Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
matt88
Posty: 3
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 09:29
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: matt88 »

sonic pisze: 25 mar 2022, o 10:01 czyli potwierdza sie informacja ze powoli dojezdzaja do 3ciego kwartalu zamowien 2021 :lol: a te z Q1 dalej w ... :geek:
Mój zamawiałem w połowie czerwca 21. Tutaj pewnie czeski kolor miał też znaczenie na czas produkcji więc tym egzemplarzem bym sie nie sugerował jeśli chodzi o terminy produkcyjne :).
bobrucznik pisze: 25 mar 2022, o 10:16 Volvo brałeś nowe? Jeżeli tak to jak cenowo sie to miało do superba? Te myślałem o S90 tyle że to typowy sedan więc dostęp do bagażnika to dramat względem superba w liftbacku. A kombi nie chciałem bo już stoi pod domem XC70 i jeden wół roboczy mi wystarczy w rodzinie 🙃 no i mus AWD a w Volvo to już może się cenowo okazać duży rozjazd względem skody... Ehhh głupi człowiek bo chciałby coś kupić a nie ma co 😓
Volvo nowe. Katalogowo bodajże 290k -> Upust do 230k i dorzucilem za 5k jeszcze hak więc ostatecznie 235k wyszło.

Model z AWD był po zniżce w Warszawie za bodajże 275k - gruuubo powyżej tego na co mogłem sobie pozwolić więc trzeba było zrezygnować z AWD. Trochę szkoda AWD no ale czasy takie nie pewne, że lepiej cieszyć się, że w ogóle auto udało się zdobyć :)
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

matt88 pisze: 25 mar 2022, o 10:50 Mój zamawiałem w połowie czerwca 21. Tutaj pewnie czeski kolor miał też znaczenie na czas produkcji więc tym egzemplarzem bym sie nie sugerował jeśli chodzi o terminy produkcyjne :).
Wszystko sie zgadza, wychodzi ze LK jakos produkuja a inne wisza w kolejkach. Kolor tylko dodal animuszu do tego zamowienia :D poszlo szybko.
Co tu wiele mowic, chaos w tej Skodzie jest jak na sredniowiecznym targu.
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

Mialem na myśli brak oznaczeń fabrycznie.... wtedy zostaje skoda.
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bobrucznik »

matt88 pisze: 25 mar 2022, o 10:50
sonic pisze: 25 mar 2022, o 10:01 czyli potwierdza sie informacja ze powoli dojezdzaja do 3ciego kwartalu zamowien 2021 :lol: a te z Q1 dalej w ... :geek:
Mój zamawiałem w połowie czerwca 21. Tutaj pewnie czeski kolor miał też znaczenie na czas produkcji więc tym egzemplarzem bym sie nie sugerował jeśli chodzi o terminy produkcyjne :).
bobrucznik pisze: 25 mar 2022, o 10:16 Volvo brałeś nowe? Jeżeli tak to jak cenowo sie to miało do superba? Te myślałem o S90 tyle że to typowy sedan więc dostęp do bagażnika to dramat względem superba w liftbacku. A kombi nie chciałem bo już stoi pod domem XC70 i jeden wół roboczy mi wystarczy w rodzinie 🙃 no i mus AWD a w Volvo to już może się cenowo okazać duży rozjazd względem skody... Ehhh głupi człowiek bo chciałby coś kupić a nie ma co 😓
Volvo nowe. Katalogowo bodajże 290k -> Upust do 230k i dorzucilem za 5k jeszcze hak więc ostatecznie 235k wyszło.

Model z AWD był po zniżce w Warszawie za bodajże 275k - gruuubo powyżej tego na co mogłem sobie pozwolić więc trzeba było zrezygnować z AWD. Trochę szkoda AWD no ale czasy takie nie pewne, że lepiej cieszyć się, że w ogóle auto udało się zdobyć :)
Tak właśnie myślałem. Przyzwoicie wyposażone S90 w AWD i Silniku B6 benzynowym to już okolice 350k. Nawet po rabacie grubym 290 to minimum czyli o dużo za dużo. Ciężko pobić superba 🙃
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

sonic pisze: 25 mar 2022, o 10:01
matt88 pisze: 25 mar 2022, o 08:33 Jeśli ktoś nie chce czekać dłużej na zamawiany egzemplarz to mój jest dostępny do odbioru we Wrocławiu od dzisiaj. W międzyczasie zdecydowałem się kupić inną markę, która była dostępna od ręki. Skoda niespodziewanie się jednak wyprodukowała i jest dostępna.
czyli potwierdza sie informacja ze powoli dojezdzaja do 3ciego kwartalu zamowien 2021 :lol: a te z Q1 dalej w ... :geek:
No tak, ale czy jest tu ktoś oprócz Ciebie kto jeszcze czeka na auto z Q1? Wiem, że u Ciebie są szczególne okoliczności (zakup u pośrednika).

W arkuszu jest jeszcze kilka pozostałych zamówień z Q1, ale pewnie ci ludzie cieszą się autami i zapomnieli o forum :)

Ja na razie czekam "dopiero" 6 miesięcy, ale pewnie i 2 lata poczekam jeśli będzie trzeba. Po prostu nie ma niczego na rynku, co tak dobrze trafia w moje oczekiwania:

1. Kombi (nie SUV)
2. Przestronny (rodzina 2x2)
3. Bezpieczny (asystenci, AWD)
4. Cena w okolicach 200k maks

Co jeszcze jest w tych parametrach? Insignia jest droższa, ma mniejszy bagażnik i gorszy silnik. Passat jest droższy i mniejszy. Premiumy zdecydowanie droższe.

Jedyne, co mnie nurtuje, to jeśli auto nie wejdzie do produkcji przed zmianą MY, to czy mogę być zmuszony do dopłaty. W umowie stoi, że dopłata jest możliwa tylko przy podwyżce VAT, ale pewnie przy zmianie MY jest argument, że "poprzedniego" auta już się nie da wyprodukować.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2022, o 20:47 przez Arystander, łącznie zmieniany 1 raz.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

Arystander pisze: 25 mar 2022, o 19:37 No tak, ale czy jest tu ktoś oprócz Ciebie kto jeszcze czeka na auto z Q1? Wiem, że u Ciebie są szczególne okoliczności (zakup u pośrednika).
Zakup jest realizowany bezposrednio przez dealera, jedynie zamowienie bylo "cesja" jak by to ujac. Wedlug salonu zamowilem ten model u nich z ich "portfolio", fabryka widzi termin z stycznia a salon przypisal auto do klienta realnie w czerwcu. Nie bylo by tyle szumu gdyby nie fakt ze mowili - odbierzesz Pan auto za miesiac.

Tak czy siak [edit] jest / był wysyp takich "klient zrezygnowal z zakupu, krótki termin realizacji, auto w produkcji" ale widze ze tylko podbijaja co jakis czas termin odbioru :D Wynikiem sami nie wiedza kiedy realnie auto zjedzie do salonu.

edit, przestali nawet handlowac takimi ofertami
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

No i jest! Po 9 miesiącach czekania dzisiaj odebrałem swojego Superba 2.0 TSI 280 K 4x4 L&K w kolorze szary grafit (w rzeczywistości jest ciemniejszy niż na zdjęciach)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

Big pisze: 25 mar 2022, o 20:56 No i jest! Po 9 miesiącach czekania dzisiaj odebrałem swojego Superba 2.0 TSI 280 K 4x4 L&K w kolorze szary grafit (w rzeczywistości jest ciemniejszy niż na zdjęciach)
Wygląda nieziemsko, gratulacje Big - wreszcie się doczekałeś :) I dzięki za fotki!

@sonic Dzięki za wyjaśnienie, teraz lepiej rozumiem tę sytuację - w zależności jak na to patrzeć to jest zamówienie że stycznia albo z czerwca. W każdym razie patrząc na trendy niedługo powinno być :)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Dzięki :) Jeździ też fajnie ;)
artho
Posty: 1122
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Gratulacje Big! Zrób swój wątek w Nasze Auta z fotkami i daj znać za 3000km czy zaczęły skrzypieć zegary, deska rozdzielcza oraz nawiewy. Ciekaw jestem czy to teraz (może w covidzie?) standard i ASO pomoże czy tylko mnie to spotkało... :(
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

artho pisze:Gratulacje Big! Zrób swój wątek w Nasze Auta z fotkami i daj znać za 3000km czy zaczęły skrzypieć zegary, deska rozdzielcza oraz nawiewy. Ciekaw jestem czy to teraz (może w covidzie?) standard i ASO pomoże czy tylko mnie to spotkało... :(
Ja mam przejechane 4tys i jakoś nic nie skrzypi

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Arystander pisze:
sonic pisze: 25 mar 2022, o 10:01
matt88 pisze: 25 mar 2022, o 08:33 Jeśli ktoś nie chce czekać dłużej na zamawiany egzemplarz to mój jest dostępny do odbioru we Wrocławiu od dzisiaj. W międzyczasie zdecydowałem się kupić inną markę, która była dostępna od ręki. Skoda niespodziewanie się jednak wyprodukowała i jest dostępna.
czyli potwierdza sie informacja ze powoli dojezdzaja do 3ciego kwartalu zamowien 2021 Obrazek a te z Q1 dalej w ... :geek:
No tak, ale czy jest tu ktoś oprócz Ciebie kto jeszcze czeka na auto z Q1? Wiem, że u Ciebie są szczególne okoliczności (zakup u pośrednika).

W arkuszu jest jeszcze kilka pozostałych zamówień z Q1, ale pewnie ci ludzie cieszą się autami i zapomnieli o forum :)

Ja na razie czekam "dopiero" 6 miesięcy, ale pewnie i 2 lata poczekam jeśli będzie trzeba. Po prostu nie ma niczego na rynku, co tak dobrze trafia w moje oczekiwania:

1. Kombi (nie SUV)
2. Przestronny (rodzina 2x2)
3. Bezpieczny (asystenci, AWD)
4. Cena w okolicach 200k maks

Co jeszcze jest w tych parametrach? Insignia jest droższa, ma mniejszy bagażnik i gorszy silnik. Passat jest droższy i mniejszy. Premiumy zdecydowanie droższe.

Jedyne, co mnie nurtuje, to jeśli auto nie wejdzie do produkcji przed zmianą MY, to czy mogę być zmuszony do dopłaty. W umowie stoi, że dopłata jest możliwa tylko przy podwyżce VAT, ale pewnie przy zmianie MY jest argument, że "poprzedniego" auta już się nie da wyprodukować.
Jak ja zamawiałem w maju po drodze były 2zwyzki ceny... lato i jesień. Dopłaty nie było...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

Big pisze: 25 mar 2022, o 21:03 Dzięki :) Jeździ też fajnie ;)
A jak tam przesiadka z Ceeda 1.6? Pytam, bo mnie czeka to samo. Nie miałem okazji zrobienia jazdy testowej na 280KM, trochę się boję takiego przejścia na dwa razy więcej KM :) Da się ogarnąć?
Kris RJS
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, o 17:47
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kris RJS »

Ja po prawie 9 miesiącach mogę powiedzieć tylko że nie ma terminu produkcji 🤪 Congrat Big!
Na razie podejmuje próby zmiany silnika z Tsi na diesel ale nie mam jeszcze info. jak to rozegramy pomiędzy korpo a leasingiem... Tak jak wcześniej pisałem jest problem z dostępnością TSI.
artho
Posty: 1122
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Kasper pisze: 25 mar 2022, o 21:52
artho pisze:Gratulacje Big! Zrób swój wątek w Nasze Auta z fotkami i daj znać za 3000km czy zaczęły skrzypieć zegary, deska rozdzielcza oraz nawiewy. Ciekaw jestem czy to teraz (może w covidzie?) standard i ASO pomoże czy tylko mnie to spotkało... :(
Ja mam przejechane 4tys i jakoś nic nie skrzypi
Może zacznie na 6000, może na 8000. Ciężko wyczuć. Nasłuchuj początkowo na nierównościach zegarów. Nawiewy zaczną niezależnie podobno.
ODPOWIEDZ