Skoda vs BMW

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

Nie, to Ty nie rozumiałeś, że porównywać należy auta o podobnym wyposażeniu, z podobnym silnikiem i napędem albo w podobnym przedziale cenowym. Wszyscy wyjaśniali, że za 200k masz full wypas Superba 280 4x4, a w BMW dostaniesz piątkę na kołach 17-tkach i z najsłabszym silnikiem. Ale dla Ciebie to jest PREMIUM i to jest najważniejsze ;) Wiesz, taka piątka na 17-tkach raczej nie jest bardziej reprezentatywna od mojego Superba ;) Jeżeli chciałbym mieć to samo w BMW co w Superbie to musiałbym zapłacić niemal 2 razy więcej. Oczywiście, że gdybym miał to bym wziął BMW, bo jest teoretycznie lepszą marką. Tylko brałbym coś czego w niższym segmencie nie dostanę. A, że nie jestem fanem brania na siłę czegoś na co mnie nie stać, bo tym jest wynajem długoterminowy, to jest Skoda :D I nie pisz ciągle o firmach i autach służbowych, bo tutaj większość z nas jeździ autami prywatnymi - tak, leasing to nadal auto prywatne w praktyce. Piszesz o leczeniu kompleksów właścicieli Skody i wymyślałeś, że robią z Superba premium - co jest wyssane z palca. Kompleksy to się leczy rzeczami "ekskluzywnymi" ;)
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda vs BMW

Post autor: pankracy »

Ja kłucić się niemam zamiaru i w sumie znów sie odezwałem bez potrzeby. Masz Superba extra ja też Na tym zakończe przekamarzanie.
Ps. Twierdzisz, że " leasing" w praktyce to twoje prywatnw auto. Zadzwoń do urzędu i powiedz, że chcesz zmienić tablice rejestracyjne na indywidualne. Pani w słuchawce wytłumaczy po co ja mam się kłopotać.
Kończe w tym temacie.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: artho »

kłócić ó zamknięte, uprzejmie proszę pankracy :)

Natomiast coś jest na rzeczy, że ciężko porównuje się auta po rabatach nie uwzględniając np. kosztów serwisu. Bo co z tego, że w Audi proponowali mi 70 000 rabatu, skoro pakiet serwisowy to zdecydowanie nie 2000zł :( .

Tylko jeżeli porównywanie samochodów po rabacie ma sens tylko, gdy uwzględnimy koszty serwisu to na jaki okres? 3 lat? 5 lat? Jaki przebieg? 60k? 120k?
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

pankracy pisze: 13 kwie 2022, o 10:30 Ps. Twierdzisz, że " leasing" w praktyce to twoje prywatnw auto. Zadzwoń do urzędu i powiedz, że chcesz zmienić tablice rejestracyjne na indywidualne. Pani w słuchawce wytłumaczy po co ja mam się kłopotać.
Faktycznie mocny argument. Dyskusja z Tobą kompletnie pozbawiona jest sensu.

Ale jak bardzo chcesz wiedzieć to taką sprawę załatwiam z leasingodawcą, który wie, że samochód wykupię po spłacie. Nie ma problemu żeby załatwić sobie indywidualne tablice.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skoda vs BMW

Post autor: hubi_pl »

Myślę że pakracemu chodziło o to że to nie jest Twój samochód do momentu wykupu, a przykładem była właśnie zmiana numerów.
Mr Haldex
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

Dlatego trzeba odróżnić teoretycznie od praktycznie ;)

Zresztą, wygląda na to, że trzeba umówić się na jazdę próbną i przetestować samemu, bo niczego ciekawego się nie dowiemy :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Enriquez »

Nie wiem, czy mają do jazd próbnych coś innego jak 545ie. Warto podkreślić, że nie jest to podstawowy model za 220 tyś...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Skoda vs BMW

Post autor: tomek evo »

Myślę, że kluczowe są tutaj oczekiwania w stosunku do auta i samo podejście do zakupu. Inaczej się kupuje jeśli budżet nie jest sztywny i stać nas na wydanie większej kwoty. Skoda to nie premium i raczej nigdy premium nie będzie. Zresztą określenie premium jest mocno nadużywane bo każdy chce być premium i czasami ciężko to zdefiniować. Przyjęło się "tradycyjnie", że marki premium to Mercedes/Audi/BMW ale jest Lexus, Infinity, Genesis a z marek europejskich Volvo czy Alfa Romeo, która też jest premium jeśli przymniemy odpowiednie kryteria. Samo to, ze marka jest premium nie oznacza z automatu, że dostaniemy produkt wyjątkowy a już na pewno nie doposażony we wszystko co najlepsze. Bo w markach premium najczęściej aby poczuć tak naprawdę premium trzeba sięgnąć po wersje dużo droższą od podstawowej. Uważam,że premium ma największy sens jak kogoś naprawdę stać i na zakup i na serwis. Premium nie musi być dużo droższe od tych marek nie premium bo rabaty na premium potrafią być bardzo duże a przynajmniej kiedyś były bo teraz to wszystko stoi na głowie. Auta premium są generalnie lepiej dopracowane - bardziej "dopieszczone" technicznie i w droższych wersjach oferują zarówno elementy wyposażenia jak i silniki niedostępne lub rzadko spotykane w "zwykłych" markach. Czy różnica technologiczna jest duża? I tak i nie. To już zależy od konkretnych przypadków.
Ja to widzę tak, że jak potencjalnego posiadacza Superba stać na wydanie 250 a najlepiej 300 tys. na auto (w tej czy innej formie finansowania - i tak swoje musimy wydać) bez "wypruwania sobie flaków" to jak najbardziej warto pomyśleć o marce premium. Co innego jak mamy do wydania 200 tys. i oczekujemy od auta dużej praktyczności i funkcjonalności. Sorry ale BMW 3 w roli pojazdu rodzinnego nie sprawdzi się tak dobrze jak Superb. Oczywiście dla jednego 3 będzie ok ale generalnie to Superb jest o dobry rozmiar większy. Dlatego jak premium do 5 lub A6, które i tak będą od Superba mniej funkcjonalne pod czysto praktycznym kątem. Nie znam aktualnych cen ale jakiś czas temu A6 z dobrym wyposażeniem było o jakieś 20 tys. droższe od Superba l&K. I w takiej sytuacji naprawdę można o premium pomyśleć. Jeśli mamy finalnie Superba l&K za 200 a do premium z porównywalnym wyposażeniem trzeba dopłacić sporo np. 100 tys. to należny się zastanowić czy nas stać (czy lepiej te pieniądze wydatkować inaczej) i na czym nam tak naprawdę zależny. Bo z jednej strony życie jest za krótkie aby jeździć .. (i tu każdy sobie może dopisać co uważa) ale z drugiej strony różnice w cenie zakupu można spożytkować na tysiąc różnych ciekawych sposobów. Trzeba też zauważyć, że obecnie Superb prezentuje już pod wieloma względami poziom jaki 10-15 lat temu z trudem prezentowały auta marek premium. Oczywiście w pewnych kwestiach te stare premium będą nadal lepsze ale pod wieloma względami Superb w odpowiedniej wersji będzie po prostu pojazdem dużo nowocześniejszym i lepszym. Problem polega na tym, że zawsze chcemy to co aktualnie najlepsze a nasze oczekiwania w stosunku do standardu auta się zmieniają. Trzeba jednak wspomnieć, że technologicznie marki premium nie mają już tak dużej przewagi nad tymi "zwykłymi" a przynajmniej nie mają w bardziej pospolitych odmianach. Uważam, że aby naprawdę cieszyć się z posiadania auta premium, które "robi różnice" należy po prostu głębiej sięgnąć do kieszeni.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Big »

Tomek Evo, bardzo mądrze napisane👍 Nie wypowiadam się w tym temacie, bo to trochę temat dla przedszkolaków, ale tym razem zrobiłem wyjątek, bo czegoś tak wyważonego i sensownego dawno tu nie czytałem.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: artho »

Też miałem napisać, że mądrze napisane. Dodałbym tylko od siebie, że dla mnie premium to nie są technologie, dla mnie akurat premium to tylko komfort, wygoda, relaks, odpoczynek. Premium dla mnie to też porządna jednostka silnikowa. To nie musi być potwór z Audi RS6 czy Porsche, wystarczy, aby to była jednostka, która daje komfort - komfort wyprzedzania, komfort elastyczności na trasie itd. Technologicznie samochód nie musi mieć przynajmniej dla mnie wszystkich najnowszych nowinek, ale wszystko ma dobrze działać, być sprawdzone.

Piszesz, że Skoda nigdy nie będzie premium - to pewnie prawda, Skodzie (jako całej marce) daleko jest do premium. Natomiast w patrząc na ogół marki to Audi i BMW tak samo nie są premium. Oczywiście Audi i BMW mają kilka modeli premium (np. dobrze wyposażona seria 5 w mojej ocenie jest premium, podobnie jak seria 7), ale zdecydowanie nie nazwałbym tak urozmaiconych i tak bogatych w gamie modeli marek premium. BMW i Audi w mojej ocenie to po prostu marki mające pod swoimi skrzydłami ogromną gamę modeli, modeli bardzo tanich jak i bardzo drogich (te bardzo drogie będą często albo modelami sportowymi albo modelami premium). I idąc dalej tym tokiem rozumowania doposażony Superb jak najbardziej jest jakimśtam lekkim premium (dla jednego mniej dla drugiego bardziej, nie ma to znaczenia, jak masz Maybacha to seria 5 to też "jakieśtam premium"), oczywiście może nieco tańszym i nieco uboższym, bo wychodzi po prostu od marki, która głównie wypuszcza twarde plastiki na których sporo zarabia. Ale jeżeli ktoś chce na siłę nie zgadzać się z faktem, że Superb jakimśtam premium jest niech spędzi miesiąc w VW Polo, Skodzie Fabii albo innej Ibizie. Ba, zamiast tej trójki niech spędzi miesiąc w Fiacie Panda albo Tipo. Zapewniam, że przesiadka do Superba przywróci trochę kompas i legendę na właściwsze tory. Niemniej cały mój wywód byłby niczym, gdybym nie napisał gdzie więc marka premium się zaczyna - ano zaczyna się ona (dla mnie, to prywatna opinia oczywiście) tam, gdzie każdy model łącznie z tym najtańszym i najmniejszym będzie miał wysokiej jakości materiały, dobre spasowanie itd. I dlatego właśnie w mojej ocenie Lexus to zdecydowanie bardziej marka premium niż BMW. Oczywiście większość BMW się przyjemniej prowadzi, ale to Lexus jest wydzieloną marką celową, gdzie nie ma miejsca na ustępstwa. Podobną marką jest też Jaguar i kilka innych, zapewne np. Porsche. Niemniej nie zrozumcie mnie źle - ja nie umniejszam tutaj wcale ani Audi ani BMW - po prostu te marki mają modele premium jak i modele BARDZO-NIE-PREMIUM 😃 Audi i BMW to po prostu marki popularne, jak VW, Skoda czy inny Citroen. A fakt, że w obrębie tych marek jest czasem więcej a czasem mniej modeli premium to już inna sprawa.

Mam nadzieję, że nikomu nie umniejszyłem bądź nie obraziłem, z góry (w sumie z dołu) zapewniam, że nie taki był mój cel.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2022, o 14:13 przez artho, łącznie zmieniany 1 raz.
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

Tylko tutaj wracamy do osobistych preferencji i tego co jest dla kogo najważniejsze w aucie. Wiele osób ma w nosie silnik - jeździ to jeździ. W takim przypadku po co przepłacać jak chcemy tylko jakości, komfortu i ewentualnie bajerów. Bierzesz BMW za 200k i jesteś wniebowzięty. Tylko sprawa bardziej dotyczyła porównania Superba 280 4x4 do konkurencji ;)
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: artho »

Dokładnie, dlatego każdy musi sam wybierać, sam decydować, zwiedzać, doświadczać, poznawać... 😁😁
ODPOWIEDZ