Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Mio pisze:Mam odebrać auto w na koniec obecnego tygodnia (zamówione sierpień '21). Wycieli mi CANTONA mimo, że była informacja, że będzie bez kastracji. Dodatkowo zastanawiam się czy pakiety asystentów nie zmieniały swoich zakresów. Byłem przekonany (mogę się mylić), że dobrałem sobie tak pakiety, że mam Side asist w pakiecie z Travel Assist i dodatkowo dobierałem aktywny tempomat, tak żeby nie brać zbędnych asystentów jak np. parkowania. Teraz w konfiguratorze widzę, nie ma na liście Side Assist w pakiecie Travel Assist, a jest osobno lub z innymi asystentami. I jest jeszcze kilka rzeczy, które chyba wyleciały, ale póki nie będę miał potwierdzenia to nie robię niepotrzebnego zamieszania. Taka łyżka dziegciu przed odbiorem.
@Mio SA i rTA jest tylko w Pamiecie Travel Assis High w zwyklym tego wlasnie nie ma.
Oba TA i TAH maja ACC. Już w sobie.
TAH ma tez wbudowany Park Assist.

Jak chciałeś ACC i SA trzeba bylo tylko je wybrać.

Niestety nie jest to w cenniki rozsądnie pokazane, w częściach świata "Bezpieczeństwo" masz wycenione LA, SA, ALA, a części "Komfort" ACC, TA, TAH.

ciusiek101 pisze:Panowie pytanie na poziomie amatora… jak odroznic Matrixy w latwy sposob od zwyklych Ledow… dzis sliczny superb stal sportline z napisem na lampach crystal lighting …
Wrzucałem foto wcześniej tu masz LED Basic czyli kierunek w tym rogu z widoczną żarówką i brak doświetlenia.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 11 lip 2022, o 21:28 przez siemi1, łącznie zmieniany 1 raz.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

siemi1 pisze: 11 lip 2022, o 21:28
ciusiek101 pisze:Panowie pytanie na poziomie amatora… jak odroznic Matrixy w latwy sposob od zwyklych Ledow… dzis sliczny superb stal sportline z napisem na lampach crystal lighting …
Wrzucałem foto wcześniej tu masz LED Basic czyli kierunek w tym rogu z widoczną żarówką i brak doświetlenia.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Dziekuje
Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

Posprawdzałem emaila itp więc zamawiałem tą funkcję, ale Skoda bez rozmowy wywaliła mi Side assist, Cantona, Gniazdko 230V z 2 USB typu C przy podłokietniku. Mówi się trudno, już nie mam na to wpływu. :P
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Mio pisze: 12 lip 2022, o 09:36 Posprawdzałem emaila itp więc zamawiałem tą funkcję, ale Skoda bez rozmowy wywaliła mi Side assist, Cantona, Gniazdko 230V z 2 USB typu C przy podłokietniku. Mówi się trudno, już nie mam na to wpływu. :P
Ciekawe bo takie rzeczy to delaer powinin raczej widziec w systemie jak jakieś restrykcje byly nałozone.
Ciekawe ze te USB tez wywalili, bo o tym chyba na forum nikt nie pisał aby mu wywalili, to było w pakiecie Clever czy osobno braleś?

Daj zać jak odbierzesz, poroś o finalną specyfikacje jaka sie wyprodukowała.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

Dorzuciłem w trakcie ok. 2-3 miesięcy po zamówieniu. Zaakceptowali wszystkie zmiany, ale wykonali tylko kilka jak np. zawieszenie DCC.
zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Dziś mi Plichta potwierdził mailowo, ze na pewno utrzyma mi cenę 181 tys zamiast katalogowych 208 tys zł. Miło, czekam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

zalezi pisze: 12 lip 2022, o 11:56 Dziś mi Plichta potwierdził mailowo, ze na pewno utrzyma mi cenę 181 tys zamiast katalogowych 208 tys zł. Miło, czekam :)
do 31.10.2022 pewnie tylo bo o tyle przedłużyli GW cen moj delaer w PT pismo takie dostal, ze dla uto wypordukowanych po 30.06 ale do 31.10 GW ceny utrzymana ma być :) Niech ci termin produkcji da najpierw :p
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Yuby123
Posty: 2
Rejestracja: 1 maja 2022, o 19:42
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Yuby123 »

Mio pisze: ↑wczoraj, o 20:34
Mam odebrać auto w na koniec obecnego tygodnia (zamówione sierpień '21). Wycieli mi CANTONA mimo, że była informacja, że będzie bez kastracji. Dodatkowo zastanawiam się czy pakiety asystentów nie zmieniały swoich zakresów. Byłem przekonany (mogę się mylić), że dobrałem sobie tak pakiety, że mam Side asist w pakiecie z Travel Assist i dodatkowo dobierałem aktywny tempomat, tak żeby nie brać zbędnych asystentów jak np. parkowania. Teraz w konfiguratorze widzę, nie ma na liście Side Assist w pakiecie Travel Assist, a jest osobno lub z innymi asystentami. I jest jeszcze kilka rzeczy, które chyba wyleciały, ale póki nie będę miał potwierdzenia to nie robię niepotrzebnego zamieszania. Taka łyżka dziegciu przed odbiorem.

Ale później była informacja że Travel Assist High jest bez Side Assist i czegoś tam jeszcze. Ja zamawiałem w 29.04 i przerabiałem to z delerem że na moment zamówienia nie opłacało mi sie brać wersji High.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Zwróciliście uwagę na konfigurator i nowy cennik, że AMBITION traci nie tylko matrixy, ale także TYLNE światła TopLED z dynamicznym kierunkiem? Teraz w Ambition bieda lampy z tyłu jak w Active, czyli jak przedlift w najbiedniejszej opcji bez 'kapturków' na żarówkach i bez 'brewek' na klapie bagażnika.

Edit

Skutek uboczny - wzorem active nie będzie chromowanej listwy z tyłu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 12 lip 2022, o 14:27 przez rowerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Renegade
Posty: 28
Rejestracja: 31 maja 2022, o 19:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Renegade »

siemi1 pisze: 12 lip 2022, o 12:54
zalezi pisze: 12 lip 2022, o 11:56 Dziś mi Plichta potwierdził mailowo, ze na pewno utrzyma mi cenę 181 tys zamiast katalogowych 208 tys zł. Miło, czekam :)
do 31.10.2022 pewnie tylo bo o tyle przedłużyli GW cen moj delaer w PT pismo takie dostal, ze dla uto wypordukowanych po 30.06 ale do 31.10 GW ceny utrzymana ma być :) Niech ci termin produkcji da najpierw :p
😆 jasne, widziałeś takie pismo 🤣 pewnie tajemnica i nie może pokazać.
Cena za towar obowiązuje z dnia zamówienia, w każdym innym przypadku zostajecie "orżnieci" przez dealera..
komoornik
Posty: 1042
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

rowerek pisze: 12 lip 2022, o 14:27 Zwróciliście uwagę na konfigurator i nowy cennik, że AMBITION traci nie tylko matrixy, ale także TYLNE światła TopLED z dynamicznym kierunkiem? Teraz w Ambition bieda lampy z tyłu jak w Active, czyli jak przedlift w najbiedniejszej opcji bez 'kapturków' na żarówkach i bez 'brewek' na klapie bagażnika.

Edit

Skutek uboczny - wzorem active nie będzie chromowanej listwy z tyłu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Za każdym razem jak widzę takiego bieda Superba czy Kodiaqa to mam wrażenie że albo klapa niedomknięta albo lampy w klapie niesprawne 😅
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

rowerek pisze:Zwróciliście uwagę na konfigurator i nowy cennik, że AMBITION traci nie tylko matrixy, ale także TYLNE światła TopLED z dynamicznym kierunkiem? Teraz w Ambition bieda lampy z tyłu jak w Active, czyli jak przedlift w najbiedniejszej opcji bez 'kapturków' na żarówkach i bez 'brewek' na klapie bagażnika.

Edit

Skutek uboczny - wzorem active nie będzie chromowanej listwy z tyłu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Czyli jesteśmy świadkami kolejnego liftingu który cofa nas do wersji przed liftem? Obrazek

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Tak i nie. Active po lifcie zawsze miała tył sprzed liftu (pomijając napis SKODA zamiast logo), do tego w najniższej wersji (brak wspomnianych kapturków na żarówkach i brak podświetlenia lamp w klapie). Ambition po prostu równa w dół.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

mój w końcu dojechal do dealera :)
dokumenty poleciały do rejestracji, na przyszły czwartek zaplanowany odbiór

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 lip 2022, o 19:56 przez stanlej, łącznie zmieniany 2 razy.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

stanlej pisze: 12 lip 2022, o 16:35 mój w końcu dojechal do dealera :)
dokumenty poleciały do rejestracji, na przyszły czwartek zaplanowany odbiór

Obrazek

Obrazek
linki z FB nie dzialaja ;)

//edit chyba poprawiles
Ostatnio zmieniony 12 lip 2022, o 20:03 przez sonic, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ