Czujnik cofania wlacza sie za kazdym razem jazdy do tylu

mietekSkoda
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, o 21:53
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Czujnik cofania wlacza sie za kazdym razem jazdy do tylu

Post autor: mietekSkoda »

Witam, czujnik prawy srodek tyl wlacza sie za kazdym razem jazdy do tylu bez przeszkody. Ostatnio przestal tak robic na jakies 2tyg. teraz spowrotem sie wybudza. Probowalem w OBD11 ale nie pokazuje zadnych bledow.
koleś1
Posty: 247
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Czujnik cofania wlacza sie za kazdym razem jazdy do tylu

Post autor: koleś1 »

Zamień z innym czujnikiem. prawym lub lewym. jak się przeniesie to wina czujnika. Jak zostanie to sprawdź wiązkę. jak wiązka OK to sterownik do sprawdenia. Na allegro są oferty naprawy sterowników parkowania.
Niedawno dokładałem do Octavii II i niby wiąka idealna a miała przerwę na kabelku środkowego czujnika.
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Czujnik cofania wlacza sie za kazdym razem jazdy do tylu

Post autor: marasmus007 »

mietekSkoda pisze: 14 cze 2022, o 16:09 Witam, czujnik prawy srodek tyl wlacza sie za kazdym razem jazdy do tylu bez przeszkody. Ostatnio przestal tak robic na jakies 2tyg. teraz spowrotem sie wybudza. Probowalem w OBD11 ale nie pokazuje zadnych bledow.
U mnie była dokładnie taka sama usterka, nic nie wykrywało błędu a czujnik sygnalizował że siedzi na przeszkodzie. Nie konsultując kupiłem nowy czujnik , niestety okazała się być uszkodzona wiązka więc myślę że zamiana czujnika jest dobrą próbą zdiagnozowania problemu.
mietekSkoda
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, o 21:53
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Czujnik cofania wlacza sie za kazdym razem jazdy do tylu

Post autor: mietekSkoda »

pomogla OBD11 i wykasowanie wszystkich bledow teraz to sie juz nie pojawia
ODPOWIEDZ