Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Możesz żądać poprawek. Oczywiście o ile się da bez spawania i malowania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

Enriquez pisze: 19 sie 2022, o 21:03 Możesz żądać poprawek. Oczywiście o ile się da bez spawania i malowania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Żądać możesz sobie wszystkiego, to o czym piszesz dotyczy natomiast ewidentnych uszkodzeń już po opuszczeniu fabryki, natomiast na wymienione wcześniej mankamenty usłyszysz prawdopodobnie odpowiedź że np. szczeliny między poszczególnymi elementami karoserii mieszczą się w ustalonych przez producenta granicach tolerancji bo inaczej samochód nie przeszedłby w fabryce całej ścieżki diagnostycznej, kontroli końcowej, przeglądu zerowego etc....i co wtedy? To wersja oficjalna a nieoficjalna brzmi: "Panie, bierz Pan a nie weźmie zaraz kto inny i nie będzie wybrzydzał"
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Dokładnie. Nie odbierzesz i się zaczniesz rzucać to zwyczajnie auto przepada. To nie te czasy, ze można szabelką machać, bo krzywo coś połączone jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Ciekawa informacja w kontekście braku dostępności
chipów/półprzewodników
https://businessinsider.com.pl/technol ... ce/j1p2l7l
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Marcell pisze:
Enriquez pisze: 19 sie 2022, o 21:03 Możesz żądać poprawek. Oczywiście o ile się da bez spawania i malowania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Żądać możesz sobie wszystkiego, to o czym piszesz dotyczy natomiast ewidentnych … To wersja oficjalna a nieoficjalna brzmi: "Panie, bierz Pan a nie weźmie zaraz kto inny i nie będzie wybrzydzał"

Oczywiście masz rację. Ale faktycznie jak się nie podoba można iść do konkurencji, no ale to kosztuje …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
AndrzejOSI
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2022, o 15:52
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: AndrzejOSI »

Cześć,
bacznie obserwuje od dłuższego czasu Państwa losy w oczekiwaniu na auto. W moim oczekiwaniu duży przełom, otrzymałem po prawie 15msc oczekiwania(zamówienie 1.6.21) otrzymałem informacje mailową o wyprodukowaniu auta. Handlowiec zapewnia, że w ciągu dwóch tygodni auto dotrze do dealera. Jednak wraz z nią, informacja o wzroście ceny auta mimo wcześniejszych zapewnień o gwarancji ceny. Wzrost wg maila wynika z pakietu przeglądu, który w RM23 nie jest już objęty gwarancją ceny przez producent. Z racji usunięcia ze standardu dla Amibition matrixów w rm23, dopłata w przypadku mojego zamówienia wynosi 1000zł. Łączny wzrost wyniósł 2600zł, ot taka to gwarancja ceny, mimo punktu w zamówieniu mówiący o możliwej zmianie ceny w przypadku wzrostu podatków lub akcyzy.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

AndrzejOSI pisze: 22 sie 2022, o 21:10 Z racji usunięcia ze standardu dla Amibition matrixów w rm23, dopłata w przypadku mojego zamówienia wynosi 1000zł. Łączny wzrost wyniósł 2600zł, ot taka to gwarancja ceny, mimo punktu w zamówieniu mówiący o możliwej zmianie ceny w przypadku wzrostu podatków lub akcyzy.
UOKiK chetnie podejmie takie sprawy i mowie to serio jesli jestes klientem indywidualnym idz do rzecznika spraw konsumenckich i poinformuj o sprawie. Wyglada na to ze w zasadzie juz nikt od tego miesiaca nie ma ceny z zamowienia ?
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

AndrzejOSI pisze: 22 sie 2022, o 21:10 Cześć,
bacznie obserwuje od dłuższego czasu Państwa losy w oczekiwaniu na auto. W moim oczekiwaniu duży przełom, otrzymałem po prawie 15msc oczekiwania(zamówienie 1.6.21) otrzymałem informacje mailową o wyprodukowaniu auta. Handlowiec zapewnia, że w ciągu dwóch tygodni auto dotrze do dealera. Jednak wraz z nią, informacja o wzroście ceny auta mimo wcześniejszych zapewnień o gwarancji ceny. Wzrost wg maila wynika z pakietu przeglądu, który w RM23 nie jest już objęty gwarancją ceny przez producent. Z racji usunięcia ze standardu dla Amibition matrixów w rm23, dopłata w przypadku mojego zamówienia wynosi 1000zł. Łączny wzrost wyniósł 2600zł, ot taka to gwarancja ceny, mimo punktu w zamówieniu mówiący o możliwej zmianie ceny w przypadku wzrostu podatków lub akcyzy.
To się powołaj na umowę i ten zapis. Najlepiej na piśmie.
Z tego co wiem Skoda (nie dealer) daje dodatkowy rabat dla aut zamówionych w 2021 r. w wysokości 2500 zł od cennika z roku modelowego 2023.
To prawie pokrywa wzrosty cen. Tu chyba Twój handlowiec chce "przytulić" te pieniądze.
sonic pisze: 22 sie 2022, o 23:21 Wyglada na to ze w zasadzie juz nikt od tego miesiaca nie ma ceny z zamowienia ?
Raczej nikt, a jak ktoś ma cenę 100% z zamówienia, to trzeba sprawdzić ile dostał rabatu na starcie.
giegie
Sponsor
Sponsor
Posty: 11
Rejestracja: 1 mar 2022, o 07:04
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzesiek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: giegie »

Hej, tak z ciekawości, mam zrzut ekranu z systemu do zamówienia, orientujecie się co oznaczają poszczególne etapy i ile trwają?
  1. Data pierwszego zamówienia Klienta - tu mam termin osiągnięty
  2. Wprowadzenie specyfikacji w DWC - tu mam termin osiągnięty
  3. Zamówienie samochodu przez Dealera w statusie zaakceptowany - tu mam termin osiągnięty
  4. Zamówienie samochodu w IFA - tu mam termin osiągnięty
  5. Aktualnie przypisanie tygodnia produkcji
  6. Alokacja zamówienia w fabryce
  7. Przekazanie do produkcji
  8. Montaż karoserii - rozpoczęcie
  9. Montaż karoserii - zakończenie
  10. Lakiernia - rozpoczęcie
  11. Lakiernia - zakończenie
  12. Montaż komponentów - rozpoczęcie
  13. Montaż komponentów - zakończenie
  14. Zakończenie produkcji (CP8)
  15. Kontrola jakości - rozpoczęcie
  16. Kontrola jakości - zakończenie
  17. Wydane z fabryki
  18. Wydane z miejsca wysyłki (transport do Importera)
  19. Przyjęcie na magazyn Importera
  20. Pierwsza kontrola HV
  21. Dyspozycja
  22. Zaplanowanie transportu do Dealera
  23. Przekazanie do przewoźnika
  24. Odebranie przez Dealera
  25. Faktura sprzedaży do Dealera
  26. Dostawa do Dealara
  27. Dostawa do Klienta (uruchomienie gwarancji) KDUEB - tu mam termin planowany
  28. Dostawa do Klienta (uruchomienie gwarancji)
Czy zaplanowany termin dla pozycji "Dostawa do Klienta (uruchomienie gwarancji) KDUEB" cokolwiek znaczy? Można ten termin jakoś interpretować?
Czym jest "Zamówienie samochodu w IFA" ?

Dziękuję za pomoc !
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

giegie pisze: 23 sie 2022, o 11:25 Hej, tak z ciekawości, mam zrzut ekranu z systemu do zamówienia, orientujecie się co oznaczają poszczególne etapy i ile trwają?
  1. Data pierwszego zamówienia Klienta - tu mam termin osiągnięty
  2. Wprowadzenie specyfikacji w DWC - tu mam termin osiągnięty
  3. Zamówienie samochodu przez Dealera w statusie zaakceptowany - tu mam termin osiągnięty
  4. Zamówienie samochodu w IFA - tu mam termin osiągnięty
  5. Aktualnie przypisanie tygodnia produkcji
  6. Alokacja zamówienia w fabryce
  7. Przekazanie do produkcji
  8. Montaż karoserii - rozpoczęcie
  9. Montaż karoserii - zakończenie
  10. Lakiernia - rozpoczęcie
  11. Lakiernia - zakończenie
  12. Montaż komponentów - rozpoczęcie
  13. Montaż komponentów - zakończenie
  14. Zakończenie produkcji (CP8)
  15. Kontrola jakości - rozpoczęcie
  16. Kontrola jakości - zakończenie
  17. Wydane z fabryki
  18. Wydane z miejsca wysyłki (transport do Importera)
  19. Przyjęcie na magazyn Importera
  20. Pierwsza kontrola HV
  21. Dyspozycja
  22. Zaplanowanie transportu do Dealera
  23. Przekazanie do przewoźnika
  24. Odebranie przez Dealera
  25. Faktura sprzedaży do Dealera
  26. Dostawa do Dealara
  27. Dostawa do Klienta (uruchomienie gwarancji) KDUEB - tu mam termin planowany
  28. Dostawa do Klienta (uruchomienie gwarancji)
Czy zaplanowany termin dla pozycji "Dostawa do Klienta (uruchomienie gwarancji) KDUEB" cokolwiek znaczy? Można ten termin jakoś interpretować?
Czym jest "Zamówienie samochodu w IFA" ?

Dziękuję za pomoc !
Dzięki za podzielenie sie da to trochę obraz co i jak w kolejności.

To ci tylko mowi tyle ze formalnie auto jest zmowione w fabryce i jest na liscie zamówionych aut.

Wychdzi na to że mój utknoł na pozycji 13. bo delaer mi napisal dziś sms, że ciągle jest w produkcji mimo że ma zakończenie montażu komponentów 18.08. czyli nie ma tego Kodu CP8(ZP8 jak mi mówił moj dealer) czyli zakończenia produkcji czyli czegos pewnie brakuje...

13. Montaż komponentów - zakończenie - 18.08 - mój tu stanoł czyli produkcja rozpoczeła sie w tyg 33.
14. Zakończenie produkcji (CP8) brak potwierdzenia na dziś 23.08.(t.34)
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

No to wygląda na to @siemi1, że moja sztuka stoi na punkcie 14, czyli niby ma ten kod CP8, bo mam info o dilera, że auto ma zakończoną produkcje i czeka na kontrole jakości i transport.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
qrczak0
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2022, o 00:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: qrczak0 »

Rozmawiałem teraz z moim dealerem i chciałem się zapytać Was, czy jak wprowadzaliście jakieś zmiany w zamówieniu to mieliście przygotowywaną nową ofertę, czy było to robione przez jakiś aneks do poprzedniej?

Właśnie dostałem info, że oferta musi się zgadzać z zamówieniem i cena napewno się zmieni bo "producent nie jest w stanie tyle czasu utrzymać tej ceny". Na moje pytanie czy jeżeli wycofam się z tej zmiany to cena zostanie utrzymana, usłyszałem, że też nie.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

qrczak0 pisze: 24 sie 2022, o 11:43 Rozmawiałem teraz z moim dealerem i chciałem się zapytać Was, czy jak wprowadzaliście jakieś zmiany w zamówieniu to mieliście przygotowywaną nową ofertę, czy było to robione przez jakiś aneks do poprzedniej?

Właśnie dostałem info, że oferta musi się zgadzać z zamówieniem i cena napewno się zmieni bo "producent nie jest w stanie tyle czasu utrzymać tej ceny". Na moje pytanie czy jeżeli wycofam się z tej zmiany to cena zostanie utrzymana, usłyszałem, że też nie.
Nie bylo nowej oferty tylko aktualizacja aktualnego zamowienia o zgloszone zmiany.
Co to znaczy producent nie jest w stanie utrzymac ceny z zamowienia ?
Ktos specjalnie spuszcza Cie do parteru sugerujac nowa umowe -> nowe warunki.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mario789 »

Czytając Wasze perypetie to dziękuje opaczności, ze nie zdecydowałem się na zakup nowej fury bo by mi cierpliwości brakło na czekanie nie wspominając już p tym, ze konfigurujesz pod siebie furę i nagle okazuje się, ze wypdają Ci matrixy albo nagłośnienie - paranoja.
qrczak0
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2022, o 00:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: qrczak0 »

sonic pisze:
qrczak0 pisze: 24 sie 2022, o 11:43 Rozmawiałem teraz z moim dealerem i chciałem się zapytać Was, czy jak wprowadzaliście jakieś zmiany w zamówieniu to mieliście przygotowywaną nową ofertę, czy było to robione przez jakiś aneks do poprzedniej?

Właśnie dostałem info, że oferta musi się zgadzać z zamówieniem i cena napewno się zmieni bo "producent nie jest w stanie tyle czasu utrzymać tej ceny". Na moje pytanie czy jeżeli wycofam się z tej zmiany to cena zostanie utrzymana, usłyszałem, że też nie.
Nie bylo nowej oferty tylko aktualizacja aktualnego zamowienia o zgloszone zmiany.
Co to znaczy producent nie jest w stanie utrzymac ceny z zamowienia ?
Ktos specjalnie spuszcza Cie do parteru sugerujac nowa umowe -> nowe warunki.
Tak to wygląda. I różnica w cenie +12k i ani słowa o upuście 2500 o którym ktoś wcześniej mówił na zamówienia z 2021.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ