Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

siemi1 pisze: 4 kwie 2022, o 21:33 Zaczyna sie Obrazek

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Czyli gwarancja utrzymania ceny poszła się kochać?
Mnie to tylko to trzyma przy oczekiwaniu bo teraz bym musiał dać pewnie ze 16k więcej. A jak zamówię gdzieś indziej coś innego znowu odczekam pół roku albo więcej to jakaś paranoja jest... Zresztą nie wiem co w tej cenie szybko bym dostał bo się przestałem interesować innymi autami po zamówieniu supka.
jbeetle
Posty: 20
Rejestracja: 1 gru 2021, o 10:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jbeetle »

lu_lucynka pisze: 5 kwie 2022, o 09:15
jbeetle pisze: 5 kwie 2022, o 09:03 No to ten tego... Dzisiaj dostałem aktualizację tygodnia produkcji 17 -> 28. Zamawiając auto 03.08.21 byłem przekonany, że na wakacje '22 się wyrobię.
A kiedy dostaleś termin na 17 tydz? Ja zamawiałam 21.07 i jakos w połowie stycznia zmienili termin z 9 tyg na 17 tydz... i teraz trochę mnie zmartwileś...
Zmianę z 15->17 dostałem 18 marca. W moim wypadku sam odpytuję co jakiś czas Dealera - on sam raczej nie dzwoni ;)
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

siemi1 pisze:Zaczyna sie Obrazek

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Jak dla mnie podejrzana sprawa... od kiedy można narzucić komuś sposób finansowania. Podejrzewam że to jakiś facke news... forum sledze juz od dłuższego czasu i nikt nie pisał o wzroście cen. Faktem jest ze według cennika wyposażenie I ceny uległy zmianie. Weryfikujmy to co czytamy... botów jest duuuuzo jak również farmy trolli tez dobrze się mają. Przy moim zamówieniu były dwie zmiany cennika i do odbioru auta nic się w cenie nie zmieniło.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Proponuję poszukaj sobie w Audi, Mercu czy BMW. Cena z ogłoszenia obowiązuje przy finansowaniu i ubezpieczeniu przez dilera. I do tego najlepiej na firmę. Jak jesteś klientem z gotówką to kupujesz po cenie z cennika. I nic ciekawego nie wymyślisz. Zatem takie podejście w ogóle przestało mnie już dziwić. Salon nie może na żadnym samochodzie tracić pieniędzy. Nikt nie robi charytatywnie i taka jest prawda.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
lu_lucynka
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2022, o 20:16
Samochód: Superb III
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: lu_lucynka »

jbeetle pisze: 5 kwie 2022, o 09:34
lu_lucynka pisze: 5 kwie 2022, o 09:15
jbeetle pisze: 5 kwie 2022, o 09:03 No to ten tego... Dzisiaj dostałem aktualizację tygodnia produkcji 17 -> 28. Zamawiając auto 03.08.21 byłem przekonany, że na wakacje '22 się wyrobię.
A kiedy dostaleś termin na 17 tydz? Ja zamawiałam 21.07 i jakos w połowie stycznia zmienili termin z 9 tyg na 17 tydz... i teraz trochę mnie zmartwileś...
Zmianę z 15->17 dostałem 18 marca. W moim wypadku sam odpytuję co jakiś czas Dealera - on sam raczej nie dzwoni ;)
Też dopytuje, telefonicznie i mailowo;) wczoraj czy przedwczoraj ktoś pisał tu o zamknięciu15 tyg produkcyjnego. Ale to tak pozno by go zamyksli skoro teraz mamy 14?
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: 3pm_krk »

Weźcie pod uwagę, że na 95% jeśli dostaliście aktualizację terminu z tydz. 17 na 28, to okaże się za 2 tyg, że wskoczy np. na 22 tydzień itd. Takie wahania często miały i mają miejsce.

Diler zazwyczaj nie dzwoni, dopóki jest to tydzień i termin otwarty. Dzwonią, gdy mają zamknięty tydzień i pewną datę produkcji.
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Wiesz co, nie wiem czy ten koleś z Kodiaqa mial gw ceny nie wynikało to ztego wątiu. Ja z tego co mi dealer mówił mam załatwioną. Ale jest podobno ogranicznie ze auto musi być odebrane do końca sierpnia (zamawialem na pocz wrzesnia tuż przed tymi podwyższkami i redukcja wsparcia sprzedaży ze strony skody), dla mnie spoko, może byc wczesnij mam komu obecne przekazać bo sie akurat leasing jeden kończy na koniec sierpnia tylko czy sie wyprodukuje :))

Scout z tym wsparciem kosztowalo w cenniku 175.300(179.300 bazowo) teraz. 185.900 a tez rabaty mocno obcieli mam nadzieje, ze sie wyprodukuje jako RM22 jeszcze na koniec czerwca bo jak RM23 to właśnie tej gw moze juz nie być.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Żadna to dla Was pewnie informacja kluczowa ale dzwonilem przed chwila do dealera .... mowile cos sie ruszylo z kilkoma Superbami i przede wszystkimi Kodiaki dobrze schodza ... moj status zamowienia - zamowione : ) brak daty produkcji hipotetycznej czy tez oficjalnej rzecz jasna ...

aaaa i zostalo wpsomnianie ze jakis sportline superb zjechal z czerwca.
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2022, o 15:06 przez ciusiek101, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

jbeetle pisze: 5 kwie 2022, o 09:03 No to ten tego... Dzisiaj dostałem aktualizację tygodnia produkcji 17 -> 28. Zamawiając auto 03.08.21 byłem przekonany, że na wakacje '22 się wyrobię.
z tego co widzę tsi, może to potwierdzenie problemu...
rossi141
Posty: 19
Rejestracja: 6 lut 2022, o 09:12
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Kuba
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rossi141 »

A co do zmian cen miedzy zamówieniem to mogą one ulegac jedynie ze względu na wzrost akcyzy lub podatku VAT, myśle że tego typu praktykom powinien się przyjrzeć uokik, druga rzecz jeśli kastrowanie nie zmienia ceny to tez powinno obniżyć cenę a tego nie robią. Stwierdziłem ze daje sobie czas do czerwca jeśli do tego czasu nie będzie nic wiadomo to idę do konkurencji jeśli skoda będzie coś manipulowac z cena to może wlasnie przyda sie jakaś opinia uokik
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

rossi141 pisze: 5 kwie 2022, o 19:11 A co do zmian cen miedzy zamówieniem to mogą one ulegac jedynie ze względu na wzrost akcyzy lub podatku VAT, myśle że tego typu praktykom powinien się przyjrzeć uokik, druga rzecz jeśli kastrowanie nie zmienia ceny to tez powinno obniżyć cenę a tego nie robią. Stwierdziłem ze daje sobie czas do czerwca jeśli do tego czasu nie będzie nic wiadomo to idę do konkurencji jeśli skoda będzie coś manipulowac z cena to może wlasnie przyda sie jakaś opinia uokik
Ja rowniez czekam do 1 lipca … jestem tym tematem juz kapke zmeczony
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

Niestety, najnowsza informacja to przesunięcie z 19tego na 25ty tydzień :/ mimo, że TDI...
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

stanlej pisze: 6 kwie 2022, o 15:06 Niestety, najnowsza informacja to przesunięcie z 19tego na 25ty tydzień :/ mimo, że TDI...
Zamówiłeś w październiku i miałeś termin na 19 tydzień (przesuniety na 25), ja zamówiłem w lipcu i nawet terminu nie ma. Jebać skodę, pierwszy i ostatni raz z nimi interesy robię
jbeetle
Posty: 20
Rejestracja: 1 gru 2021, o 10:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jbeetle »

wac_law pisze: 6 kwie 2022, o 15:56
stanlej pisze: 6 kwie 2022, o 15:06 Niestety, najnowsza informacja to przesunięcie z 19tego na 25ty tydzień :/ mimo, że TDI...
Zamówiłeś w październiku i miałeś termin na 19 tydzień (przesuniety na 25), ja zamówiłem w lipcu i nawet terminu nie ma. Jebać skodę, pierwszy i ostatni raz z nimi interesy robię
Na koniec nawet się trochę zrymowało ;)
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Ja podobnie. Pierwsze i ostatnie w życiu nowe auto od nich.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ