Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

qrczak0 pisze: 8 sie 2022, o 09:14 Jak to wygląda jeżeli nie ma się żadnego terminu produkcji i wprowadzi się po prawie roku oczekiwania jakąś modyfikację w zamówieniu? Wpływa to jakoś negatywnie na czas realizacji zamówienia? Jakie są Wasze doświadczenia, bo boje się cokolwiek ruszać? ;)

Pomijając kwestie rezygnacji z Matrixów
Sa rozne czary i mity na ten temat, praktyka mowi jedno. Do chwili do kiedy nie masz zatwierdzonego terminu produkcji, zamowienie mozesz dowolnie modyfikowac.
Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: TMA72 »

Więc - po dzisiejszej wizycie w salonie :
Jako że mamy RM23, mój Sportline zdrożał 3500pln. Producent daje "dodatek " -2000pln - co daje podwyżkę +1000pln :oops:
Po zmianie pakietu Comfort na Selection.... wyfruneła mi grzana szyba więc +1250 domówienie :oops:
w Selection jest USBc pod lusterkiem a że zamawiałem osobno to -250pln :roll:
No i zyskałem niechciane machanie nogą pod zderzakiem - jest w selection. :roll:
Reszta wyposażenia bez zmian.

Podsumowując cena +2000pln. ;)
Terminu brak. :?
Na salon wjechały Sportline zamawiane w sierpniu i wrześniu zeszłego roku, ich zmiany nie dotknęły.
Taka to wizyta w salonie..... :?
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Tylko zmiana budy coś może wpłynąć zmiany bazy wyposażenia nie ma znaczenie a w normalnej sytuacji produkcyjnej. Potwierdzone z moim dealerem kiedy myślałem Scouta na LK zamieniać, jak nie terminu to nic to nie powinno zmienić.
Zmian nie mkzesz robić jak termin zamrozony jak zrobisz wypadasz z kolejki a gdzie to nie wiadomo.
Druga sprawa co teraz jest jakimś ograniczeniem produkcyjnym.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

TMA72 pisze:Więc - po dzisiejszej wizycie w salonie :
Jako że mamy RM23, mój Sportline zdrożał 3500pln. Producent daje "dodatek " -2000pln - co daje podwyżkę +1000pln :oops:
Po zmianie pakietu Comfort na Selection.... wyfruneła mi grzana szyba więc +1250 domówienie :oops:
w Selection jest USBc pod lusterkiem a że zamawiałem osobno to -250pln :roll:
No i zyskałem niechciane machanie nogą pod zderzakiem - jest w selection. :roll:
Reszta wyposażenia bez zmian.

Podsumowując cena +2000pln. ;)
Terminu brak. :?
Na salon wjechały Sportline zamawiane w sierpniu i wrześniu zeszłego roku, ich zmiany nie dotknęły.
Taka to wizyta w salonie..... :?
To nie wiele z GW ceny zostało ... Czyli dealer zakłada ze odbior dopiero po 31.10?
Koledze @sssuperb pomoglo info o tym przedluzeniu GW ceny do konca pazdziernika i mu podwyżki nie policzyli, a chcieli, ale twoje zam z 02.2022 wiec pewnie produkcja koniec roku lub początek 2023.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: TMA72 »

siemi1 pisze: 8 sie 2022, o 18:45
TMA72 pisze:Więc - po dzisiejszej wizycie w salonie :
Jako że mamy RM23, mój Sportline zdrożał 3500pln. Producent daje "dodatek " -2000pln - co daje podwyżkę +1000pln :oops:
Po zmianie pakietu Comfort na Selection.... wyfruneła mi grzana szyba więc +1250 domówienie :oops:
w Selection jest USBc pod lusterkiem a że zamawiałem osobno to -250pln :roll:
No i zyskałem niechciane machanie nogą pod zderzakiem - jest w selection. :roll:
Reszta wyposażenia bez zmian.

Podsumowując cena +2000pln. ;)
Terminu brak. :?
Na salon wjechały Sportline zamawiane w sierpniu i wrześniu zeszłego roku, ich zmiany nie dotknęły.
Taka to wizyta w salonie..... :?
To nie wiele z GW ceny zostało ... Czyli dealer zakłada ze odbior dopiero po 31.10?
Koledze @sssuperb pomoglo info o tym przedluzeniu GW ceny do konca pazdziernika i mu podwyżki nie policzyli, a chcieli, ale twoje zam z 02.2022 wiec pewnie produkcja koniec roku lub początek 2023.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Wg dealera raczej początek 2023.... 🫣🙄... życie...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

@ahamay1985 w koncu odebrales? Bo sie nie pochwaliłeś.

@TMA72 no to koze na ten 2023 dadza ci GW ceny zeby po podwyzce RM23 juz sie nie zmieniła.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
rafal490
Posty: 34
Rejestracja: 3 gru 2021, o 15:47
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: Inny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rafal490 »

siemi1 pisze: 8 sie 2022, o 18:23 Tylko zmiana budy coś może wpłynąć zmiany bazy wyposażenia nie ma znaczenie a w normalnej sytuacji produkcyjnej. Potwierdzone z moim dealerem kiedy myślałem Scouta na LK zamieniać, jak nie terminu to nic to nie powinno zmienić.
Zmian nie mkzesz robić jak termin zamrozony jak zrobisz wypadasz z kolejki a gdzie to nie wiadomo.
Druga sprawa co teraz jest jakimś ograniczeniem produkcyjnym.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
mój dealer stwierdził że lepiej nic nie zmieniać w wyposażeniu bo może auto przeskoczyć na koniec kolejki...
ahamay1985
Posty: 28
Rejestracja: 29 mar 2022, o 19:38
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Seria panie seria
Imię: Sylwester

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ahamay1985 »

siemi1 pisze: 8 sie 2022, o 21:21 @ahamay1985 w koncu odebrales? Bo sie nie pochwaliłeś.

@TMA72 no to koze na ten 2023 dadza ci GW ceny zeby po podwyzce RM23 juz sie nie zmieniła.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Dzisiaj odebrane i pierwsze 200 km zrobione :))))
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

Jakoś tracę nadzieję.... za miesiąc będzie rok od zamówienia a ja dalej nie mam żadnego terminu ani info - nic!!
Wiem, że czasy podłe i wszędzie się czeka ale sama Skoda wizerunkowo dla mnie to już dno i 10 metrów mułu... rok czekania i dwa telefony miałem - 1. że mi Cantona zabrali i drugi czy chce z Matrixów zrezygnować. Ale przepraszamy, że Pan już czeka pół roku dłużej niż zapewniali przy zamówieniu to już po co.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Klimekpl pisze: 10 sie 2022, o 09:29 Jakoś tracę nadzieję.... za miesiąc będzie rok od zamówienia a ja dalej nie mam żadnego terminu ani info - nic!!
Wiem, że czasy podłe i wszędzie się czeka ale sama Skoda wizerunkowo dla mnie to już dno i 10 metrów mułu... rok czekania i dwa telefony miałem - 1. że mi Cantona zabrali i drugi czy chce z Matrixów zrezygnować. Ale przepraszamy, że Pan już czeka pół roku dłużej niż zapewniali przy zamówieniu to już po co.
Spokojnie. U mnie się temat wyklarowal po prawie 13 miesiacach czekania i ponad miesiac temu wpadl termin produkcji na przyszly tydzien tj. 33 tydzien roku.
Ja tez tracilem nadzieje, bo wczesniej mi wpadaly jakies terminy z dupy na pazdziernik/listopad. Ale nadzieja umiera ostatnia :)
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

mi nie wpadł jeszcze ani razu termin - nic...
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: 3pm_krk »

Koledzy, u mnie 2 tygodnie temu minął rok od zamówienia i tekże brak terminu produkcji (zatwierdzonego). Również dealer się nie kontaktuje, co robić. Teraz to chyba bliżej niż dalej wiec szkoda rezygnować z zamówienia i zamawiać coś nowego i czekać kolejne min 1,5 roku (np. Audi, BMW)
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

3pm_krk pisze: 10 sie 2022, o 10:08 Koledzy, u mnie 2 tygodnie temu minął rok od zamówienia i tekże brak terminu produkcji (zatwierdzonego). Również dealer się nie kontaktuje, co robić. Teraz to chyba bliżej niż dalej wiec szkoda rezygnować z zamówienia i zamawiać coś nowego i czekać kolejne min 1,5 roku (np. Audi, BMW)
Czy te zamówienia z listy:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
od lutego powiedzmy do kwietnia to ktoś nie uzupełnił czy faktycznie jeszcze czeka?
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

3pm_krk pisze: 10 sie 2022, o 10:08 Koledzy, u mnie 2 tygodnie temu minął rok od zamówienia i tekże brak terminu produkcji (zatwierdzonego). Również dealer się nie kontaktuje, co robić. Teraz to chyba bliżej niż dalej wiec szkoda rezygnować z zamówienia i zamawiać coś nowego i czekać kolejne min 1,5 roku (np. Audi, BMW)
Chyba nie pozostaje nic innego jak czekać. Albo pilnować i brać coś wykastrowanego z placu jak się trafi.
Klimekpl pisze: 10 sie 2022, o 10:11
3pm_krk pisze: 10 sie 2022, o 10:08 Koledzy, u mnie 2 tygodnie temu minął rok od zamówienia i tekże brak terminu produkcji (zatwierdzonego). Również dealer się nie kontaktuje, co robić. Teraz to chyba bliżej niż dalej wiec szkoda rezygnować z zamówienia i zamawiać coś nowego i czekać kolejne min 1,5 roku (np. Audi, BMW)
Czy te zamówienia z listy:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
od lutego powiedzmy do czerwca to ktoś nie uzupełnił czy faktycznie jeszcze czeka?
Pewnie i tak i tak. Moje jest z czerwca i mam nadzieje, że w ciagu najblizszych 2 tygodni bede mogl wpisac ODEBRANE :D
Ale są na pewno tacy co jeszcze czekają.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Adam44
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2022, o 10:42
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Adam

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Adam44 »

Cześć,
jestem nowy na forum ale czytam regularnie posty od ponad roku. Do tabelki też już jestem dawno wpisany "Adam".

Dziś mija 14 miesiąc mojego oczekiwania na Sportline Kombi 280 KM. Wczoraj dowiedziałem się od sprzedawcy (dopiero jak sam o to spytałem), że nowy pakiet Selection na RM23 jest niekompatybilny z dachem panoramicznym (przez gniazdo USB w obudowie lusterka) i system wywalił mi dach. Poprosiłem o ręczną modyfikację wyposażenia, tak aby mieć to co pierwotnie zamówiłem (również w pakiecie Comfort).

Z miesiąc temu napisałem do Skoda Polska prośbę o wyjaśnienie ponad rocznej zwłoki. Otrzymałem jednak bardzo ogólną i wymijającą odpowiedź. Mogli sobie już darować zganiania wszystkiego na COVID i wojnę. Bardzo tracą wizerunkowo, a ja chcę tylko wiedzieć co, kiedy i ile będzie mnie to kosztować. Sprzedawca co jakiś czas podaje mi nową przyczynę opóźnień, a to elektronika, później matrixy, teraz jest to hak :-). Dopiero rozmowa z kierownikiem salonu rzuciła światło z innej perspektywy. Mianowicie opóźnienia w produkcji mogą być spowodowane polityką producenta dotyczącą emisji CO2. Specjalnie spowalniają produkcję mocniejszych wersji aby w tym czasie sprzedać elektryki i zmieścić się w limitach CO2.

Po ręcznej aktualizacji wyposażenia, coś wczoraj drgnęło i system wyznaczył datę produkcji na 36 tydzień 2022. Czekam ... nie ma za bardzo alternatywy (chociaż zapisałem się na jazdę próbną nową mazdą CX-60).
ODPOWIEDZ