Usterka 2.0 AZM

Tnats96
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2022, o 21:04
Samochód: Superb I
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Daniel

Usterka 2.0 AZM

Post autor: Tnats96 »

Witam wszystkich na forum, jeżeli temat był poruszany 5o przepraszam i proszę o link który przekieruje mnie do odpowiedniego tematu.
Natomiast mam taki kłopot z silnikiem azm 2.0 superb 1. Może ktoś miał podobnie bądź nie.
Pierwotnie borykałem się z problemem dotyczącym wypadania zapłonu, tzn odpalił, potrzesło budą i gasł, odpalił normalnie za 2/3 razem. Na co jeszcze zwróciłem uwagę? Na brak mocy. No to do roboty. Odpaliłem samochód, klasycznie za drugim, otwieram mache i widzę jak iskry strzelają z przewodu zapłonowego na 1 cylindrze, no to stwierdziłem, chyba mamy winowajcę. Natomiast nie, przewód został wymieniony, a tu niestety zaczął się już chyba konkretny problem, bo okazuje się że jest gorzej niż było..., zerkam na pozostałe przewody, na 4 cylindrze widzę że przewód jest już dosyć zmęczony (popękana izolacja itp) no to tego też wymieniłem, niestety bez rezultatu. Potem postanowiłem wymienić świece, fakt - świece mocno przeżarte, może faktycznie im pomoże, no i nie pomogło... Silnik dalej na jałowym pracuje jak czołg, falowanie obrotów, miganie check-engine oraz zapala się i znika kontrolka ESP. Podjechałem do mechanika, ponieważ nie byłem w stanie się dostać do pozostałych przewodów by wyjść iść z cewek, wszystkie przewody zostały wymienione, było czuć delikatną poprawę, no ale niestety dalej to nie jest ideał. Teraz pytanie, co może być kłopotem takiej pracy silnika? Mam w planach czyszczenie przepustnicy i wymianę cewki. Przepływomierz został wymieniony, ponieważ po dzwonię uległa uszkodzeniu obudowa filtru powietrza, więc zdjalem całość z drugiego pojazdu i przełożyłem. Dodam też że podczas jazdy na drugim biegu słychać strzelanie pod komorą silnika, też nie wiem co to może być, ponieważ jak go gazuje na biegu jałowym to nic takiego nie występuje.
Pozdrawiam i liczę na pomoc z Waszej strony :)
Tnats96
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2022, o 21:04
Samochód: Superb I
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Daniel

Re: Usterka 2.0 AZM

Post autor: Tnats96 »

Więc tak, sorry że odpisuje sam sobie, ale na wersji mobilnej nie widzę możliwości edytowania postu. Zakres pracy który dziś wykonałem.
-wymiana cewki zapłonowej (stara to jakaś podróba która nawet nie miała numeru części/nazwy producenta, w porównaniu do używanego oryginału w starej był żółty nalot sadzy.
-wymiana/wyczyszczenie przepustnicy
-uszczelnienie odmy
-wymiana modułu/sterownika(?) przeplywomierza

Widać poprawę w pracy silnika, ładnie chodzi na wolnych, natomiast problem nie został całkowicie rozwiązany.
Dalej słychać strzelanie spod komory silnika, tylko podczas jazdy, na wolnych przy dawaniu gazu też coś pierdzi, jakby łapał lewe powietrze.
tu niestety poległem na czym polega problem.
Pomoże ktoś?
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ