej forumowicze. Czy jest tu jeszcze ktoś kto składał zamówienie w kwietniu 2021 i nadal czeka i nie ma nawet daty produkcji ?
Zamówione kombi, 2.0 (200km) automat, style plus jakies dwa pakiety. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

adamzory pisze:hej forumowicze. Czy jest tu jeszcze ktoś kto składał zamówienie w kwietniu 2021 i nadal czeka i nie ma nawet daty produkcji ?
Zamówione kombi, 2.0 (200km) automat, style plus jakies dwa pakiety. Pozdrawiam
Cześć. Strasznie długo czekasz... Ja zamawiałem w maju i na szczęście już mam auto. Zresztą wyprodukowano we wrześniu A odbiór luty hihi

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

wipawel
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2021, o 22:31
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wipawel »

Cześć, dostałem smutną informacją od mojego dealera - mianowicie, że nie będzie dostaw silników TSI i że skoda blokuje możliwość zmiany na TDI. Dodatkowo termin zamówienia będzie przeniesiony na koniec Q4 2022. Czekam od sierpnia, do dziś nie mam terminu i spora szansa, że już go nie otrzymam. Dzisiaj/jutro ma być jakiś dodatkowy oficjalny komunikat od skody podany.
ODPOWIEDZ