ładowarka indukcyjna - rozłącza

Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: Kelso »

Cześć,
mam problem z ładowarką indukcyjną w schowku przy biegach. Kiedyś działała elegancko po włożeniu telefonu, natomiast ostatnimi czasy przerywa.
Dokładnie to po włożeniu telefonu (tego samego co kiedyś), zaczyna ładowanie (jest info na ekranie, że rozpoczęło ładowanie), natomiast po 3 sekundach wywala błąd i rozłącza ładowanie. Pisze, żeby usunąć rzeczy z półki..Sęk w tym, że tam nic nie ma, jest czysto, nic nie zawadza.
Zdjąłem nawet tę gumową osłonę do ładowarki i jest podobnie.

P.S. sprawdzane na tel z etui, bez etui, góra lub dół oraz nawet na innym tel który obsługuje indukcje.

Miał ktoś podobny problem i udało się rozwiązać?
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: SS »

Właśnie wczoraj to u mnie zauważyłem. Siostra zapomniała ładowarki i jedyna opcja to indukcja w aucie. Ja sobie radziłem w ten sposób, że po komunikacie żeby wyciągnąć zbędne rzeczy podnosiłem telefon i opuszczałem. I to pomagało, telefon się ładował.
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: orlik »

SS pisze: 10 maja 2022, o 10:31 Ja sobie radziłem w ten sposób, że po komunikacie żeby wyciągnąć zbędne rzeczy podnosiłem telefon i opuszczałem. I to pomagało, telefon się ładował.
Dokładnie tak, mi też czasami się to zdarza i robię jak Ty i działa. Widocznie ten typ tak ma :D
Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: Kelso »

hmmm...spróbuje i dam znac. wiem, że czeszki potrafią być kapryśne, ale nie sądziłem, że na ładowarce się wywale...

na forum UK wyczytalem, ze u nich byly te indukcje wadliwe i mieli w serwisie wymieniane....no ale to UK...tam nawet prąd w lewą stronę płynie ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: orlik »

Nie wiem, u mnie bardzo rzadko się to pojawia, więc nawet nie wpadłem na to żeby wymieniać. Komputer też nic nie pokazuje, więc nawet na gwarancji by tego nie wymienili, bo nie dało by się tego nagrać, że zrywa ładowanie ;)
A dzieje Ci się to też na postoju? Bo może po prostu telefon nam się ruszą przy przyśpieszeniu, hamowaniu albo na jakiejś nierówności i wtedy zrywa?
Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: Kelso »

sprawdzalem zarówno na postoju jak i w trasie. wyniki identyczne...

teraz od paru dni nawet do auta nie wsiadałem, wiec nie mialem mozliwości zweryfikowania, ale wpadlem jeszcze na 2 pomysly:
1. zrobie restart iphona (moze w nim tkwi problem)
2. wrzuce tel z androidem i zobacze czy podobnie sie dzieje.
adeks
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2011, o 08:44
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: adeks »

Panowie. Wczoraj zgłaszałem identyczny problem na wizycie gwarancyjnej w ASO. Padło pytanie: "Jaki telefon?" mówię że iPhone 12.
Na to pan z serwisu przyszedł z kartką z wewnętrznej dokumentacji technicznej. Był tam opis, że iphony posiadające system ładowania Magsafe z powodu magnesów w obudowie mogą mieć takie sporadyczne zawiechy z ładowaniem.
No i co? I wykpili się z problemu.
Jaki z tego wniosek? Jak masz iphona 12 to nie kupuj skody... cholera...
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: caballero »

Bez przesady, to tylko ładowarka indukcyjna.
Poza ładowaniem telefonu, samochód ma jeszcze kilka praktycznych, istotnych funkcji :D

Znajomy ma Audi z 2021 r. i z ładowaniem iPhone też ma problemy. Tylko jemu po ok. 30 min. ładowania się po prostu iPhone przegrzewa i wyłącza. Więc z ładowarki indukcyjnej też nie korzysta.

A wracając do tematu, ja mam zarówno iPhone jak i Androida, i w obu przypadkach ładowanie od czasu do czasu potrafi przerywać.
Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: Kelso »

adeks pisze: 17 maja 2022, o 11:39 Panowie. Wczoraj zgłaszałem identyczny problem na wizycie gwarancyjnej w ASO. Padło pytanie: "Jaki telefon?" mówię że iPhone 12.
Na to pan z serwisu przyszedł z kartką z wewnętrznej dokumentacji technicznej. Był tam opis, że iphony posiadające system ładowania Magsafe z powodu magnesów w obudowie mogą mieć takie sporadyczne zawiechy z ładowaniem.
No i co? I wykpili się z problemu.
Jaki z tego wniosek? Jak masz iphona 12 to nie kupuj skody... cholera...
akurat wg mnie ASO to ostatni punkt, którego pytałbym się o jakąkolwiek opinie.... :evil:

mam iphona SE2 oraz Iphona XS. oba bez mag safe. kiedys ladowalo, teraz nie ładuje.
Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: Kelso »

ok sprawdzilem ponownie.

odpialem kleme na jakis czas
reset radia (nie wiem moze jakies stery sie zaciely etc.)
i spr na 2 tel (ios i android) zarowno w jezdzie jak i na parkingu...efekt zawsze ten sam..zrywa po 2-3 sekundach.
Pablowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2021, o 13:44
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł

Re: ładowarka indukcyjna - rozłącza

Post autor: Pablowy »

mam to samo niestety :(
nie ma znaczenia czy na Samsungu S21 czy na iphone XS

Jest sens zgłaszać na gwarancji?
SIII Sportline Velvet Red TSI 190KM
ODPOWIEDZ