Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

rafal490 pisze: 22 cze 2022, o 07:23 Superby produkują się cały czas w salonach dostępne jest ponad 450 superbów od ręki produkcja kwiecień / maj( wszystkie bez matrixów ) więc jak ktoś potrzebuje auta to coś wybierze...
Tylko patrzeć jak wrócą promocyjne wyprzedaże wykastrowanych Superbów zalegających u dealerów :lol:
Ostatnio zmieniony 23 cze 2022, o 08:43 przez Marcell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

rafal490 pisze: 22 cze 2022, o 07:23 Superby produkują się cały czas w salonach dostępne jest ponad 450 superbów od ręki produkcja kwiecień / maj( wszystkie bez matrixów ) więc jak ktoś potrzebuje auta to coś wybierze...
Niech sobie wsadzą te Superby bez matrixów tam gdzie światło nie dochodzi.
Dziwnym trafem posucha z matrixami zbiegła się z w czasie z premierą odświeżonej Skody Karoq, które produkują się ponoć szybko, a z matrixami nie ma problemu. Są w standardzie od Style.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Tak bo Karok wszedl z 6moes opozninim i maja duzy zapas czesci i sie niezle w ogole sprzedaje podobno na Karoqa nowego to 6 miss oczekiwania i Matrix tez sa:)

Edit; U mnie zmiana z 28 na 32 tydz, nie zatwierdzony...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka


Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

stanlej pisze: 21 cze 2022, o 14:14 Mam wszystko na meilach. Dealer stoi na stanowisku ze takie małe opóźnienia się zdarzają. Tez nie slyszalem o czyms podobnym dlatego chce to skonsultować z skoda polska.
Update: skoda polska twierdzi ze takie sytuacje mogą sie zdarzac... a informacja sprzed chwili, wczoraj rozpoczął sie montaż karoserii
kabas
Posty: 36
Rejestracja: 29 lis 2021, o 18:05
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200
Imię: Jakub

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kabas »

lu_lucynka pisze: 20 cze 2022, o 17:00
kabas pisze: 20 cze 2022, o 16:38
lu_lucynka pisze: 20 cze 2022, o 16:28 Samochód dziś odebrany od dealera, równo 11 m-cy od zamówienia:) bez żadnych dopłat, rabat został utrzymany, cena obiżona o 3 tys za brak matrixów (ale przynajmniej jest canton;)
Kolor szary graphite prezentuje się pieknie z czarnymi elementami sportline :D
Trzymam za was kciuki, żeby wasze samichody jak najszybciej do was trafiły!:)
Gratulacje 🙂
Pokaż fotki 😁
Nie wiem jak dodać fotki 🤷‍♀️
Przykładowo można to zrobić przez fotosik.pl 🙂
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

stanlej pisze: 23 cze 2022, o 09:48
stanlej pisze: 21 cze 2022, o 14:14 Mam wszystko na meilach. Dealer stoi na stanowisku ze takie małe opóźnienia się zdarzają. Tez nie slyszalem o czyms podobnym dlatego chce to skonsultować z skoda polska.
Update: skoda polska twierdzi ze takie sytuacje mogą sie zdarzac... a informacja sprzed chwili, wczoraj rozpoczął sie montaż karoserii
O, to ciekawe. Dotychczas raczej było tak, że zatwierdzony termin (na ok. miesiąc przed produkcją) był już niezmienialny.

Ten plus, że przynajmniej wiesz już co się z zamówieniem dzieje.

Z info od innych producentów - znajomy czekał na Kia Ceed (zamawiał jakoś w lutym 2022) i dostał telefon, że jego zamówienie zostało anulowane i może albo zrezygnować (zwrot zaliczki), albo złożyć nowe zamówienie po nowej cenie. 🤷‍♂️
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

caballero pisze: 23 cze 2022, o 10:35
stanlej pisze: 23 cze 2022, o 09:48
stanlej pisze: 21 cze 2022, o 14:14 Mam wszystko na meilach. Dealer stoi na stanowisku ze takie małe opóźnienia się zdarzają. Tez nie slyszalem o czyms podobnym dlatego chce to skonsultować z skoda polska.
Update: skoda polska twierdzi ze takie sytuacje mogą sie zdarzac... a informacja sprzed chwili, wczoraj rozpoczął sie montaż karoserii
O, to ciekawe. Dotychczas raczej było tak, że zatwierdzony termin (na ok. miesiąc przed produkcją) był już niezmienialny.

Ten plus, że przynajmniej wiesz już co się z zamówieniem dzieje.

Z info od innych producentów - znajomy czekał na Kia Ceed (zamawiał jakoś w lutym 2022) i dostał telefon, że jego zamówienie zostało anulowane i może albo zrezygnować (zwrot zaliczki), albo złożyć nowe zamówienie po nowej cenie. 🤷‍♂️
No przestój był na szczęście krótki, na tle forum jest to sytuacja jednostkowa ale pytanie ile ich jest w calej produkcji, że nie wywiązują się z zatwierdzonych terminów.


W Kii to jest grubsza afera, jestem na grupach różnych, bo obecnie jeżdzę Kią no i poszli na ostro... ludzie u niektórych dilerów mieli zadatki a nie zaliczki i diler chce oddawać tylko zadatek 1:1, bez podwójności bo twierdza, że to sytuacja niezależna od nich.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

stanlej pisze: 23 cze 2022, o 11:54 W Kii to jest grubsza afera, jestem na grupach różnych, bo obecnie jeżdzę Kią no i poszli na ostro... ludzie u niektórych dilerów mieli zadatki a nie zaliczki i diler chce oddawać tylko zadatek 1:1, bez podwójności bo twierdza, że to sytuacja niezależna od nich.
I mogą tak twierdzić, bo prawo przewiduje taką możliwość, niestety.....
"Gdy niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności".
Natomiast jeżeli proponują to samo, ale po nowych cenach, to moim zdaniem ten przepis nie ma zastosowania.
Swoją drogą te zadatki/zaliczki to były kwoty rzędu 2000 zł (ode mnie tyle chcieli).
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

rozwrot pisze: 23 cze 2022, o 15:06
stanlej pisze: 23 cze 2022, o 11:54 W Kii to jest grubsza afera, jestem na grupach różnych, bo obecnie jeżdzę Kią no i poszli na ostro... ludzie u niektórych dilerów mieli zadatki a nie zaliczki i diler chce oddawać tylko zadatek 1:1, bez podwójności bo twierdza, że to sytuacja niezależna od nich.
I mogą tak twierdzić, bo prawo przewiduje taką możliwość, niestety.....
"Gdy niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności".
Natomiast jeżeli proponują to samo, ale po nowych cenach, to moim zdaniem ten przepis nie ma zastosowania.
Swoją drogą te zadatki/zaliczki to były kwoty rzędu 2000 zł (ode mnie tyle chcieli).
No wiadomo, że w kontekście wartości auta można to postrzegać jako sprawy groszowe, ale wizerunkowo generalnie taka anulacja zamówień, a nie np. propozycja zmiany na manual w tej samej cenie to srogi wizerunkowy strzał w stopę.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Mnie jeszcze zastanawia na ile legalne jest uzależnianie zakupu auta od finansowania kredytem albo leasingiem. Mówię o dealerze, a nie jakimś pośredniku. Mam gotówkę, auto stoi do sprzedaży. Jest art. 135 kodeksu wykroczeń. "Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,podlega karze grzywny."
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Ciekawe info z dzisiaj, mój Superb ma się wyprodukować w 33 tygodniu i jest to podobno tydzień zamknięty. Zmian w wyposażeniu nie ma żadnych. Jak wszystko dobrze pójdzie to fura będzie na koniec sierpnia. Brzmi to wszystko pięknie :) Oby nic się nie pokiełbasiło :)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, o 17:04 przez pejot, łącznie zmieniany 1 raz.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

pejot pisze: 24 cze 2022, o 13:41 Ciekawe info z dzisiaj, mój Superb ma się wyprodukować w 33 tygodniu i jest to podobno tydzień zamknięty. Zmian w wyposażeniu nie ma żadnych. Jak wszystko dobrze pójdzie to fura będzie na koniec sierpnia. Brzmi to wszystko pięknie :) Oby się nic nie pokiełbasiło :)
Fakt swietny, 3/4 systemow audio wykastrowali a tutaj rodzynek bez kastracji :D Jak sie czlowiek pytal czy mozna to ponownie dodac - nie mozna :lol:
Oby wyszedl
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Nadmiernym optymistą nie jestem ale no kurcze z raz w życiu mógłbym mieć takiego farta 😃
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Ciekawe ze 33 zamrożony.... Zazwyczaj mroża tygodnie na 4 tydz przed produkcja a nie 8...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

pejot pisze:Ciekawe info z dzisiaj, mój Superb ma się wyprodukować w 33 tygodniu i jest to podobno tydzień zamknięty. Zmian w wyposażeniu nie ma żadnych. Jak wszystko dobrze pójdzie to fura będzie na koniec sierpnia. Brzmi to wszystko pięknie :) Oby nic się nie pokiełbasiło :)
No z 33 żeby odbiór jeszcze w sierpniu to ciężka sprawa chyba ze ekspresowo dostarczą :/

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ