Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

adamzory pisze: 2 cze 2022, o 07:52 Hej, pytanko mam. Flotowiec powiedział mi na podstawie informacji ze skody, że zamówione w kwietniu 2021 auto jesli nie wyprodukuje sie do zmiany roku modelowego z 22 na 23 (czyli chyba do przełomu VII - VIII 2022) to zamówienie się automatycznie kasuje. To prawda ?
To by było grube :D Były już takie przypadki na forum że zamówione zostało RM2021 i w międzyczasie wskoczyło RM2022. Zamówienie zostało przekonwertowane na RM2022, co może oznaczać zmianę ceny i/lub wyposażenia. W tamtym przypadku kolega musiał dopłacić, ale było też coś ekstra w standardzie.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Arystander pisze: 2 cze 2022, o 08:05
adamzory pisze: 2 cze 2022, o 07:52 Hej, pytanko mam. Flotowiec powiedział mi na podstawie informacji ze skody, że zamówione w kwietniu 2021 auto jesli nie wyprodukuje sie do zmiany roku modelowego z 22 na 23 (czyli chyba do przełomu VII - VIII 2022) to zamówienie się automatycznie kasuje. To prawda ?
To by było grube :D Były już takie przypadki na forum że zamówione zostało RM2021 i w międzyczasie wskoczyło RM2022. Zamówienie zostało przekonwertowane na RM2022, co może oznaczać zmianę ceny i/lub wyposażenia. W tamtym przypadku kolega musiał dopłacić, ale było też coś ekstra w standardzie.
Potwierdzam. Tak było. W końcowym efekcie cena była taka sama. Ale myślę że zależy tu dużo od dilera i jego chęci. U Plichty w Gdyni tak było.
adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamzory »

Arystander pisze: 2 cze 2022, o 08:05
adamzory pisze: 2 cze 2022, o 07:52 Hej, pytanko mam. Flotowiec powiedział mi na podstawie informacji ze skody, że zamówione w kwietniu 2021 auto jesli nie wyprodukuje sie do zmiany roku modelowego z 22 na 23 (czyli chyba do przełomu VII - VIII 2022) to zamówienie się automatycznie kasuje. To prawda ?
To by było grube :D Były już takie przypadki na forum że zamówione zostało RM2021 i w międzyczasie wskoczyło RM2022. Zamówienie zostało przekonwertowane na RM2022, co może oznaczać zmianę ceny i/lub wyposażenia. W tamtym przypadku kolega musiał dopłacić, ale było też coś ekstra w standardzie.
Czyli ściemniają coś flotowcy u mnie.
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

Potwierdzam, u Plichty tak to jest że "wyceniają" zmiany w specyfikacji i proponują obniżenie ceny auta lub w zamian inne dodatki w podobnej kwocie w ramach rekompensaty. W naszym Superbach np. zmiany w pakiecie Comfort dla wersji Style i wypadnięcie z niego Cantona zostały zrekompensowane poprzez dołożenie sportowej trójramiennej skórzanej kierownicy z podgrzewaniem dla DSG z łopatkami do zmiany przełożeń. Sporo też zależy od samego flotowca i jego relacji z dealerem :)
wipawel
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2021, o 22:31
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wipawel »

Ja od mojego dealera dowiedziałem się że jednak to była pomyłka i nie będzie auta w lipcu. I nie wiedzą kiedy będzie. Dodatkowo wspomniał, że z matrixami sytuacja robi się coraz gorsza. Mówi, że podobno skoda przeznaczyła na PL 400 kompletów matrixów a w oczekiwaniu na produkcje jest kilka tysięcy superbów z PL.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

adamzory pisze: 2 cze 2022, o 07:52 Hej, pytanko mam. Flotowiec powiedział mi na podstawie informacji ze skody, że zamówione w kwietniu 2021 auto jesli nie wyprodukuje sie do zmiany roku modelowego z 22 na 23 (czyli chyba do przełomu VII - VIII 2022) to zamówienie się automatycznie kasuje. To prawda ?
Ta zmiana roku modelowego wypada wlasnie na 26 tydzien.
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

wipawel pisze: 2 cze 2022, o 09:43 Ja od mojego dealera dowiedziałem się że jednak to była pomyłka i nie będzie auta w lipcu. I nie wiedzą kiedy będzie. Dodatkowo wspomniał, że z matrixami sytuacja robi się coraz gorsza. Mówi, że podobno skoda przeznaczyła na PL 400 kompletów matrixów a w oczekiwaniu na produkcje jest kilka tysięcy superbów z PL.
A to dziwne w takim razie że trzymają je w standardzie dla niższych wersji w RM23, o wiele łatwiej byłoby sprzedaż Ambitiona od razu bez matrixów niż namawiać klientów którzy już zamówili samochody na Led Basic
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

wipawel pisze:Ja od mojego dealera dowiedziałem się że jednak to była pomyłka i nie będzie auta w lipcu. I nie wiedzą kiedy będzie. Dodatkowo wspomniał, że z matrixami sytuacja robi się coraz gorsza. Mówi, że podobno skoda przeznaczyła na PL 400 kompletów matrixów a w oczekiwaniu na produkcje jest kilka tysięcy superbów z PL.
No i ja liczę na to ze moj będzie w tych 400 :)

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Pablito
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2021, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Pablito »

Słowem wstępu (bo rzadko zabieram tu głos, ale czytam pokolei z wielkim zaciekawieniem), mam zamówionego Superba 280KM. Zamówienie z końca sierpnia 2021, wciąż bez terminu. Wiem, nie dopisałem się. Postaram się to zrobić.

Dzisiaj odebrałem przedziwny telefon. Facet dzwoniący z numeru komórkowego przedstawił się, powiedział że dzwoni ze Skoda Polska (czyli nie od dilera), wymienił mnie z imienia i nazwiska, i pyta czy zamawiałem Skodę Superb. Zakręcony nieco chłop, język mu się plątał. Potwierdziłem, że wszystko się zgadza, i już szykuję się na pytanie, czy zrezygnuję z matrixów, a on mówi, że ma do mnie bardzo ważne pytanie, wręcz kluczowe dla mojego zamówienia. Już mam mu odpowiadać, ze w żadnym wypadku nie zrezygnuję, a on do mnie, czy moje zamówienie jest nadal aktualne... No to odpowiadam, że jak najbardziej, i czekam nieustannie na realizację. Czekam na jego kolejne pytanie, a on do mnie mówi: - w porządku, w takim razie dziękuję za rozmowę, dowidzenia.

Ma ktoś pomysł, co to miało być? Przecież gdybym zrezygnował, to by chyba była informacja w systemie...

I właśnie wymyśliłem odpowiedź. Chyba. Kwatera główna sprawdza, czy dilerzy nie gromadzą zamówień dla siebie. Czyli ktoś rezygnuje, a diler nie wycofuje zamówienia, aby odebrać auto i opylić na własną rękę. Dobrze kombinuję?

Zastanawiam się, czy jeśli tak jest, ze sprawdzają dilera, to czy może to oznaczać, że w moim zamówieniu coś się ruszyło. Np. nadano termin, który przechodzi przez centralę, i centrala potwierdza u klienta. Bo przecież sprawdzanie wszystkich zamówień byłoby bez sensu, skoro nawet nie wyszły od dilera.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

adamzory pisze: 2 cze 2022, o 07:52 Hej, pytanko mam. Flotowiec powiedział mi na podstawie informacji ze skody, że zamówione w kwietniu 2021 auto jesli nie wyprodukuje sie do zmiany roku modelowego z 22 na 23 (czyli chyba do przełomu VII - VIII 2022) to zamówienie się automatycznie kasuje. To prawda ?
Ciekawe. Jeszcze takie coś tutaj nie padło. Mi to śmierdzi jakąś ściema. Podniesc cenę ze względu na zmiany w wyposażeniu mogę zrozumieć ale aby anulować przez to że Skoda nie zrobiła auta to dziwne.
Może to na rękę komuś z floty lub dielera aby to zamówienie "przepadło" bo auto już dawno jeździ gdzieś indziej?
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Update u mnie odnośnie terminow dostarczenia auta do dilera, bo często padają pytania jak długo się czeka po produkcji.
Start produkcji 30 maja
Koniec produkcji 31 mają
U importera w Poznaniu 2 czerwca
W ciągu 4 dni roboczych powinien być u dilera także 7 czerwca

P.S. nie twierdzę że wszędzie tak będzie, pisze tylko jak to ma wyglądać u mnie
Ostatnio zmieniony 2 cze 2022, o 17:00 przez Veyron, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Veyron pisze: 2 cze 2022, o 15:23 Update u mnie odnośnie terminow dostarczenia auta do dilera, bo często padają pytania jak długo się czeka po produkcji.
Start produkcji 30 maja
Koniec produkcji 31 mają
U importera w Poznaniu 2 czerwca
W ciągu 4 dni roboczych powinien być u dilera także 7 czerwca

P.S. nie twierdzę że wszędzie tak będzie, pisze tylko jak to nlma wyglądać u mnie
Tak to się właśnie dzieje. Ja miałem 6.01 koniec 7.01 wyjazd do dilera 17.01 info ze można odbierac
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: 3pm_krk »

Pablito pisze: 2 cze 2022, o 14:34 Słowem wstępu (bo rzadko zabieram tu głos, ale czytam pokolei z wielkim zaciekawieniem), mam zamówionego Superba 280KM. Zamówienie z końca sierpnia 2021, wciąż bez terminu. Wiem, nie dopisałem się. Postaram się to zrobić.

Dzisiaj odebrałem przedziwny telefon. Facet dzwoniący z numeru komórkowego przedstawił się, powiedział że dzwoni ze Skoda Polska (czyli nie od dilera), wymienił mnie z imienia i nazwiska, i pyta czy zamawiałem Skodę Superb. Zakręcony nieco chłop, język mu się plątał. Potwierdziłem, że wszystko się zgadza, i już szykuję się na pytanie, czy zrezygnuję z matrixów, a on mówi, że ma do mnie bardzo ważne pytanie, wręcz kluczowe dla mojego zamówienia. Już mam mu odpowiadać, ze w żadnym wypadku nie zrezygnuję, a on do mnie, czy moje zamówienie jest nadal aktualne... No to odpowiadam, że jak najbardziej, i czekam nieustannie na realizację. Czekam na jego kolejne pytanie, a on do mnie mówi: - w porządku, w takim razie dziękuję za rozmowę, dowidzenia.

Ma ktoś pomysł, co to miało być? Przecież gdybym zrezygnował, to by chyba była informacja w systemie...

I właśnie wymyśliłem odpowiedź. Chyba. Kwatera główna sprawdza, czy dilerzy nie gromadzą zamówień dla siebie. Czyli ktoś rezygnuje, a diler nie wycofuje zamówienia, aby odebrać auto i opylić na własną rękę. Dobrze kombinuję?

Zastanawiam się, czy jeśli tak jest, ze sprawdzają dilera, to czy może to oznaczać, że w moim zamówieniu coś się ruszyło. Np. nadano termin, który przechodzi przez centralę, i centrala potwierdza u klienta. Bo przecież sprawdzanie wszystkich zamówień byłoby bez sensu, skoro nawet nie wyszły od dilera.
Do mnie też dzwonili dzisiaj pytając o to, czy zamówienie jest aktualne. Dopytałem o co chodzi, chcą wyczyścić nieaktualne zamówienia i tym samym: "zoptymalizować proces produkcji".
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Do mnie tez dzwonili dziś :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

Kasper pisze: 2 cze 2022, o 15:31
Veyron pisze: 2 cze 2022, o 15:23 Update u mnie odnośnie terminow dostarczenia auta do dilera, bo często padają pytania jak długo się czeka po produkcji.
Start produkcji 30 maja
Koniec produkcji 31 mają
U importera w Poznaniu 2 czerwca
W ciągu 4 dni roboczych powinien być u dilera także 7 czerwca

P.S. nie twierdzę że wszędzie tak będzie, pisze tylko jak to nlma wyglądać u mnie
Tak to się właśnie dzieje. Ja miałem 6.01 koniec 7.01 wyjazd do dilera 17.01 info ze można odbierac
To ponawiam pytanie: co oznacza stwierdzenie że moje auto zostało 23.05 "przekazane" do produkcji, a estymowany czas na magazynie importera to 23.06?
Ktoś zna odpowiedź?
ODPOWIEDZ