Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Barthez
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2022, o 19:18
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Barthez »

A część zrezygnowała 😀
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

sonic pisze: 14 kwie 2022, o 20:38
Enriquez pisze: 14 kwie 2022, o 20:29 To i tak krócej niż za komnuny na malucha :)
za 1,5 roku to jestem w stanie samodzielnie z blachy takie cos wyklepac i jeszcze poskladac pod blokiem :lol:
Ze śwagrem :)
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bobrucznik »

Ja w środę mam podpisać cesję leasingu więc jak nic się nie wysypie to gdyby był ktoś chętny to oddam zamówienie na wersję sportline liftback 2.0 TSI 4x4 z terminem produkcji uj wie kiedy 🙃😂
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

bobrucznik pisze: 15 kwie 2022, o 12:13 Ja w środę mam podpisać cesję leasingu
bobrucznik, co tam wyrwałeś innego? 🙃
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Panowie tak czytam i.... naprawdę nie ma sensu rezygnować po paru miesiącach, bo czeka się wszędzie. Dla przykładu wczoraj na fb czytałem dyskusję na temat Dacii Duster. 6 miesięcy oczekiwania to standard a wielu pisało że czeka już nawet dłużej. Jeśli chodzi o terminy produkcji to to samo-jedni mają inni nie.
Oczywiście można rezygnować i szukać czegoś od ręki u konkurencji. Tyle tylko, że trzeba się nastawić na to, że decyzję trzeba będzie podjąć w ciągu paru godzin i kupić to co akurat jest. Niekoniecznie w takmi kolorze w jakim się chciało. Niekoniecznie z takim wyposażeniem czy z takim silnikiem jak by się chciało. Wczoraj właśnie szukałem auta dla znajomego. U kumpla w salonie Hyundai był Jeden! Tucson który był dostępny od ręki. Czerwony w średniej wersji ze 130 konnym silnikiem. I to wszystko! A i tak kumpel powiedział że facet musi się decydować w ciągu 1 dnia bo ma już paru innych potencjalnych klientów na to auto. Tak to teraz wygląda. Więc naprawdę nie ma co się obrażać na Skodę, bo u innych wcale nie jest lepiej.
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

Big pisze: 15 kwie 2022, o 14:12 Panowie tak czytam i.... naprawdę nie ma sensu rezygnować po paru miesiącach, bo czeka się wszędzie. Dla przykładu wczoraj na fb czytałem dyskusję na temat Dacii Duster. 6 miesięcy oczekiwania to standard a wielu pisało że czeka już nawet dłużej. Jeśli chodzi o terminy produkcji to to samo-jedni mają inni nie.
Oczywiście można rezygnować i szukać czegoś od ręki u konkurencji. Tyle tylko, że trzeba się nastawić na to, że decyzję trzeba będzie podjąć w ciągu paru godzin i kupić to co akurat jest. Niekoniecznie w takmi kolorze w jakim się chciało. Niekoniecznie z takim wyposażeniem czy z takim silnikiem jak by się chciało. Wczoraj właśnie szukałem auta dla znajomego. U kumpla w salonie Hyundai był Jeden! Tucson który był dostępny od ręki. Czerwony w średniej wersji ze 130 konnym silnikiem. I to wszystko! A i tak kumpel powiedział że facet musi się decydować w ciągu 1 dnia bo ma już paru innych potencjalnych klientów na to auto. Tak to teraz wygląda. Więc naprawdę nie ma co się obrażać na Skodę, bo u innych wcale nie jest lepiej.
Również tak uważam. Tym bardziej, że dla wielu z Nas Superb jest autem "szytym na miarę"
komoornik
Posty: 1049
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

A jak ktoś serio potrzebuje auta na już, to lepiej chyba wynająć coś średnioterminowo niż kupować co popadnie ;)

Ja akurat miałem na odwrót że to Superb czekał na mnie, ale jeśli byłbym pod ścianą to tak właśnie bym zrobił - a nie rezygnował z zamówienia.
Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

Ja czekam prawie 8 miesięcy więc mogę poczekać te 4 miesiące. Ważne, że jest jakiś termin, bo w moim przypadku mogę poplanować wszystko i jeszcze się pomęczyć. Po drugie nowe zamówienia są wg nowego cennika czyli droższe, wykastrowane i czas oczekiwania równie długi. Po trzecie używane S3 kombi TSI o różnych mocach/wyposażeniu w np. dasweltauto.pl, mają kosmiczne ceny jak na auta używane, bo to jest między 120-160 tys., a widziałem w miarę fajne wyposażone, roczne egz. po 185 tys. Ceny aut poszybowały do góry przez ich brak. Kiedyś się mówiło, że auto po wyjeździe z salonu traci 30% swojej ceny, a teraz niektórzy donoszą, że jakby sprzedali swojego S3 od razu po odebraniu to by zyskali 20-30 tys. :D
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bobrucznik »

artho pisze: 15 kwie 2022, o 14:01
bobrucznik pisze: 15 kwie 2022, o 12:13 Ja w środę mam podpisać cesję leasingu
bobrucznik, co tam wyrwałeś innego? 🙃
Trafiłem fajna okazję na przejęcie cesji leasingu Volvo XC60 z przebiegiem 6000km i wszystko wskazuje na to że się uda dopiąć temat i odbiór pojazdu na majówkę :D i nie będzie człowiek myślał czy będą koszty w tym roku czy nie będą bo tylko najstarsi górale wiedzą kiedy się coś wyprodukuje 🤣
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

bobrucznik pisze:
artho pisze: 15 kwie 2022, o 14:01
bobrucznik pisze: 15 kwie 2022, o 12:13 Ja w środę mam podpisać cesję leasingu
bobrucznik, co tam wyrwałeś innego? Obrazek
Trafiłem fajna okazję na przejęcie cesji leasingu Volvo XC60 z przebiegiem 6000km i wszystko wskazuje na to że się uda dopiąć temat i odbiór pojazdu na majówkę :D i nie będzie człowiek myślał czy będą koszty w tym roku czy nie będą bo tylko najstarsi górale wiedzą kiedy się coś wyprodukuje Obrazek
Gratulacje. Jaki silnik? Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bobrucznik »

zalezi pisze: 15 kwie 2022, o 17:09
bobrucznik pisze:
artho pisze: 15 kwie 2022, o 14:01

bobrucznik, co tam wyrwałeś innego? Obrazek
Trafiłem fajna okazję na przejęcie cesji leasingu Volvo XC60 z przebiegiem 6000km i wszystko wskazuje na to że się uda dopiąć temat i odbiór pojazdu na majówkę :D i nie będzie człowiek myślał czy będą koszty w tym roku czy nie będą bo tylko najstarsi górale wiedzą kiedy się coś wyprodukuje Obrazek
Gratulacje. Jaki silnik? Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
B5 AWD wersja benzynowa 🤟 idealnie się złożyło bo nie chciałem ON 🙃
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

Ja dopiero 7 miesięcy czekam i pewnie poczekam jeszcze ze 4 jak będzie trzeba choć niesmak i wku... jest nie ukrywam. Chyba pojadę do salonu sobie posiedzieć w S3 bo trochę zapomniałem już co zamówiłem. Śmigam sobie teraz od kilku miesięcy Swiftem od żony hehehhehe bo Qashqaia mi już zabrała, miałem mieć już S3 przecież :) Jak po tym Swifcie wsiądę do S3 to się zgubię :)
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

bobrucznik pisze:
zalezi pisze: 15 kwie 2022, o 17:09
bobrucznik pisze: Trafiłem fajna okazję na przejęcie cesji leasingu Volvo XC60 z przebiegiem 6000km i wszystko wskazuje na to że się uda dopiąć temat i odbiór pojazdu na majówkę :D i nie będzie człowiek myślał czy będą koszty w tym roku czy nie będą bo tylko najstarsi górale wiedzą kiedy się coś wyprodukuje Obrazek
Gratulacje. Jaki silnik? Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
B5 AWD wersja benzynowa Obrazek idealnie się złożyło bo nie chciałem ON Obrazek
Bardzo fajny setup Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bobrucznik »

zalezi pisze: 15 kwie 2022, o 18:14
bobrucznik pisze:
zalezi pisze: 15 kwie 2022, o 17:09
Gratulacje. Jaki silnik? Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
B5 AWD wersja benzynowa Obrazek idealnie się złożyło bo nie chciałem ON Obrazek
Bardzo fajny setup Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No trafiło się że prawie szyty na miarę. Nowego konfigurowal bym bardzo podobnie. Brak tylko lepszego audio ale cóż... Pochwalę się jak uda się dograć temat. A tym czasem wesołych świąt wszystkim
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Ale przecież teraz te Superby, które są pozamawiane to też nie dokońca są takie jakie coniektórzy pozamawiali. A to bez Cantona, a to kolor ma być inny, haka lepiej nie dobierać bo koleka odleci w siną dal. Sami tutaj wymieniamy rzeczy z których zrezygnować bo może będzie szybciej.Tak wiec pisanie o aucie w naszej konfiguracji jest z deka naciągane.
Na Dacie zawsze się czekało pół roku, a na Dustera jeszcze dłużej. Bo auto biło i bije rekordy sprzedaży na zachodzie. Bo lepsze nowe z gwarancją niż kilkulatek bez gwarancji.
Ceny są wysokie aut używanych bo euro stoi prawie 5zł. Gdyby było po 3,6 auta używane byłyby tańsze przynajmniej o 1/3 bo by je z zachodu handlarze naprzywozili od koloru do wyboru.
Zamówić nowy samochód i zarobić 30 tyś. To przy kwocie 200tys 15% w niecały rok. Dobra bajka na wielkanoc. Jak ktoś z was pochwali się, że mu się to udało to dopiero uwierze.
ODPOWIEDZ