Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Adam44
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2022, o 10:42
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Adam

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Adam44 »

U mnie była przypisania data produkcji na 20.08.2022. Informacja z wczoraj: alokacja zamówienia w fabryce 26.08.2022. Wychodzi, że małymi kroczkami coś się jednak rusza. Wchodzą kolejne punkty z listy. Z niczego nie zrezygnowałem, a podobno blokowały mnie najpierw matrixy, a następnie hak.
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

Generalnie dostałem dwie informacje ze skody:
1) nie będzie Cantona
2) czerwiec i lipiec - nie montują Matrixów - możliwe przyspieszenie produkcji przy rezygnacji

Więcej restrykcji mi nie przedstawiono:

Wcieraczka, Pakiet LED Ambiente, Dekor Argenzo, Pakiet Comfort dla Style (wykastrowali o Cantona), USB-C w lusterku
kolor Black Magick, SIDE ASSIST, podgrzewana kierownica, Kamera 360 no i wiadowmo DSG

czy z tych co mam dla Style jest teraz coś POTWIERDZONE, że nie montują albo blokuje?
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: 3pm_krk »

Teraz blokuje WLTP, czyli silniki spalinowe ;-)
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

3pm_krk pisze: 1 wrz 2022, o 07:42 Teraz blokuje WLTP, czyli silniki spalinowe ;-)
to tez moze byc prawda. bo producenci placa kary od przekroczonych norm na samochod, wiec taki diesel 4x4 to raczej ma niższy priorytet na EV czy IV ktore obnizają średnią wartośc norm per samochód :)
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Skyward
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2022, o 20:59
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Skyward »

Czesc, specjalnie sie dzis zarejestrowalem aby sie przywitac i pozegnac... Od roku sledze to forum i czekam na jakies optymistyczne informacje.. Mialem zamowionego superba w pazdzierniku 2021 LK 2.0 TDI 200KM z wiekszoscia dodatkow w sedanie w wawa auto wimar. Do dzis zadnego odzewu w sprawie terminu etc. Pare dni temu powiedziałem dosc i kupilem A6 .. uzywane w cenie nowej Skody Superb... Brak mozliwosci konfiguracji i to ze nie jest to nowe auto zrekompensowalem sobie silnikiem 3.0 TDI V6 napedem quattro (prawdziwym) pneuamtyka tylna osia skretna itd. Coz w skodzie bym tego nie mial... Dalej lubie ten model ale wyczekiwanie na jakakolwiek pozytywna informacje od dilera trwalo juz zdecydowanie za dlugo, a brak jakiejkolwiek informacji bardzo negatywnie zaczal na mnie wplywac. Generalnie czuje duza ulge z powodu tej decyzji i jej nie zaluje. Zycze powodzenia wytrwalym, ktorzy maja więcej cierpliwości ode mnie :)
Pozdrawiam i zegnam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Trzeba uczciwie powiedzieć, że nie tylko Skoda jest "be". Mnie faka pokazał dla przykładu Mercedes... Życie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Skyward pisze: 1 wrz 2022, o 21:14 Czesc, specjalnie sie dzis zarejestrowalem aby sie przywitac i pozegnac... Od roku sledze to forum i czekam na jakies optymistyczne informacje.. Mialem zamowionego superba w pazdzierniku 2021 LK 2.0 TDI 200KM z wiekszoscia dodatkow w sedanie w wawa auto wimar. Do dzis zadnego odzewu w sprawie terminu etc. Pare dni temu powiedziałem dosc i kupilem A6 .. uzywane w cenie nowej Skody Superb... Brak mozliwosci konfiguracji i to ze nie jest to nowe auto zrekompensowalem sobie silnikiem 3.0 TDI V6 napedem quattro (prawdziwym) pneuamtyka tylna osia skretna itd. Coz w skodzie bym tego nie mial... Dalej lubie ten model ale wyczekiwanie na jakakolwiek pozytywna informacje od dilera trwalo juz zdecydowanie za dlugo, a brak jakiejkolwiek informacji bardzo negatywnie zaczal na mnie wplywac. Generalnie czuje duza ulge z powodu tej decyzji i jej nie zaluje. Zycze powodzenia wytrwalym, ktorzy maja więcej cierpliwości ode mnie :)
Pozdrawiam i zegnam serdecznie :)
Napisz jeszcze na koniec w którym Auto Wimar, bo też tam mam zamówienie.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

@Skyward nie minoł ci Rok wiec, wiec mozliwe ze w tym roku sie by wyprodukowal pytanie co CI dealer obiecał.

ja juz po autach zamówionuych w styczniu 2021 wiedziałm ze trzeba zamawiac wcześnij bo to min 9 mies bedzie wiec dlateog we wrzesniu 21 zamówiłem mimo że realnie elasing mi sie konczy na początku listopada 22. ale przez te problemy obnizone ilości produkcyjne mozna było sie tego spodziewac i wychodzi an to ze bedzie w terminie miejmy nadzieje, za kilka dni rocznica zamówienia :p
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
skrayny
Posty: 12
Rejestracja: 2 wrz 2022, o 10:10
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Bartek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: skrayny »

Witam wszystkich,
ja dziś otrzymałem kolejną informację, że pomimo, że Skoda miała wracać do pełnej mocy produkcyjnej w 4 kwartale, to okazało się, że będą jednak większe opóźnienia we wszystkich modelach z DSG. Zatem rok czekania to moim zdaniem będzie mało... Warto? ja dopiero 9 miesięcy, ale patrząc, jak ciekawsze sztuki pojawiające się na rynku znikają w kilka chwil, wnioskuję, że ssanie na superbiny jest ogromne. A w sumie rzeczywiście roczne A6 już można wziąć za podobną kwotę.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »


skrayny pisze:Witam wszystkich,
ja dziś otrzymałem kolejną informację, że pomimo, że Skoda miała wracać do pełnej mocy produkcyjnej w 4 kwartale, to okazało się, że będą jednak większe opóźnienia we wszystkich modelach z DSG....
Czyki powtarza sie info jakie ja uzyskalem ze problem z chipami do DSG jest...



Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Panowie petarda...auto mam gotowe do odbioru u dilera :) W systemie zero informacji o transporcie, a auto dzisiaj przyjechało. Z wyposażenia nic nie wykastrowane. Wszystko na swoim miejscu :)
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Czyli produkcja T33 a odbiór pewnie w T36.....
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Jakbym miał blachy to bym dzisiaj wyjechał z salonu, ale niestety musi chwile poczekać :)
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Słuchaj, a jak z ubezpieczeniem. Bierzesz od dealera czy na mieście? Rejestrujesz sam czy dealer?
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

rozwrot pisze: 2 wrz 2022, o 12:28 Słuchaj, a jak z ubezpieczeniem. Bierzesz od dealera czy na mieście? Rejestrujesz sam czy dealer?
Niestety rejestruje sam, a z ubezpieczeniem się zobaczy "kto da więcej za mniej" :D
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
ODPOWIEDZ