Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Nemesis100
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2022, o 11:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Nemesis100 »

pejot pisze: 14 sie 2022, o 22:53 Mój się w teorii ma produkować od jutra :D A jak to wyjdzie w praniu to się okaże ;)
Jakieś wieści ? Napisz na priv kto Cię obsługuje, czy czasem może nie D.B.
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

Większość z was operuje terminologią, że ma termin na 22 czy tam 34 tydzień roku, czemu ja nawet tego nie mam? Mam podobno status w zamówieniu czy coś takiego i mam numer komisji zamawiane 09.2021. Dzwonie do pośrednika knedli i wiecznie to samo nic więcej nie ma , żadnego tygodnia nawet jak by powiedział będzie 52 tydzień roku 2024 to nic.... Napisałem dziś skargę na BOK Skody zobaczymy co odpiszą. Czy mnie ryczka ktoś czy to ogólna przypadłość.
Adam44
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2022, o 10:42
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Adam

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Adam44 »

Klimekpl pisze: 17 sie 2022, o 10:07 Większość z was operuje terminologią, że ma termin na 22 czy tam 34 tydzień roku, czemu ja nawet tego nie mam? Mam podobno status w zamówieniu czy coś takiego i mam numer komisji. Dzwonie do pośrednika knedli i wiecznie to samo nic więcej nie ma , żadnego tygodnia nawet jak by powiedział będzie 52 tydzień roku 2024 to nic.... Napisałem dziś skargę na BOK Skody zobaczymy co odpiszą. Czy mnie ryczka ktoś czy to ogólna przypadłość.
U mnie termin produkcji pojawił się po roku od nadania numeru komisji. Obecnie w systemie mam rozpoczęcie produkcji na 13.08 ale nie wiem czy się rzeczywiście produkuje. Również wysłałem skargę do centrali Skody. Otrzymałem bardzo ogólną odpowiedź, że nie mają na nic wpływu bo to wina covida i wojny. Jednak po tej interwencji i rozmowie z kierownikiem salonu coś się ruszyło (po 13 miesiącach)
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Mój handlowiec nie odzywa się od 2 tygodni, najpierw był na L4, a teraz to nie wiem co się dzieje. Pisałem maile, dzwoniłem. Jestem na urlopie, ale jak wrócę to chyba się wybiorę do salonu. Albo mają bana na informacje albo człowiek nadal chory….
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

Pisanie na BOK to strata czasu, kazdy dostaje ta sama formulke o covidzie i wojnie co mnie jako klienta kompletnie nie interesuje. Absurdem jest tlumaczyc sie z kompletnie rozwalonej linii produkcyjnej gdzie winne sa procesy planowania - za ktore odpowiada oczywiscie fabryka. Jesli mam byc szczery to calkowita wine ponosi Skoda, nie covid ani nie wojna. Brak jasnych sygnalow w strone dealerow takich jak nie przyjmujemy juz zamowien z uwagi, ze nie mamy mocy produkcyjnych swiadcza jaki chaos przy tym panuje. Liczba osob oczekujacych na szczatkowe informacje po roku od zamowienia to doskonaly przyklad jak dziala machina.

Handlowcy obecnie zachowuja sie jak agenci nieruchomosci jeszcze rok temu, dzisiaj wyglada to o 180 stopni w druga strone. Twierdze ze po nowym roku zobaczymy ten sam trend na tym rynku. Place zapychaja sie autami, powstaja setki ogloszen na cesje leasingow i to widac golym okiem ze nastepuje zmiana trendu - ludzi po prostu nie bedzie stac na takie dobra a wydatki na nowe auta odcinaja sie pierwsze zbedne.

Ciekawy jestem jak by ktos poszedl do dealera i powiedzial ze z powodu wojny i covidu jest w stanie zaoferaowac tylko 80% ceny za samochod, jaka by byla reakacja.

@Klimekpl, Twoje auto sadzac po statusie wcale nie zostalo zlecone do produkcji tylko wisi w kolejce dealera, wspomniane brak kwot czyli slotow do produkcji :idea:
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Dodzwoniłem się, termin 35 tydzień utrzymany, zamówienie czeka na produkcję. Zatem już za chwileczkę, już za momencik….auto wyczekiwane jak syn pierworodny.
Dowiedziałem się też, jak wygląda sprawa gwarancji ceny - podwyżka auta o 3100 zł jest pokryta przez Skodę w kwocie 2500 zł. Dotyczy to aut zamówionych w 2021 r. Zatem muszę jednak dopłacić 600 zł, co zostanie zrekompensowane rabatem na akcesoria (wybrałem dodatki na ok 1200 zł, liczę na min 20%).

Zgadzam się, że za pół roku place wypełnią się nieodebranymi zamówieniami. Kto wtedy weźmie Superba bez matrixów…
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Małe firmy, małe floty wezmą - i pocałują rękę, że od ręki ;)

Ciekawą wersję masz rozwrot!
Prenrzyk
Posty: 50
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 19:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Prenrzyk »

Ja dziś również rozmawiałem z handlowcem - na razie cisza ;/ No do końca roku dobrze by było mieć termin już :)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »


sonic pisze:
@Klimekpl, Twoje auto sadzac po statusie wcale nie zostalo zlecone do produkcji tylko wisi w kolejce dealera, wspomniane brak kwot czyli slotow do produkcji :idea:
Jest to bardzo prawdopodobne bo wielu dealerow sie wypstrykalo w zeszłym roku ze slotow, a w 2023 jest duzo mnij slotow produkcyjnych dostepnych. Moj dealer mi mowil ze z floty praktycznie zeszly rok to juz przechodzi na sloty produkcyjne w 2023 i kolejne to pewie dopiero 2024.
Ale delaerzy tez latwo z importerem i fabryka nie maja dra koty bo ciagle jakies niespodzianki i oczywiscie brak informacji.



Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka


Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

sonic pisze: 17 sie 2022, o 14:50
Handlowcy obecnie zachowuja sie jak agenci nieruchomosci jeszcze rok temu, dzisiaj wyglada to o 180 stopni w druga strone. Twierdze ze po nowym roku zobaczymy ten sam trend na tym rynku. Place zapychaja sie autami, powstaja setki ogloszen na cesje leasingow i to widac golym okiem ze nastepuje zmiana trendu - ludzi po prostu nie bedzie stac na takie dobra a wydatki na nowe auta odcinaja sie pierwsze zbędne.
Ciekawa diagnoza, obawiam się jednak że nietrafiona raczej. Ja takie ogłoszenia widzę co najmniej od dwóch lat tzn. od pierwszego lockdownu COVID-owego i co z tego? Zmniejszyło się od tamtego czasu zapotrzebowanie na samochody? Spadły ceny u dealerów? Bynajmniej, w VAG-u mają obecnie zamówień na kolejne 2 lata a co będzie za 2 lata to nawet ze szklanej kuli dziś się nie dowiesz. Jak ludzi na coś nie będzie stać to nie pojadą na wakacje, a dla wielu auto jest produktem pierwszej potrzeby, firmy korzystające z wynajmów długoterminowych muszą wymieniać floty bo to wynika wprost z umów i limitów przebiegów a na placach co najwyżej stoją wykastrowane egzemplarze w uboższych wersjach wyposażenia w absurdalnych póki co jeszcze cenach. Długo jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim dealerzy zaczną z powrotem zabiegać o klientów.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

Przedstawilem tylko i wylacznie swoja obserwacje rynku, nie mam oczywiscie szklanej kuli aby mowic ze jest to pewna diagnoza.
W moich okregach coraz wiecej ludzi zaczyna zaciskac mocno pasa - potwierdzaja to wyniki gospodarcze za Q2.
adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamzory »

art00 pisze: 16 sie 2022, o 13:49 Obserwowałem wątek do tej pory, ale postanowiłem dopisać się do tabelki. Niebawem minie rok od zamówienia (09.09.21), natomiast dealer wciąż mówi że samochód ma status 'zamówiony', czyli bez zmian jak do tej pory.
Witaj w klubie. Tyle że u mnie zamówienie kwiecień 2021 i nadal brak informacji poza tym ze w styczniu kastracja Cantona i ze dwa miesiące temu propozycja usunięcia matrixów. Ostatecznie czekam na auto z matrixami. Może jakieś kwiaty od klubowiczów jak odbiorę :) bo rekord się śrubuje :) pozdro
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Tragedia jakaś z Twoim terminem adamzory. Czekasz od kwietnia 2021 na Skodę Superb? 😐😥
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

artho pisze: 18 sie 2022, o 09:15 Tragedia jakaś z Twoim terminem adamzory. Czekasz od kwietnia 2021 na Skodę Superb? 😐😥
On niestety tego nie moze sam pilnowac bo to flotowka, a opiekun widocznie nie chce mu dostarczyc takiego czeskiego luksusu :) Tak czy siak mysle ze najblizszy czas go w koncu dostaniesz!
adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamzory »

sonic pisze: 18 sie 2022, o 10:26
artho pisze: 18 sie 2022, o 09:15 Tragedia jakaś z Twoim terminem adamzory. Czekasz od kwietnia 2021 na Skodę Superb? 😐😥
On niestety tego nie moze sam pilnowac bo to flotowka, a opiekun widocznie nie chce mu dostarczyc takiego czeskiego luksusu :) Tak czy siak mysle ze najblizszy czas go w koncu dostaniesz!
Dokładnie tak - flotówka, duża korpo. Ostatnio mój flotowiec znowu potwierdził , ze nic nie słychać w mojej sprawie, ale często z nienacka diler poprostu zwozi nam jakieś auta, a to octavie, a to superby. Nie dopytuję więc o terminy juz tylko czekam, że mam po niego sobie podjechać ;)
ODPOWIEDZ