Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
marswi
Posty: 10
Rejestracja: 21 lis 2021, o 18:01
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: marswi »

No właśnie się nauczyłem dlatego piszę, że im nie wierzę.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Dave90 pisze: 12 maja 2022, o 13:13
marswi pisze: 12 maja 2022, o 11:21 Ja już im w te terminy nie wierzę (choć podobno zamknięty termin jest pewny). Sprzedawca poinformował mnie, że jeszcze może się wyprodukować niekompletny i będzie stał ale podobno z superbami się to teraz nie zdarza. Ja zdążyłem już raz swoje używane auto sprzedać i musiałem kupić następne (w sumie to udało mi się superba) a teraz znów będę sprzedawał. Także czekam do informacji, że auto jest w drodze do salonu żeby później znów używki nie kupować.
No jak się nie zdarza jak przed majówką pisałem, że mój się już wyprodukował ale bez faktury, czyli stoi i czeka na części? 🤔
Wersja style, z matrixów nie rezygnowałem…
A wiesz w ogóle na jakie podzespoły auto czeka?
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

Witam wszystkich po małej przerwie, dzwoniłem do mojego handlowca kilka dni temu zapytać, o zamowienie i dowiedziałem się, że cena powinna być utrzymana, zamowienie z końca lutego, termin produkcji przypisany 36 ( miesiąc temu był 39, a na koniec marca 27).
Mój wyczekiwany to L&K bez szklanego dachu ze wszystkim.
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

asteriksx pisze: 12 maja 2022, o 21:42 Witam wszystkich po małej przerwie, dzwoniłem do mojego handlowca kilka dni temu zapytać, o zamowienie i dowiedziałem się, że cena powinna być utrzymana, zamowienie z końca lutego, termin produkcji przypisany 36 ( miesiąc temu był 39, a na koniec marca 27).
Mój wyczekiwany to L&K bez szklanego dachu ze wszystkim.
Super że obyło się bez sądu :) Jak osiągnęliście porozumienie?
Dave90
Posty: 17
Rejestracja: 20 sty 2022, o 01:39
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Dave90 »

Veyron pisze: 12 maja 2022, o 16:03 A wiesz w ogóle na jakie podzespoły auto czeka?
Nie mam pojęcia. Handlowiec nie był w stanie mi tego sprecyzować.
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

Arystander pisze: 12 maja 2022, o 22:55
asteriksx pisze: 12 maja 2022, o 21:42 Witam wszystkich po małej przerwie, dzwoniłem do mojego handlowca kilka dni temu zapytać, o zamowienie i dowiedziałem się, że cena powinna być utrzymana, zamowienie z końca lutego, termin produkcji przypisany 36 ( miesiąc temu był 39, a na koniec marca 27).
Mój wyczekiwany to L&K bez szklanego dachu ze wszystkim.
Super że obyło się bez sądu :) Jak osiągnęliście porozumienie?
Napisałem im maila, że jeśli się będą chcieli wycofać z transakcji to będę życzył sobie szczegółowych wyjaśnień, w asyście prawnika i skody Polska.

I po miesiącu ciszy, jest Ok.
Ponoć…
sssuperb
Posty: 22
Rejestracja: 8 lut 2022, o 16:16
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sssuperb »

asteriksx pisze: 13 maja 2022, o 06:47
Arystander pisze: 12 maja 2022, o 22:55
asteriksx pisze: 12 maja 2022, o 21:42 Witam wszystkich po małej przerwie, dzwoniłem do mojego handlowca kilka dni temu zapytać, o zamowienie i dowiedziałem się, że cena powinna być utrzymana, zamowienie z końca lutego, termin produkcji przypisany 36 ( miesiąc temu był 39, a na koniec marca 27).
Mój wyczekiwany to L&K bez szklanego dachu ze wszystkim.
Super że obyło się bez sądu :) Jak osiągnęliście porozumienie?
Napisałem im maila, że jeśli się będą chcieli wycofać z transakcji to będę życzył sobie szczegółowych wyjaśnień, w asyście prawnika i skody Polska.

I po miesiącu ciszy, jest Ok.
Ponoć…
właśnie wybieram się do prawnika ponieważ też otrzymałem informację że cena nie zostanie utrzymana z dnia zamówienia. Na tą chwilę udało mi się ustalić że osobom, które miały taką sytuację próbowali wcisnąć aneks do zamówienia. Pytanie czy w razie nie podpisania aneksu mogą od tak wycofać się z zamówienia i oddać zaliczkę.
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

Mi się wydaje, że od tak nie mogą się wycofać. Ja miałem zapewnienia w korespondencji mailowej odnośnie ceny i terminu i mój prawnik powiedział, że jedyną osobę która powinni pociągnąć do odpowiedzialności to handlowiec.
wojkow94
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2022, o 09:34
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wojkow94 »

Ta sama sytuacja u mnie, salon Skoda Plichta Gdańsk, zamowiony w listopadzie Superb 280KM L&K.
W zeszłym tygodniu dostałem informację, że moj handlowiec zostal zwolniony i nawijal ludziom makaron na uszy. Auto nie ma szans na produkcje w tym roku a cena z umowy jest nieaktualna. Jakby tego bylo malo nowy handlowiec zarzeka sie ze Plichta nigdy nie gwarantował ceny, a w tym samym czasie na otomoto wiszą ich auta do produkcji z jebitną grafiką "GWARANCJA CENY".
sssuperb
Posty: 22
Rejestracja: 8 lut 2022, o 16:16
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sssuperb »

wojkow94 pisze: 13 maja 2022, o 09:38 Ta sama sytuacja u mnie, salon Skoda Plichta Gdańsk, zamowiony w listopadzie Superb 280KM L&K.
W zeszłym tygodniu dostałem informację, że moj handlowiec zostal zwolniony i nawijal ludziom makaron na uszy. Auto nie ma szans na produkcje w tym roku a cena z umowy jest nieaktualna. Jakby tego bylo malo nowy handlowiec zarzeka sie ze Plichta nigdy nie gwarantował ceny, a w tym samym czasie na otomoto wiszą ich auta do produkcji z jebitną grafiką "GWARANCJA CENY".
u mnie różnica jest taka że handlowiec się nie zmienił. Przecież jest właściciel salonu, który odpowiada za swoich pracowników. Te nieaktualne ceny są "nagrodą" za długi czas oczekiwania i nie marudzenie przy usuwaniu wyposażenia ;) może trzeba wspólnie napisać do Skoda Polska skoro inni mają gwarancję ceny, a my nie.
wojkow94
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2022, o 09:34
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wojkow94 »

sssuperb pisze: 13 maja 2022, o 10:24
wojkow94 pisze: 13 maja 2022, o 09:38 Ta sama sytuacja u mnie, salon Skoda Plichta Gdańsk, zamowiony w listopadzie Superb 280KM L&K.
W zeszłym tygodniu dostałem informację, że moj handlowiec zostal zwolniony i nawijal ludziom makaron na uszy. Auto nie ma szans na produkcje w tym roku a cena z umowy jest nieaktualna. Jakby tego bylo malo nowy handlowiec zarzeka sie ze Plichta nigdy nie gwarantował ceny, a w tym samym czasie na otomoto wiszą ich auta do produkcji z jebitną grafiką "GWARANCJA CENY".
u mnie różnica jest taka że handlowiec się nie zmienił. Przecież jest właściciel salonu, który odpowiada za swoich pracowników. Te nieaktualne ceny są "nagrodą" za długi czas oczekiwania i nie marudzenie przy usuwaniu wyposażenia ;) może trzeba wspólnie napisać do Skoda Polska skoro inni mają gwarancję ceny, a my nie.
W umowie mam zapis ze cena moze sie zmienic w przypadku zmiany VAT badz akcyzy. Jak widać nic sobie z tego nie robią.
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

wojkow94 pisze: 13 maja 2022, o 09:38 Ta sama sytuacja u mnie, salon Skoda Plichta Gdańsk, zamowiony w listopadzie Superb 280KM L&K.
W zeszłym tygodniu dostałem informację, że moj handlowiec zostal zwolniony i nawijal ludziom makaron na uszy. Auto nie ma szans na produkcje w tym roku a cena z umowy jest nieaktualna. Jakby tego bylo malo nowy handlowiec zarzeka sie ze Plichta nigdy nie gwarantował ceny, a w tym samym czasie na otomoto wiszą ich auta do produkcji z jebitną grafiką "GWARANCJA CENY".
To zamówiliśmy u tego samego handlowca.
Ta sama bajka…
Z tego co już widzę to atakują wszystkich jego klientów.
Wiec będzie opcja zbiorowej skargi do skody a mój prawnik twierdzi, że jeśli oni tak robią to pomawiają go o przestępstwo.
sssuperb
Posty: 22
Rejestracja: 8 lut 2022, o 16:16
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sssuperb »

wojkow94 pisze: 13 maja 2022, o 10:28
sssuperb pisze: 13 maja 2022, o 10:24
wojkow94 pisze: 13 maja 2022, o 09:38 Ta sama sytuacja u mnie, salon Skoda Plichta Gdańsk, zamowiony w listopadzie Superb 280KM L&K.
W zeszłym tygodniu dostałem informację, że moj handlowiec zostal zwolniony i nawijal ludziom makaron na uszy. Auto nie ma szans na produkcje w tym roku a cena z umowy jest nieaktualna. Jakby tego bylo malo nowy handlowiec zarzeka sie ze Plichta nigdy nie gwarantował ceny, a w tym samym czasie na otomoto wiszą ich auta do produkcji z jebitną grafiką "GWARANCJA CENY".
u mnie różnica jest taka że handlowiec się nie zmienił. Przecież jest właściciel salonu, który odpowiada za swoich pracowników. Te nieaktualne ceny są "nagrodą" za długi czas oczekiwania i nie marudzenie przy usuwaniu wyposażenia ;) może trzeba wspólnie napisać do Skoda Polska skoro inni mają gwarancję ceny, a my nie.
W umowie mam zapis ze cena moze sie zmienic w przypadku zmiany VAT badz akcyzy. Jak widać nic sobie z tego nie robią.
mam ten sam zapis :) czekam na interpretację prawnika. Na logikę jeżeli będą chcieli zmienić cenę to musi się to odbyć aneksem i tu pojawia się pytanie co jeżeli nie podpiszemy. Czy mogą od tak oddać zaliczkę i anulować zamówienie. Czas pokaże :)
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

sssuperb pisze: 13 maja 2022, o 07:23
właśnie wybieram się do prawnika ponieważ też otrzymałem informację że cena nie zostanie utrzymana z dnia zamówienia. Na tą chwilę udało mi się ustalić że osobom, które miały taką sytuację próbowali wcisnąć aneks do zamówienia. Pytanie czy w razie nie podpisania aneksu mogą od tak wycofać się z zamówienia i oddać zaliczkę.
Witaj na forum sssuperb.
Jakby miał ochotę, to możesz się przywitać tutaj: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=4984

Z kiedy masz zamówienie? Masz już termin produkcji nadany? Jesteś chyba jednym z pierwszych którzy mają mieć zmieniona cenę. Jeśli dobrze pamiętam, większość z nas tutaj na forum ma informace ze cena z poprzedniego roku ma się utrzymać.

Nie jest ewentualnie tak, że przy wejściu RM23, możliwa jest dopłatą do elementów wyposażenia które stają się standardem w danej wersji a nie są zakupione w zamówienie RM22? Dla mnie to by miało w miarę sens, bo Skoda nie będzie chciała dać więcej za darmo ale aby robić cenę zupełnie według nowego cennika to już by było mega słabo
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »


Veyron pisze:
Nie jest ewentualnie tak, że przy wejściu RM23, możliwa jest dopłatą do elementów wyposażenia które stają się standardem w danej wersji a nie są zakupione w zamówienie RM22? Dla mnie to by miało w miarę sens, bo Skoda nie będzie chciała dać więcej za darmo ale aby robić cenę zupełnie według nowego cennika to już by było mega słabo
Tak mi delaer mowil ze jesli cos w nowym modelu jest co bylo opcja to wtedy moze byc doplata. A jelsi jakis pakiet sie zminik i teraz jest cos wiecej to wtedy sie nie powinno zmienic tsk bylo w 2018r jak bralem swojego. Ale jak do tego teraz skoda podchodzi zobaczmy :)


Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ