Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Kubeczek1994
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2022, o 20:16
Samochód: Inny
Rocznik: 2008
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kubeczek1994 »

U mnie z kolei informacja że samochód zostanie wyprodukowany ok połowy czerwca :) (zamówiony w połowie września 2021, rezygnacja z LED TOP Matrix )
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Dave90 pisze: 29 kwie 2022, o 15:13 To już raczej nie te czasy. Teoretycznie fabryki jakoś funkcjonują, a że nie wyrabiają się z bieżącą produkcją i na części trzeba czekać trochę dłużej niż normalnie to już inna kwestia. Teraz nie ma lockdownow jak jeszcze rok temu
Oby tak było Dave, naprawdę. "My" naprawdę mamy doświadczenie z poprzedniego roku że auto na placu miało gorsza sytuację niż te zamówione do produkcji.
Ja bym wolał mieć przesunięty termin produkcji ale auto gotowe niż wyprodukowane bez części przez które i tak nie może być odebrane.
Ale oby było tak jak piszesz 🙂
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

A ja wolałbym aby stało na placu bo wtedy juz o nic więcej nie wykastrują :))

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

Dave90 pisze: 29 kwie 2022, o 14:13 Witam ponownie kolegów forumowiczów.
Dzisiaj dostałem informację, może nie rewelacyjną ale bardzo dobrą.

Otóż auto zostało wyprodukowane ale bez faktury, czyli stoi i czeka na jakieś części, zapewne lampy.

Dla przypomnienia auto zamawiałem 12 listopada. Pierwotny termin produkcji podawali na 27 tydzień, później przesunęli na 20 tydzień, no a dzisiaj info, że fizycznie stoi i czeka na doposażenie.
Hmmm, ja mam produkcję na tydzień 19, co ciekawe nikt mi nie proponował dotychczas żadnych kastracji, oprócz wcześniejszych informacji o zmianach w pakiecie Comfort i braku Cantona. Szczerze jeśli auto ma się wyprodukować i iść na parking bez lamp to wolałbym poczekać, a nie denerwować się później słysząc jak inne samochody zamówione długo po moim trafiają na bieżąco do użytkowników a moje dalej gdzieś zimuje. Tak niestety było kilka miesięcy temu w czasie kryzysu "chipowego".
kochamskode
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2022, o 19:53
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kochamskode »

kuuu.. co za poj.. czasy. Według tej gowno stronki https://nafakcie.pl/ile-czeka-sie-na-no ... ukcje-aut/ skoda ma 400k niezrealizowanych zamowien, prawda to??
Dave90
Posty: 17
Rejestracja: 20 sty 2022, o 01:39
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Dave90 »

siemi1 pisze: 29 kwie 2022, o 18:01 A ja wolałbym aby stało na placu bo wtedy juz o nic więcej nie wykastrują :))

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Wychodzę z tego samego założenia. Jest gotowa więc nikt już nie przesunie jej w kolejce do produkcji z jakiegoś tam powodu a do tego nie powiedzą mi za miesiąc, że na przykład nie będę miał kamery cofania czy elektrycznych foteli bo jest problem z ich dostępnością. Na reflektory czy inne części (bo nie wiadomo czego w niej nie ma), w końcu się doczeka, bo albo ktoś z nich zrezygnuje albo wreszcie przypłynie kolejna dostawa z Chin. Do tego fabryki działają i towar spływa więc na pewno będzie to szybciej niż dalej.

Kolega robi w Mercedesie i ich dwa auta zastępcze stały 3 miesiące na placu bo czekały na wmontowanie podnośników szyb więc jak widać wszystkie marki mają problemy z dostępnością części.
Marcell pisze: 29 kwie 2022, o 18:52
Hmmm, ja mam produkcję na tydzień 19, co ciekawe nikt mi nie proponował dotychczas żadnych kastracji, oprócz wcześniejszych informacji o zmianach w pakiecie Comfort i braku Cantona. Szczerze jeśli auto ma się wyprodukować i iść na parking bez lamp to wolałbym poczekać, a nie denerwować się później słysząc jak inne samochody zamówione długo po moim trafiają na bieżąco do użytkowników a moje dalej gdzieś zimuje. Tak niestety było kilka miesięcy temu w czasie kryzysu "chipowego".
Marcel, a może ona też już jest wyprodukowana i czeka na placu?
Ja miałem mieć 20 tydzień produkcji więc po Tobie.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Dostałem takie info:
//
Witam Pana serdecznie,

Pana samochód aktualnie nie ma terminu produkcji, ale producent poinformował, że rezygnując z reflektorów FULL LED samochód ma szanse się wyprodukować jeszcze w tym roku i cena spadnie o 3300 zł, zostawiające reflektory Full LED MATRIX nie ma takiej gwarancji, oczywiście szansa nadal jest, ale dużo mniejsza, poniżej przesyłam informacje odnośnie wyglądu i różnic.
//
komoornik
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

O tym że produkują się auta bez Matrixów wiadomo od dawna.

Wystarczy że się spojrzy na Otomoto na ogłoszenia i jest masa aut dostępnych od ręki właśnie z Basic LED.

Tylko skoro tyle ich jest to chyba nie specjalnie ludzie chcą to kupić 😉
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

No koledzy czytam Wasze wpisy i uważam że bez matrixow to można jeździć fabią. Bez urazy dla posiadaczy fabii. Superb to jednak stan wyższy. To jest tak samo jakbym chciał biegać to urodzilbym się koniem
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

rozwrot pisze: 30 kwie 2022, o 12:28 Dostałem takie info:
//
Witam Pana serdecznie,

Pana samochód aktualnie nie ma terminu produkcji, ale producent poinformował, że rezygnując z reflektorów FULL LED samochód ma szanse się wyprodukować jeszcze w tym roku i cena spadnie o 3300 zł, zostawiające reflektory Full LED MATRIX nie ma takiej gwarancji, oczywiście szansa nadal jest, ale dużo mniejsza, poniżej przesyłam informacje odnośnie wyglądu i różnic.
//
Przeczytałeś z zrozumieniem tą wiadomość?
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

pankracy pisze: 30 kwie 2022, o 20:45
rozwrot pisze: 30 kwie 2022, o 12:28 Dostałem takie info:
//
Witam Pana serdecznie,

Pana samochód aktualnie nie ma terminu produkcji, ale producent poinformował, że rezygnując z reflektorów FULL LED samochód ma szanse się wyprodukować jeszcze w tym roku i cena spadnie o 3300 zł, zostawiające reflektory Full LED MATRIX nie ma takiej gwarancji, oczywiście szansa nadal jest, ale dużo mniejsza, poniżej przesyłam informacje odnośnie wyglądu i różnic.
//
Przeczytałeś z zrozumieniem tą wiadomość?
Moze nas oswiecisz ?
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

Marcell pisze: 29 kwie 2022, o 18:52
Marcel, a może ona też już jest wyprodukowana i czeka na placu?
Ja miałem mieć 20 tydzień produkcji więc po Tobie.
Raczej nie, tak jak pisałem mamy sporo aut zamówionych do firmowej floty, kolega miał np. Kodiaqa z terminem produkcji na tydzień 14 i wiemy o tym że się wyprodukował ale stoi do dziś w oczekiwaniu na jakieś części. Informację ze statusami dostajemy co tydzień od Plichty z Gdańska i są one podawane z około dwumiesięcznym wyprzedzeniem, do końca lutego moje auto nie miało terminu produkcji i nikt nie ściemniał że będzie to tydzień 20 czy 40, jak w końcu wpadło do harmonogramu jakoś w połowie marca to dostało tydzień 18 a jakieś 2 tygodnie temu został przesunięty na 19 i tak na razie pozostaje.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Tu niema co oświecać. Na początek polecam słownik języka polskiego PWN ( jest wersja internetowa)  Szukamy znaczenia dwóch słów: czym jest szansa i czym jest gwarancja.
Rozumiejąc te dwa słowa czytamy jeszcze raz tekst.
ilmash
Posty: 26
Rejestracja: 2 gru 2021, o 09:06
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ilmash »

pankracy pisze: 1 maja 2022, o 11:28 Tu niema co oświecać. Na początek polecam słownik języka polskiego PWN ( jest wersja internetowa)  Szukamy znaczenia dwóch słów: czym jest szansa i czym jest gwarancja.
Rozumiejąc te dwa słowa czytamy jeszcze raz tekst.
jak czytam Twoje posty to jak nic przypominają mi się czasy jak 15 lat temu na każdym forum można było spotkać takiego przemądrzałego pryszczatego nastolatka, który nie miał nic konkretnego do wniesienia w temacie, ale zawsze musiał wypisywać swoje mądrości :D

co do zamówienia to mój dealer zupełnie nabrał wody w usta, nawet nie chce mi się do niego dzwonić. będzie to będzie, nie to nie. jak się w międzyczasie coś ciekawego trafi i pasującego w moje gusta to najwyżej wezmę od ręki i tyle
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

pankracy pisze: 1 maja 2022, o 11:28 Tu niema co oświecać. Na początek polecam słownik języka polskiego PWN ( jest wersja internetowa)  Szukamy znaczenia dwóch słów: czym jest szansa i czym jest gwarancja.
Rozumiejąc te dwa słowa czytamy jeszcze raz tekst.
Kolega zacytował treść wiadomości, bez żadnego komentarza, bez żadnej opinii. A Ty rzucasz tekstem "przeczytaj to jeszcze raz ze zrozumieniem".
Tak. Nie ma gwarancji i jest jakaś szansa.
Co tu jest do rozumienia?
ODPOWIEDZ