Migające świece żarowe

Grześko01
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2021, o 17:23
Samochód: Superb I
Rocznik: 2003
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Migające świece żarowe

Post autor: Grześko01 »

Siemka,
mam problem z elektryką, stricte ze świecami żarowymi. Otóż samochód odpala normalnie (kontrolka świec gaśnie chwilkę dłużej niż wcześniej/ wcześniej odrazu po przekręceniu kluczyka nawet w zimę odrazu gasła). Po około minucie zaczyna mrugać kontrolka od świec, samochód jedzie normalnie-kontrolka wyłącza się po 5 minutach jazdy. Po zgaszeniu nie odpala, kręci( w tym czasie pojawia się kontrolka od ABS lub trakcji/różnie). Po drugiej próbie odpala normalnie i tak zatacza się błędne koło.
Wymieniony filtr paliwa(ostatnio zgasł przez brak paliwa), świece żarowe, wszystkie bezpieczniki, moduł komfortu(duża ilość wilgoci pod nogami kierowcy). Przed wymianą tego wszystkiego samochód gasł odrazu po odpaleniu lub jechał krótka chwilę plus częściej i więcej kontrolek się wyświetlało.
Nie wiem co dalej mogę zrobić, co radzicie? Pozdro!
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Migające świece żarowe

Post autor: fabek »

Podłącz pod vcds, coś będzie w sterowniku na pewno. Kiedyś w passacie b6 miałem taki efekt jak pompowtryski padły.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Grześko01
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2021, o 17:23
Samochód: Superb I
Rocznik: 2003
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Migające świece żarowe

Post autor: Grześko01 »

Po podłączeniu wyskakują błędy:
18258
18056
16989
17964
Kilka błędów zostało usuniętych; teraz auto potrafi przejechać kilkadziesiąt kilometrów, sporadycznie włączają się świece/znikają lub nie, następnie włącza się kontrolka od kontroli trakcji czasem z ABS i samochód gaśnie. Po takim przejechaniu już nie gasną te dwie kontrolki, trzeba odczekać i potem można jechać. Zastanawiam się nad wymianą czujnika ABS/wysuszeniem komputera/sterownika silnika (wcześniej wymiana modułu komfortu ze względu na wilgoć). iść w te stronę?
Grześko01
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2021, o 17:23
Samochód: Superb I
Rocznik: 2003
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Migające świece żarowe

Post autor: Grześko01 »

NAPRAWIONE
Winowajcą był uszkodzony przekaźnik 219. Po wymianie samochód nie wyświetla błędów.
ODPOWIEDZ