Zasięg Superb Iv na prądzie

Conrado86
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2021, o 10:00
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: Conrado86 »

yaro_1 pisze: 15 wrz 2021, o 20:04 czyli bez rewelacji, teraz juz wiem czemu, jak spotkam jakąś hybrydę na drodze (głównie toyoty) to te auta zawsze jadą gorzej niż tempem emeryckim
praw fizyki się nie oszuka :) hybryda nie jest do jazd autostradowych, nie to że nie można, ale w mieście lepiej się sprawdzi mimo wszystko
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: yaro_1 »

tylko do miasta, do dojazdów do pracy to obecnie chyba małego elektryka lepiej by kupić, oczywiście pod warunkiem, że w garażu było by drugie normalne auto
Conrado86
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2021, o 10:00
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: Conrado86 »

yaro_1 pisze: 16 wrz 2021, o 19:51 tylko do miasta, do dojazdów do pracy to obecnie chyba małego elektryka lepiej by kupić, oczywiście pod warunkiem, że w garażu było by drugie normalne auto
oraz pod warunkiem, że masz gdzie ładować całą noc, oraz nie mieszkasz w bloku, także kilka warunków musi zostać spełnionych :)
mi ładowanie w pracy za free sprawia, że do domu i pracy jeżdżę wyłącznie na prądzie, a jest dużo krótsze w porównaniu ze zwykłym elektrykiem. Taka hybryda jest pod konkretne zastosowanie.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: yaro_1 »

te ostatnie stwierdzenie dotyczy też elektryków, w 100% się z tym zgadzam
AktimKB
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2021, o 09:31
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Imię: Krzysztof

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: AktimKB »

Witam wszystkich mam od roku superba iv ale dopiero teraz pokusiłem się o realne sprawdzenie spalania na elektryku i wyszło mi że jak pokazuje że zużył 21 kwh/100 to realnie wyszło powyżej 30 kwh/100 jak miałem zużycie 24, 9 kwh/100 to w realu ok 36 kwh/100 więc zakłamanie to równe 1/3 - masakra zupełna. Chociaż zauważyłem że jak aplikacja wskazywała że pozostało 38% akumulatora to faktycznie pobrał 8 kwh - więc tylko wskaźnik zużycia przekłamują
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: yaro_1 »

to moje przekłamanie 0,3l/100km to pikuś przy tym. jeśli u innych posiadaczy tej wersji jest podobnie to dobrze sobie grupa vw wyniki poprawia
jak mierzyłeś realne zużycie prądu?
kuba259
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2019, o 21:06
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 340 KM
Imię: Kuba

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: kuba259 »

To warto brać hybrydę czy nie warto? :D

Doznam szoku przy przejściu z 2.0 tsi 350KM?

A jak odzyskiwanie energii przy jeździe w mieście? To działa?

Patrząc na wymiary Superba i Octavii powiem Wam że nowa Octavia wygląda jakby była technologicznie piętro wyżej niż aktualny superb. Zastanawiam się czy aktualnie nie byłoby to lepszym wyborem - no i mocniejsza -245KM zamiast 218 KM.
artho
Posty: 1175
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: artho »

Nawet nie myśl o nowej Octavii. Jest niestety dzieckiem covidowym, do dzisiaj nie uporali się z dziesiątkami problemów. Niestety O4 to taka Laguna 2 przed liftem, nowa królowa lawet. Oby facelift pomógł, ale to pewnie za rok-dwa najwcześniej bo przy obecnych problemach to niestety fabryki Skody raczej mogą zacząć się zwijać a nie rozwijać :(
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: mario789 »

artho pisze: 16 mar 2022, o 19:01 Nawet nie myśl o nowej Octavii. Jest niestety dzieckiem covidowym, do dzisiaj nie uporali się z dziesiątkami problemów. Niestety O4 to taka Laguna 2 przed liftem, nowa królowa lawet. Oby facelift pomógł, ale to pewnie za rok-dwa najwcześniej bo przy obecnych problemach to niestety fabryki Skody raczej mogą zacząć się zwijać a nie rozwijać :(

To prawda, najnowsza octavia to mega porażka. U nas w robocie sa trzy octavki, nie maja nawet 7tys km a już każda z nich przynajmniej dwa razy była w Aso. Mi raz w drodze powrotnej z Gdańska do Łodzi wywaliła całkowicie klima, kolega skarżył się na wariujący vc - ogólnie mega namieszane z elektronika. Musi przejść „wiek dziecięcy” ale to przynajmniej jeszcze z dwa trzy lata póki będzie można myśleć o niej na poważnie
artho
Posty: 1175
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: artho »

Ale cały czas trzymam kciuki - po facelifcie liczę, że Skoda się z O4 ogarnie, tylko pewnie najpierw świat musie się trochę ogarnąc :D

A 50km na prądzie to i tak super wynik w mojej opinii - zwłaszcza jak na model, do którego hybrydę dodali pod presją rynku a nie był projektowany z góry pod hybrydę. Jak kolejny Superb będzie mieć jeszcze większe akumulatory i może napęd AWD z hybrydą plugin to z pewnością rozważę - jeżeli teraz zamawiasz kuba to rozważyłbym z pewnością :)
kuba259
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2019, o 21:06
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 340 KM
Imię: Kuba

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: kuba259 »

artho pisze: 17 mar 2022, o 16:07 Ale cały czas trzymam kciuki - po facelifcie liczę, że Skoda się z O4 ogarnie, tylko pewnie najpierw świat musie się trochę ogarnąc :D

A 50km na prądzie to i tak super wynik w mojej opinii - zwłaszcza jak na model, do którego hybrydę dodali pod presją rynku a nie był projektowany z góry pod hybrydę. Jak kolejny Superb będzie mieć jeszcze większe akumulatory i może napęd AWD z hybrydą plugin to z pewnością rozważę - jeżeli teraz zamawiasz kuba to rozważyłbym z pewnością :)
Pytanie tylko kiedy będzie nowy Superb, jaka będzie cena i możliwe wyposażenie :D niby produkcja ma ruszyć od przyszłego roku, ale teraz niczego nie można być pewnym :)
artho
Posty: 1175
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: artho »

Szukaj co jest od ręki. Nowe jak i z niskimi przebiegami. Obecnie produkcja to kpina.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: kacluk »

Z tym ze koniecznie szukaj z gwarancja. Bo zawsze może coś paść. A lepiej dmuchać na zimne. Strach pomyśleć ile skrzynia w hybrydzie kosztuje.
kuba259
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2019, o 21:06
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 340 KM
Imię: Kuba

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: kuba259 »

Patrząc ile sobie liczą za wersję biedno-srednia to raczej pozostanę przy moim :D musiałbym mieć prąd za darmo i nie używać benzyny aby to się spinalo :D
fever
Posty: 17
Rejestracja: 2 lut 2015, o 20:22
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Imię: Tomek

Re: Zasięg Superb Iv na prądzie

Post autor: fever »

kacluk pisze:Z tym ze koniecznie szukaj z gwarancja. Bo zawsze może coś paść. A lepiej dmuchać na zimne. Strach pomyśleć ile skrzynia w hybrydzie kosztuje.
W superb iv skrzynia biegów to dobrze znane 6 biegowe DSG.... Więc kosztuje tyle samo co wszędzie indziej. Z wymianą może być więcej zabawy bo trochę więcej rzeczy do rozkręcenia.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ