Ogrzewanie resztkowe REST

szymonoo
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2022, o 21:43
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Ogrzewanie resztkowe REST

Post autor: szymonoo »

Witam.
Niedawno pokusiłem się aby skorzystać z funkcji ogrzewania resztkowego, gdyż na zewnątrz było chłodno a skoro mam taką funkcję na panelu klimatyzacji to czemu nie skorzystać :mrgreen: . I tu moje zdziwienie: wszystko się uruchomiło zgodnie z założeniem, ale niestety po chwili ewidentnie czuć że wylatujące powietrze z nawiewów zaczyna się wychladzać. Wg mnie pompka płynu która powinna tłoczyć ciecz w nagrzewnicę na postoju - nie działa. Podczas wizyty przy okazji w aso, załoga stwierdziła że z pompką jest wszystko ok, ponieważ nie ma żadnych błędów a jedynie mam uszkodzony czujnik smrodu (ale wg mnie to nie powinno mieć nic wspólnego). Generalnie serwis nie bardzo chciał mi z tym pomóc twierdząc że wszystko jest ok i zaczęło się gdybanie że w tfsi może szybciej się wychladzac płyn. Bzdura, bo może i tak ale nie po 3 minutach. Może ktoś ma jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Ogrzewanie resztkowe REST

Post autor: Kasper »

Wg mnie pojęcie resztkowe ma tu znaczenie... moment i ciepła nie ma
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Ogrzewanie resztkowe REST

Post autor: kefirek »

Tak to działa, kilka minut i po wszystkiemu. Dałem się na to złapać, konfigurując auto, że w sumie fajne i w standardzie to po co płacić za Webasto (tak, wiem zasada działania jest całkowicie inna) i wywaliłem z konfiguracji webasto. Teraz żałuję.
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: Ogrzewanie resztkowe REST

Post autor: JacekZ »

W poprzednim superbie 1.4tsi, w zimę wiele razy bawiłem się tą opcją. Działało podobnie jak u Ciebie tzn. miałem wrażenie, że nie działa. Teraz mam 2.0TSI i wydaje mi się, że przy większym silniki efekt jest lepszy, aczkolwiek daleki od oczekiwań - coś tam pochucha ciepłym powietrzem przez chwilę ale dupy nie urywa.
ODPOWIEDZ