[SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

[SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: maniek245 »

Hej witajcie od kilku dniu męczy mnie dziwne cykanie , stukanie z okolicy środkowych kratek nawiewu. Dziś przeprowadziłem dochodzenie i nagrałem film link poniżej. Miejsce nagrywania fotel kierowcy na wysokości panelu klimy . Z tych okolic jest najdonośniejszy dźwięk.Po Wyłączeniu nawiewu cisza nic nie stukanie, nie cykanie. Ponowne włączenie skutkuje cykanie, stukaniem . Czy ktoś miał podobny przypadek? Lub podejrzewa co to takiego.

https://youtu.be/CqjJ1IwCfec
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: maniek245 »

Dla potomnych. Chyba udało się weliminowac cykanie, stukanie. W obd11 zrobiłem reset nastaw klap i jak narazie cykanie/Stukanie zostało wyeliminowane. Zobaczymy na jak długo :) 😀😃🙂🙃 pozdrawiam
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: orlik »

maniek245, gdzie dokładnie jest ten reset? U mnie też coś cyka z nawiewu, ratowałem się zwiększeniem obrotów nawiewu i przestawało, ale ile można dmuchać mocniej jak nie ma potrzeby :)
phidix
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2022, o 10:19
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: phidix »

maniek245 pisze: 21 cze 2022, o 09:25 Hej witajcie od kilku dniu męczy mnie dziwne cykanie , stukanie z okolicy środkowych kratek nawiewu. Dziś przeprowadziłem dochodzenie i nagrałem film link poniżej. Miejsce nagrywania fotel kierowcy na wysokości panelu klimy . Z tych okolic jest najdonośniejszy dźwięk.Po Wyłączeniu nawiewu cisza nic nie stukanie, nie cykanie. Ponowne włączenie skutkuje cykanie, stukaniem . Czy ktoś miał podobny przypadek? Lub podejrzewa co to takiego.

https://youtu.be/CqjJ1IwCfec
Cześć,
Ja swoje auto odebrałem niedawno i od samego początku zaobserwowałem również cykanie które trwa około 5 minut po wyłączeniu silnika, które wydaje się wydobywać ze środkowych kratek nawiewu na desce rozdzielczej. Dzieje się to (przynajmniej wtedy na pewno to słyszę) po wyłączeniu zapłonu. Jednocześnie jest słyszalny taki dźwięk dość cichy jednostajny na pewno cichszy niż to cykanie. Gdy zanika dźwięk jednostajny, a dzieje się to po około 5 minutach od wyłączenia zapłonu, to również zanika to cykanie z kratek.
Nie mam porównania zupełnie z innym Superbem, auto jest nowe. Czy to jest zajwisko powszechne w tym aucie, kojarzycie może coś takiego w Waszych autach?
Dziś postaram się nagrać filmik.

Dzięki za pomoc!
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: marasmus007 »

phidix pisze: 23 cze 2022, o 07:46
maniek245 pisze: 21 cze 2022, o 09:25 Hej witajcie od kilku dniu męczy mnie dziwne cykanie , stukanie z okolicy środkowych kratek nawiewu. Dziś przeprowadziłem dochodzenie i nagrałem film link poniżej. Miejsce nagrywania fotel kierowcy na wysokości panelu klimy . Z tych okolic jest najdonośniejszy dźwięk.Po Wyłączeniu nawiewu cisza nic nie stukanie, nie cykanie. Ponowne włączenie skutkuje cykanie, stukaniem . Czy ktoś miał podobny przypadek? Lub podejrzewa co to takiego.

https://youtu.be/CqjJ1IwCfec
Cześć,
Ja swoje auto odebrałem niedawno i od samego początku zaobserwowałem również cykanie które trwa około 5 minut po wyłączeniu silnika, które wydaje się wydobywać ze środkowych kratek nawiewu na desce rozdzielczej. Dzieje się to (przynajmniej wtedy na pewno to słyszę) po wyłączeniu zapłonu. Jednocześnie jest słyszalny taki dźwięk dość cichy jednostajny na pewno cichszy niż to cykanie. Gdy zanika dźwięk jednostajny, a dzieje się to po około 5 minutach od wyłączenia zapłonu, to również zanika to cykanie z kratek.
Nie mam porównania zupełnie z innym Superbem, auto jest nowe. Czy to jest zajwisko powszechne w tym aucie, kojarzycie może coś takiego w Waszych autach?
Dziś postaram się nagrać filmik.

Dzięki za pomoc!
Po wyłączeniu zapłonu jednostajny dźwięk wydaje elektryczna pompka cyrkulacyjna oleju w którą są wyposażone auta z systemem S/S dla schłodzenia układu, przede wszystkim turbiny.
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: maniek245 »

orlik pisze: 22 cze 2022, o 12:23 maniek245, gdzie dokładnie jest ten reset? U mnie też coś cyka z nawiewu, ratowałem się zwiększeniem obrotów nawiewu i przestawało, ale ile można dmuchać mocniej jak nie ma potrzeby :)

Odpalasz obd11-->aplikacje--->warsztat-->A/C Flap Calibration 10 credytów

lub na panelu klimy wciskasz jednocześnie nawiew na kratki + A/C na 2sekundy puszczasz, jak wszystko przestanie mrugać jest zrobione :) foto poniżej

https://zapodaj.net/76c9e99e727ed.jpg.html
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: orlik »

Ooo dzięki, będę próbował.
phidix
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2022, o 10:19
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: phidix »

marasmus007 pisze: 23 cze 2022, o 09:01
phidix pisze: 23 cze 2022, o 07:46
maniek245 pisze: 21 cze 2022, o 09:25 Hej witajcie od kilku dniu męczy mnie dziwne cykanie , stukanie z okolicy środkowych kratek nawiewu. Dziś przeprowadziłem dochodzenie i nagrałem film link poniżej. Miejsce nagrywania fotel kierowcy na wysokości panelu klimy . Z tych okolic jest najdonośniejszy dźwięk.Po Wyłączeniu nawiewu cisza nic nie stukanie, nie cykanie. Ponowne włączenie skutkuje cykanie, stukaniem . Czy ktoś miał podobny przypadek? Lub podejrzewa co to takiego.

https://youtu.be/CqjJ1IwCfec
Cześć,
Ja swoje auto odebrałem niedawno i od samego początku zaobserwowałem również cykanie które trwa około 5 minut po wyłączeniu silnika, które wydaje się wydobywać ze środkowych kratek nawiewu na desce rozdzielczej. Dzieje się to (przynajmniej wtedy na pewno to słyszę) po wyłączeniu zapłonu. Jednocześnie jest słyszalny taki dźwięk dość cichy jednostajny na pewno cichszy niż to cykanie. Gdy zanika dźwięk jednostajny, a dzieje się to po około 5 minutach od wyłączenia zapłonu, to również zanika to cykanie z kratek.
Nie mam porównania zupełnie z innym Superbem, auto jest nowe. Czy to jest zajwisko powszechne w tym aucie, kojarzycie może coś takiego w Waszych autach?
Dziś postaram się nagrać filmik.

Dzięki za pomoc!
Po wyłączeniu zapłonu jednostajny dźwięk wydaje elektryczna pompka cyrkulacyjna oleju w którą są wyposażone auta z systemem S/S dla schłodzenia układu, przede wszystkim turbiny.
Dzięki za informację :)
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: maniek245 »

Ponawiam wątek cykanie powróciło 😀😃🙂🙃😊 właśnie wracam że skody z diagnoza uszkodzony silnik klapy mieszacza powietrza zimne-ciepłe. Prucie całej deski 😞
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: orlik »

Nie ma szans się tam dostać bez prucia deski? Np wyciągając wyświetlacz?
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: maniek245 »

Pewnie by się dało :)))Jak tak oglądam filmiki to strona kierowcy to masakra tańce i wygibańce :))) od strony pasażera nawet nie tak źle. Pozostają jeszcze te na wysokości radia :(( Jak dla mnie skil level 5 gwiazdek + 2dni wolnego +promka z biedry 12+12:) A do tego dochodzą 3 odmiany silniczków Valeo, Denso i Johnson!?. Także do puki nie wymontujesz nie wiesz na czym stoisz :) heheheheh normalnie bajka. Jutro trochę się pogimnastykuje i luknę gdzie te silniczki są :))) może uda się jakiś nr podejrzeć .Czarno to widzę ogólnie :)))I podobno nie wolno mieszać silniczków :) ale to już musiał by kto w temacie się wypowiedzieć jak to jest :)
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: marasmus007 »

orlik pisze: 7 lip 2022, o 18:19 Nie ma szans się tam dostać bez prucia deski? Np wyciągając wyświetlacz?
Nie ma szans dojść tam bez zwalenia deski, Wymontowałem już wszystko co się dało, bo ja z kolei mam skrzypiące silniczki i myślałem że jakoś się da to nasmarować. Niestety lipa. Najgorsze jest to że tam faktycznie są 3 rodzaje silniczków i jedynie w ASO po VIN można sprawdzić co tam jest ale o ile sprawdziłem u siebie, że jest cała nagrzewnica DENSO , taka etykieta pojawiła mi się po zdjęciu ekranu navi, to niby wg ASO silniczki są VALEO. Ten miszmasz producentów spowodował , że odpuściłem na razie temat. Kiedyś Enriquez pisał , że zwalenie deski ponoć nie takie straszne i tak na prawdę po odpięciu wszystkiego jest tylko 8 śrub trzymających deskę , ale wiadomo to Enriquez nie ma nic czego by nie rozebrał a jest w tym po prostu dobry.
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: maniek245 »

Słuchajta Pany :) Dziś patrzyłem gdzie te silniki. Dla sprostowania silniki od strony kierowcy jest chyba jeden(może dwa tylko słabowidać) i dostęp do niego jest bardzo dobry, natomiast te z lewej strony są chyba trzy z tego co widziałem, trzeba wyjąć schowek, boczny plastyk konsoli środkowej. I to lewa strona jest najgorsza :) A przy okazji oględzin, przypadkiem naprawiłem problem przynajmniej chwilowo :) Jak się schylić pod kierownicę widać silniki i biały bolec od klapy którym porusza silnik, wystarczy go pchnąć aż kliknie. U mnie wyskoczył było to czuć pod palcem że ten bolec z zębami dużo odstaje od koła zębatego i nie jest na środku ten wystający dzyndzel z koła zębatego nie był w wycięciu kołyski zębatej klapy . I jak tak macałem, pchałem i ustawiałem dzyndzla żeby wskoczył w to wycięcie na kołysce usłyszałem taki głuchy klik. I już nie klika :)

https://zapodaj.net/e8ac23b32a742.jpg.html
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: orlik »

maniek245 pisze: 8 lip 2022, o 20:30
I jak tak macałem, pchałem i ustawiałem dzyndzla żeby wskoczył w to wycięcie na kołysce usłyszałem taki głuchy klik. I już nie klika :)
Brzmi jak dobra powieść erotyczna :D
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: maniek245 »

orlik pisze: 9 lip 2022, o 02:29
maniek245 pisze: 8 lip 2022, o 20:30
I jak tak macałem, pchałem i ustawiałem dzyndzla żeby wskoczył w to wycięcie na kołysce usłyszałem taki głuchy klik. I już nie klika :)
Brzmi jak dobra powieść erotyczna :D
I to z happyend'em heheheheheh 😀😍🤩☺️😃😀
ODPOWIEDZ