Zmiana kierownicy na taką z Octavia 4, nowy Superb lub Kodiaq

Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Zmiana kierownicy na taką z Octavia 4, nowy Superb lub Kodiaq

Post autor: Kulpas »

Witam.
Posiadam S3 z 2016r (modelowo 2017) w wersji L&K 2.0TDI 190KM ośka w manuału.
Miesiąc temu przerabiałem zwykły tempomat na aktywny w Porębie (RetrofitCar) i odrazu zagadałem odnośnie VC. Virtual Cockpit mam już zakupiony na AliExpress i w lipcu ma być dostarczony, światłowód leży już w garażu i czeka na wyświetlacz VC i ponownie będzie montaż w Retrofitcar.
Chciałem przy okazji wymienić kierownicę na taką z Octavii 4 lub nowego Superba, Kodiaq-a i stąd moje pytanie czy wystarczy zmienić samą kierownicę i ewentualnie coś zakodować czy trzeba coś jeszcze zmienić?
Obecnie mam zwykłą kierownicę a chciałbym już założyć podgrzewaną bez manetek (manual) oraz z przyciskiem VIEW do obsługi nowego licznika VC.
Bardzo dziękuję za wszelkie informacje, ewentualnie dysponuję VCDS więc mogę sprawdzić jaki jest u mnie moduł kierownicy, komfortu i czego tam jeszcze bym potrzebował do sprawdzenia czy taka kierownica byłaby P&P.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Zmiana kierownicy na taką z Octavia 4, nowy Superb lub Kodiaq

Post autor: kacluk »

Do cv nie będziesz musiał zmienić modułu radia?
Masz chyba mib2 a vc wydaje mi się ze od 2.5 można zrobić?
Znaczy jeśli chodzi o wyświetlanie mapy na ekranie vc
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Zmiana kierownicy na taką z Octavia 4, nowy Superb lub Kodiaq

Post autor: Kulpas »

Tak jak mówisz do VC potrzebna jest jednostka columbus mib 2.5 i taka już posiadam w aucie. Oddałem swojego columbus-a z mib 2 na przerobienie do mib 2.5 u kolegi z forum "pab567" - gorąco polecam kolegę. Niestety dalej nie wiem czy taka podgrzewana kierownica z nowej Octavii, Superba lub Kodiaqa podejdzie P&P do mojego superba. Może ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanie?
ODPOWIEDZ