Wypowiedzenie umowy OC

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
thomas01000
Posty: 58
Rejestracja: 14 lip 2013, o 13:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: ZST-ZDR

Wypowiedzenie umowy OC

Post autor: thomas01000 »

Witam! Niby temat banalny i prosty jak obręcz ale podzielę się z Wami co mi się przytrafiło w związku wypowiedzeniem umowy. Ubezpieczenie kończyło mi się 12 maja br. więc wypowiedzenie zostało wysłane za potwierdzeniem odbioru 25 kwietnia. Do ubezpieczalni wpłynęło 27 kwietnia. Pod koniec maja dostałem maila że moje wypowiedzenie o numerze (#######) jest nieskuteczne ponieważ na wypowiedzeniu zostało wpisane auto które jest ubezpieczone w innym towarzystwie. Moje pytanie brzmi: to co jest ważniejsze na wypowiedzeniu, numer wypowiadanej polisy czy marka auta wraz z numerem rejestracyjnym..? Bo moim zdaniem skoro wiedzą o jaki nr. polisy chodzi to w rubryce auto mógłbym nic nie wpisywać.. Uważam że to jest próba wyłudzenia kasy..
...w planach S4
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Wypowiedzenie umowy OC

Post autor: mario789 »

Szczerze powiedziawszy, była pewna niezgodność co do kwestii wspomnianej powyżej wiec tutaj myśle, ze będzie przepychanka.

Szkoda, ze w standardzie nie ma w przypadku pracowników towarzystw ubezpieczeniowych kontaktu (mail, telefon) z klientem ale w sumie z punktu widzenia biznesowego jest to niestety nie opłacalne dla towarzystwa - wyjaśnianie takich kwestii a jedynie lakoniczna odpowiedz po otrzymaniu pisma od klienta to potencjalne siano dla TU.

Z ciekawości, który to ubezpieczyciel?
thomas01000
Posty: 58
Rejestracja: 14 lip 2013, o 13:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: ZST-ZDR

Re: Wypowiedzenie umowy OC

Post autor: thomas01000 »

Wienier. Dodam że poszedłem do pierwszej z brzegu ubezpieczalni i przedstawiłem temat, i tam babka mi powiedziała krótko, że dla ubezpieczyciela na wypowiedzeniu najistotniejszym elementem jest numer polisy. Na wypowiedzeniu tak naprawdę nie musi być podana marka pojazu a właśnie po numerze polisy wiadomo tak naprawdę o jaki pojazd chodzi.. Babka była mocno zdziwiona że ubezpieczalnia tak się zachowała..
...w planach S4
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Wypowiedzenie umowy OC

Post autor: mario789 »

W takim wypadku nie pozostaje Ci nic innego jak odpowiedz na pismo z TU i odpowiednia argumentacja! Powodzenia w temacie
thomas01000
Posty: 58
Rejestracja: 14 lip 2013, o 13:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: ZST-ZDR

Re: Wypowiedzenie umowy OC

Post autor: thomas01000 »

OK Pozdrawiam
...w planach S4
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Wypowiedzenie umowy OC

Post autor: yaro_1 »

numer polisy który wpisałeś dotyczył ubezpieczenia auta, którego dane podałeś? czy polisa sobie a dane auta były pomylone? jeśli podałeś niespójne dane, czyli numer polisy ale dane innego auta to się nie dziwię, że dostałeś odmowę. ubezpieczyciel będzie się tłumaczył, że nie ma pewności czy wypowiadasz daną polisę, czy też ubezpieczenie dla danego auta i tylko pomyliłeś numer polisy
ODPOWIEDZ