[SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

maniek245
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 365/450

[SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Post autor: maniek245 »

Hej witajcie od kilku dniu męczy mnie dziwne cykanie , stukanie z okolicy środkowych kratek nawiewu. Dziś przeprowadziłem dochodzenie i nagrałem film link poniżej. Miejsce nagrywania fotel kierowcy na wysokości panelu klimy . Z tych okolic jest najdonośniejszy dźwięk.Po Wyłączeniu nawiewu cisza nic nie stukanie, nie cykanie. Ponowne włączenie skutkuje cykanie, stukaniem . Czy ktoś miał podobny przypadek? Lub podejrzewa co to takiego.

https://youtu.be/CqjJ1IwCfec
maniek245

Re: [SS3FL]Dziwne cykanie z nawiewu/klimy

Dla potomnych. Chyba udało się weliminowac cykanie, stukanie. W obd11 zrobiłem reset nastaw klap i jak narazie cykanie/Stukanie zostało wyeliminowane. Zobaczymy na jak długo :) 😀😃🙂🙃 pozdrawiam
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Samochód: Superb III 4x4
Aktualnie: 450/550

Post autor: orlik »

maniek245, gdzie dokładnie jest ten reset? U mnie też coś cyka z nawiewu, ratowałem się zwiększeniem obrotów nawiewu i przestawało, ale ile można dmuchać mocniej jak nie ma potrzeby :)
phidix
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Post autor: phidix »

maniek245 pisze: 21 cze 2022, o 09:25 Hej witajcie od kilku dniu męczy mnie dziwne cykanie , stukanie z okolicy środkowych kratek nawiewu. Dziś przeprowadziłem dochodzenie i nagrałem film link poniżej. Miejsce nagrywania fotel kierowcy na wysokości panelu klimy . Z tych okolic jest najdonośniejszy dźwięk.Po Wyłączeniu nawiewu cisza nic nie stukanie, nie cykanie. Ponowne włączenie skutkuje cykanie, stukaniem . Czy ktoś miał podobny przypadek? Lub podejrzewa co to takiego.

Cześć,
Ja swoje auto odebrałem niedawno i od samego początku zaobserwowałem również cykanie które trwa około 5 minut po wyłączeniu silnika, które wydaje się wydobywać ze środkowych kratek nawiewu na desce rozdzielczej. Dzieje się to (przynajmniej wtedy na pewno to słyszę) po wyłączeniu zapłonu. Jednocześnie jest słyszalny taki dźwięk dość cichy jednostajny na pewno cichszy niż to cykanie. Gdy zanika dźwięk jednostajny, a dzieje się to po około 5 minutach od wyłączenia zapłonu, to również zanika to cykanie z kratek.
Nie mam porównania zupełnie z innym Superbem, auto jest nowe. Czy to jest zajwisko powszechne w tym aucie, kojarzycie może coś takiego w Waszych autach?
Dziś postaram się nagrać filmik.

Dzięki za pomoc!
marasmus007
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz

Post autor: marasmus007 »

phidix pisze: 23 cze 2022, o 07:46
maniek245 pisze: 21 cze 2022, o 09:25 Hej witajcie od kilku dniu męczy mnie dziwne cykanie , stukanie z okolicy środkowych kratek nawiewu. Dziś przeprowadziłem dochodzenie i nagrałem film link poniżej. Miejsce nagrywania fotel kierowcy na wysokości panelu klimy . Z tych okolic jest najdonośniejszy dźwięk.Po Wyłączeniu nawiewu cisza nic nie stukanie, nie cykanie. Ponowne włączenie skutkuje cykanie, stukaniem . Czy ktoś miał podobny przypadek? Lub podejrzewa co to takiego.

Cześć,
Ja swoje auto odebrałem niedawno i od samego początku zaobserwowałem również cykanie które trwa około 5 minut po wyłączeniu silnika, które wydaje się wydobywać ze środkowych kratek nawiewu na desce rozdzielczej. Dzieje się to (przynajmniej wtedy na pewno to słyszę) po wyłączeniu zapłonu. Jednocześnie jest słyszalny taki dźwięk dość cichy jednostajny na pewno cichszy niż to cykanie. Gdy zanika dźwięk jednostajny, a dzieje się to po około 5 minutach od wyłączenia zapłonu, to również zanika to cykanie z kratek.
Nie mam porównania zupełnie z innym Superbem, auto jest nowe. Czy to jest zajwisko powszechne w tym aucie, kojarzycie może coś takiego w Waszych autach?

Dzięki za pomoc!
Po wyłączeniu zapłonu jednostajny dźwięk wydaje elektryczna pompka cyrkulacyjna oleju w którą są wyposażone auta z systemem S/S dla schłodzenia układu, przede wszystkim turbiny.
maniek245

orlik pisze: 22 cze 2022, o 12:23 maniek245, gdzie dokładnie jest ten reset? U mnie też coś cyka z nawiewu, ratowałem się zwiększeniem obrotów nawiewu i przestawało, ale ile można dmuchać mocniej jak nie ma potrzeby :)

Odpalasz obd11-->aplikacje--->warsztat-->A/C Flap Calibration 10 credytów

lub na panelu klimy wciskasz jednocześnie nawiew na kratki + A/C na 2sekundy puszczasz, jak wszystko przestanie mrugać jest zrobione :) foto poniżej

https://zapodaj.net/76c9e99e727ed.jpg.html
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Samochód: Superb III 4x4
Aktualnie: 450/550

Post autor: orlik »

Ooo dzięki, będę próbował.
phidix
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Post autor: phidix »

marasmus007 pisze: 23 cze 2022, o 09:01
phidix pisze: 23 cze 2022, o 07:46

Cześć,

Dzięki za pomoc!
Po wyłączeniu zapłonu jednostajny dźwięk wydaje elektryczna pompka cyrkulacyjna oleju w którą są wyposażone auta z systemem S/S dla schłodzenia układu, przede wszystkim turbiny.
Dzięki za informację :)
ODPOWIEDZ