Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
jbeetle
Posty: 20
Rejestracja: 1 gru 2021, o 10:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jbeetle »

To ja mam pytanie. W tym tygodniu dealer już powinien mieć mój samochód i istnieje cień szansy, że będzie do odebrania w piątek (24.07). Piątek to także dzień wyjazdu na wakacje, samochodem właśnie. Czy zaryzykowalibyście podróż (1400km w jedną stronę) samochodem prosto z salonu? Pytam bo znajomy raczej mi odradzają ten pomysł i zalecają, potestowanie auta - ponoć usterki w nowych autach są coraz częstsze.
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

ciusiek101 pisze: 20 cze 2022, o 09:06 Nie wiem czy mi sie wydaje ale nasz ogolny optymizm mozna wyrazic w zmniejszajacej sie ilosci postow .... szczegolnie tych newralgicznych z jakimis kluczowymi informacjami...
Mi optymizm mocno zmalał. Auto mialo się produkować 17-18 czerwca, na dzień dzisiejszy brak info o wyprodukowaniu w systemie... dealer próbuje skontaktować się z importerem...
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

jbeetle pisze: 20 cze 2022, o 09:50 To ja mam pytanie. W tym tygodniu dealer już powinien mieć mój samochód i istnieje cień szansy, że będzie do odebrania w piątek (24.07). Piątek to także dzień wyjazdu na wakacje, samochodem właśnie. Czy zaryzykowalibyście podróż (1400km w jedną stronę) samochodem prosto z salonu? Pytam bo znajomy raczej mi odradzają ten pomysł i zalecają, potestowanie auta - ponoć usterki w nowych autach są coraz częstsze.
a dlaczego miesiac masz czekac na odbior auta? :) szczegolnie tego co jest juz u dealera?
Apropo watku, masz gwarancje mobilnosci - sprawdz czy obowiazuje ona za granica.
jbeetle
Posty: 20
Rejestracja: 1 gru 2021, o 10:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jbeetle »

sonic pisze: 20 cze 2022, o 10:36
jbeetle pisze: 20 cze 2022, o 09:50 To ja mam pytanie. W tym tygodniu dealer już powinien mieć mój samochód i istnieje cień szansy, że będzie do odebrania w piątek (24.06). Piątek to także dzień wyjazdu na wakacje, samochodem właśnie. Czy zaryzykowalibyście podróż (1400km w jedną stronę) samochodem prosto z salonu? Pytam bo znajomy raczej mi odradzają ten pomysł i zalecają, potestowanie auta - ponoć usterki w nowych autach są coraz częstsze.
a dlaczego miesiac masz czekac na odbior auta? :) szczegolnie tego co jest juz u dealera?
Apropo watku, masz gwarancje mobilnosci - sprawdz czy obowiazuje ona za granica.
Chodziło o najbliższy piątek ;) 24.06. Sorry za zamieszanie
Kris RJS
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, o 17:47
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kris RJS »

To może ja dodam aktualizację: jest termin produkcji na 1 tydzień września ale niezamknięty więc może jeszcze pływać w obie strony. W Skodzie mówią że jak ma termin to już jest dobrze bo się wyprodukuje XD. Jeżeli to by była prawda to auto by było po 14 miesiącach od zamówienia.
rafal490
Posty: 34
Rejestracja: 3 gru 2021, o 15:47
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: Inny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rafal490 »

jbeetle pisze: 20 cze 2022, o 11:14
sonic pisze: 20 cze 2022, o 10:36
jbeetle pisze: 20 cze 2022, o 09:50 To ja mam pytanie. W tym tygodniu dealer już powinien mieć mój samochód i istnieje cień szansy, że będzie do odebrania w piątek (24.06). Piątek to także dzień wyjazdu na wakacje, samochodem właśnie. Czy zaryzykowalibyście podróż (1400km w jedną stronę) samochodem prosto z salonu? Pytam bo znajomy raczej mi odradzają ten pomysł i zalecają, potestowanie auta - ponoć usterki w nowych autach są coraz częstsze.
a dlaczego miesiac masz czekac na odbior auta? :) szczegolnie tego co jest juz u dealera?
Apropo watku, masz gwarancje mobilnosci - sprawdz czy obowiazuje ona za granica.
Chodziło o najbliższy piątek ;) 24.06. Sorry za zamieszanie
Chyba większym ryzykiem jest jechać starym autem niż nówką... jakby tak rozumować to lepiej kupić starego gruza przynajmniej będzie sprawdzony ;)
sssuperb
Posty: 22
Rejestracja: 8 lut 2022, o 16:16
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sssuperb »

jbeetle pisze: 20 cze 2022, o 09:50 To ja mam pytanie. W tym tygodniu dealer już powinien mieć mój samochód i istnieje cień szansy, że będzie do odebrania w piątek (24.07). Piątek to także dzień wyjazdu na wakacje, samochodem właśnie. Czy zaryzykowalibyście podróż (1400km w jedną stronę) samochodem prosto z salonu? Pytam bo znajomy raczej mi odradzają ten pomysł i zalecają, potestowanie auta - ponoć usterki w nowych autach są coraz częstsze.
Myślę że zasadne jest pytanie czy Ci znajomi mają nowe samochody i mówią to z własnego doświadczenia, czy wynika to z zasłyszanych informacji niewiadomego pochodzenia. Superb jest już po FL i wady wieku dziecięcego powinny być już dawno usunięte. Moje obawy dotyczyły by wyjazdu "starym" samochodem, nie nowym :)
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

Przeciez jak Ci samochod stanie to masz ubezpieczenie, mozesz dodatkowo wykupic sobie wariant lawety na 1500km jak pamietam w PZU.
Anyway w gwarancji mobilnosci jest punkt odnoszacy sie do sytuacji za granica, czyli bez strachu mozesz sie wybrac nowym gabarytem na wakacje :)
ilmash
Posty: 25
Rejestracja: 2 gru 2021, o 09:06
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ilmash »

samochód już u importera, a nawet powinien być w drodze do dealera, tylko długi weekend pokrzyżował mi plany. razem ze sprzedawcą max do końca czerwca chcemy zamknąć temat :) może by tak poczekać do 4 lipca i otworzyć butelkę szampana na równy rok oczekiwania? 8-)
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

stanlej pisze: 20 cze 2022, o 10:19
ciusiek101 pisze: 20 cze 2022, o 09:06 Nie wiem czy mi sie wydaje ale nasz ogolny optymizm mozna wyrazic w zmniejszajacej sie ilosci postow .... szczegolnie tych newralgicznych z jakimis kluczowymi informacjami...
Mi optymizm mocno zmalał. Auto mialo się produkować 17-18 czerwca, na dzień dzisiejszy brak info o wyprodukowaniu w systemie... dealer próbuje skontaktować się z importerem...
najnowsza informacja: trzeba czekać - brak informacji o przewidywanym terminie produkcji aktualniejszym niż 24ty tydzien... ktory juz minął

dramat
lu_lucynka
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2022, o 20:16
Samochód: Superb III
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: lu_lucynka »

Samochód dziś odebrany od dealera, równo 11 m-cy od zamówienia:) bez żadnych dopłat, rabat został utrzymany, cena obiżona o 3 tys za brak matrixów (ale przynajmniej jest canton;)
Kolor szary graphite prezentuje się pieknie z czarnymi elementami sportline :D
Trzymam za was kciuki, żeby wasze samichody jak najszybciej do was trafiły!:)
kabas
Posty: 36
Rejestracja: 29 lis 2021, o 18:05
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200
Imię: Jakub

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kabas »

lu_lucynka pisze: 20 cze 2022, o 16:28 Samochód dziś odebrany od dealera, równo 11 m-cy od zamówienia:) bez żadnych dopłat, rabat został utrzymany, cena obiżona o 3 tys za brak matrixów (ale przynajmniej jest canton;)
Kolor szary graphite prezentuje się pieknie z czarnymi elementami sportline :D
Trzymam za was kciuki, żeby wasze samichody jak najszybciej do was trafiły!:)
Gratulacje 🙂
Pokaż fotki 😁
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2347
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

sonic pisze:
jbeetle pisze: 20 cze 2022, o 09:50 To ja mam pytanie. W tym tygodniu dealer już powinien mieć mój samochód i istnieje cień szansy, że będzie do odebrania w piątek (24.07). Piątek to także dzień wyjazdu na wakacje, samochodem właśnie. Czy zaryzykowalibyście podróż (1400km w jedną stronę) samochodem prosto z salonu? Pytam bo znajomy raczej mi odradzają ten pomysł i zalecają, potestowanie auta - ponoć usterki w nowych autach są coraz częstsze.
a dlaczego miesiac masz czekac na odbior auta? :) szczegolnie tego co jest juz u dealera?
Apropo watku, masz gwarancje mobilnosci - sprawdz czy obowiazuje ona za granica.
Ale gwarancja mobilnosci to tylko laweta do serwisu jak auto nie moze jechac nic wiecej to nie daje, zastępczy i tak z ubezpieczenia/assistance

lu_lucynka pisze:Samochód dziś odebrany od dealera, równo 11 m-cy od zamówienia ...... ale przynajmniej jest canton....
I to jest dobra wiadomość z tym Cantonem i utrzymanym rabatem:)

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka



Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
lu_lucynka
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2022, o 20:16
Samochód: Superb III
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: lu_lucynka »

kabas pisze: 20 cze 2022, o 16:38
lu_lucynka pisze: 20 cze 2022, o 16:28 Samochód dziś odebrany od dealera, równo 11 m-cy od zamówienia:) bez żadnych dopłat, rabat został utrzymany, cena obiżona o 3 tys za brak matrixów (ale przynajmniej jest canton;)
Kolor szary graphite prezentuje się pieknie z czarnymi elementami sportline :D
Trzymam za was kciuki, żeby wasze samichody jak najszybciej do was trafiły!:)
Gratulacje 🙂
Pokaż fotki 😁
Nie wiem jak dodać fotki 🤷‍♀️
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

siemi1 pisze: 20 cze 2022, o 16:48 Ale gwarancja mobilnosci to tylko laweta do serwisu jak auto nie moze jechac nic wiecej to nie daje, zastępczy i tak z ubezpieczenia/assistance
No nie, tak sie wlasnie czyta warunki:

Kod: Zaznacz cały

3. Jeżeli samochód został przyholowany za pośrednictwem Assistance ŠKODA do
Autoryzowanego Partnera Serwisowego ŠKODY, a ten nie będzie mógł naprawić go tego
samego dnia, możesz skorzystać z jednej z poniższych możliwości:
 samochód zastępczy na maksymalnie 3 dni robocze*. Możesz skorzystać również z usługi
podstawienia i odbioru wynajętego samochodu zastępczego. W przypadku pojazdu
inwalidzkiego specjalnie zaadaptowanego, Gwarancja Mobilności zapewnia pojazd
zastępczy z kierowcą (jeżeli żaden z pasażerów nie będzie mógł prowadzić tego pojazdu).
Świadczenia z tego tytułu nie obejmują kosztów paliwa do pojazdu zastępczego,
*na warunkach określonych przez użyczającego (zazwyczaj do użytkowania na terytorium kraju
w którym został użyczony).
lub:
 wynajęcie hotelu dla kierowcy i pasażerów, czyli zakwaterowanie ze śniadaniem w hotelu
kategorii nie niższej niż trzygwiazdkowa na czas niezbędny do naprawy Twojego auta,
jednak nie dłużej niż na jedną dobę (wraz z transportem do hotelu).
lub:
 zapewnienie dalszej podróży Tobie i pasażerom do miejsca zamieszkania lub do miejsca
docelowego publicznym środkiem transportu (dowolna klasa biletu) lub gdy podróż
przekracza dystans 1000 km – samolotem w klasie ekonomicznej. Koszt takiej podróży nie
może jednak przekroczyć 400 Euro na jedną osobę,
ALE zeby za milo nie bylo juz jest watek na forum jak to w praktyce dziala Skodowska gwarancja mobilnosci:

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=13301
ODPOWIEDZ