Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Finansowanie

Post autor: crazywarrior69 »

mms1994 pisze: 6 gru 2021, o 14:01 Możesz dostać warunki specjalne, które są trochę lepsze od zwykłych
Możesz coś więcej powiedzieć o tym? Jakie warunki trzeba spełnić? Co można zyskać?
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Finansowanie

Post autor: mms1994 »

Jeśli jesteś osobą "reklamową", dużym klientem (masz np nie wiem 50 innych aut) itp itd
Tańszy leasing, jakieś bonusy typu ubezpeiczenie za 1zł
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Finansowanie

Post autor: artho »

Hej, mam pytanie jak to teraz jest w VWFS po zakończeniu leasingu. Podobno przepisy się pozmieniały i obecnie jedyną opcją zamknięcia leasingu w VWFS jest wykup samochodu za gotówkę (pełna kwota) bądź zwrócenie samochodu dilerowi. Nie ma już opcji kontynuowania korzystania z samochodu poprzez kolejny leasing bądź kredyt samochodowy - jeszcze jakiś czas temu taka opcja w VWFS podobno była.

Moje pytanie brzmi: jakie finansowanie polecacie po zakończeniu leasingu? Gdzie warto się zwrócić? A może nie warto? Zapraszam do dyskusji 😀
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Maliniak »

Polecam leasing z niskim wykupem hehe
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Finansowanie

Post autor: artho »

Można, ale biorąc samochód w leasing nie jestem jeszcze pewny, czy będę chciał z nim zostać np. na drugie bądź trzecie tyle kilometrów. W obecnej sytuacji mogę sobie na to pozwolić, by zmienić zdanie i nie uwiązywać się z wybranym modelem np. na 10 lat. Wiadomo, można się bawić w sprzedaż itd., ale to nie zawsze wygodne.

EDIT: nikt? 😀 Wszyscy używają 3 lata i zmieniają na kolejnego Superba przy przebiegu 100k? :P
jakimoto
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2019, o 08:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: jakimoto »

Czy ktoś wie jak przy kredycie niskich rat można policzyć o ile spadnie rata przy nadpłacie kredytu. Zostało mi 15 rat razem z balonową, ale przez te stopy chciałbym nadpłacić.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: komoornik »

Napisać do VW Banku to Ci wyliczą? 🤔
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Maliniak »

Pewnie każą sobie za to płacić ;)
artho pisze: 3 wrz 2022, o 19:41 Można, ale biorąc samochód w leasing nie jestem jeszcze pewny, czy będę chciał z nim zostać np. na drugie bądź trzecie tyle kilometrów. W obecnej sytuacji mogę sobie na to pozwolić, by zmienić zdanie i nie uwiązywać się z wybranym modelem np. na 10 lat. Wiadomo, można się bawić w sprzedaż itd., ale to nie zawsze wygodne.
Wynajem jest po prostu nieopłacalny. Ma sens kiedy po prostu musisz mieć samochód, a nie masz na wkład własny/raty albo nie chcesz zbyt dużo inwestować. Płacisz jakieś tam minimalne raty, pojeździsz 3-4 lata, czy tam ile chcesz, i oddajesz. Wygoda jest jak z wynajmowaniem mieszkania, ale finansowo kompletnie się nie klei, bo kasy nie odzyskasz, a przy sprzedaży auta większość wraca do ciebie - szczególnie w obecnych czasach ;)

Czemu miałbyś się wiązać na 10 lat? Jaki problem sprzedać po 5 latach kiedy auto jest jeszcze sporo warte, a ciebie omijają koszty ewentualnych napraw, czy ogólnie kosztownego serwisu od pewnego przebiegu (ja robię tylko 10k km rocznie). Cesje leasingu też można robić w ostateczności ;)
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Finansowanie

Post autor: artho »

Maliniak pisze: 6 wrz 2022, o 10:09 Wynajem jest po prostu nieopłacalny. Ma sens kiedy po prostu musisz mieć samochód, a nie masz na wkład własny/raty albo nie chcesz zbyt dużo inwestować. Płacisz jakieś tam minimalne raty, pojeździsz 3-4 lata, czy tam ile chcesz, i oddajesz. Wygoda jest jak z wynajmowaniem mieszkania, ale finansowo kompletnie się nie klei, bo kasy nie odzyskasz, a przy sprzedaży auta większość wraca do ciebie - szczególnie w obecnych czasach ;)

Czemu miałbyś się wiązać na 10 lat? Jaki problem sprzedać po 5 latach kiedy auto jest jeszcze sporo warte, a ciebie omijają koszty ewentualnych napraw, czy ogólnie kosztownego serwisu od pewnego przebiegu (ja robię tylko 10k km rocznie). Cesje leasingu też można robić w ostateczności ;)
Z wynajmu nie korzystam, leasinguję samochód. Odpowiadam: nie lubię procesu sprzedaży samochodu - nie mam w życiu czasu na użeranie się z oglądającymi, wydziwiającymi. Zresztą poprzedni samochód też po prostu sprzedałem do komisu Skody. Pewnie zarobiłbym troszkę więcej sprzedając komuś prywatnemu, ale zapracowany jestem. Ja robię rocznie 30 000km, czasem więcej i mam wrażenie, że VWFS po prostu nie przewiduje finansowania dla mnie... Najchętniej oddałbym je bankowi po 5-6 latach leasingowania i z przebiegiem bliskim 200 000km :) Wtedy czułbym, że dobrze zamortyzowałem samochód. Natomiast jak amortyzują osoby jeżdżące 10 000km rocznie nie rozumiem :D
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Maliniak »

Ale leasing niskich rat i wysoki wykup to taki wynajem - użyłem skrótu myślowego. Tak czy siak samochód oddajesz i zostajesz z niczym. Ale spoko, rozumiem Twoje argumenty. Też nie jestem fanem użerania się z potencjalnymi kupującymi. Amortyzacja mnie nie dotyczy, a zresztą przebieg i tak nie ma znaczenia. Po prostu po 5 latach będę miał perełkę z przebiegiem 50k - albo sprzedam albo będę jeździł dalej ;)
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Finansowanie

Post autor: artho »

Ja zrobiłem takie fifty-fifty. Wkład był, może nie najwyższy ale też nie z tych najniższych. Czas 36 miesięcy, ale wykup bodajże 55% wartości. Czasy są specyficzne i nawet nie mam na myśli inflacji i rosnących rat leasingowych co bardziej covidową jakość wykonania, stąd podszedłem raczej z ostrożnością.

Natomiast teraz rozważam też opcję pozostania z samochodem nieco dłużej, np. kolejne 2-3 lata aby doeksploatować go mocniej i wtedy albo wykupić za 20-30% wartości początkowej albo oddać do salonu i pomyśleć o czymś nowym - a VWFS podcina mi skrzydła :D Model częściej spotykany w tych dojrzalszych zachodnich gospodarkach, czyli użytkowanie nieco dłużej niż 2-3 lata, tj. np. 4-8 lat tak, aby włożone pieniądze nam się faktycznie mocno zamortyzowały. Jeszcze mam czas na decyzję, ot rozważam opcje 😉

EDIT: aby ktoś nie pisał za moment, że narzekam i wychwalam jakieś wyimaginowane zachodnie dojrzałe gospodarki, przykładem tutaj jest Audi w Niemczech oferujące oba: Privat Leasing oraz Geschäftsfahrzeug Leasing od 12 do 60 miesięcy. Prawdopodobnie (nie czytałem detali) także opcję rekonfiguracji umowy w trakcie jej trwania. resztą w Austrii też Mietleasing w ofercie do 60 miesięcy.
giegie
Sponsor
Sponsor
Posty: 11
Rejestracja: 1 mar 2022, o 07:04
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzesiek

Re: Finansowanie

Post autor: giegie »

cześć,
mam pytanie do Was o GAP w przypadku leasing.
Finansowanie będę miał 45%, 2 lata, 19% wykupu, bez RTI w VW, ale zastanawiam się nad ogarnięciem GAPu na zewnątrz.
Patrząc na to, że przez pierwszy rok całkę i kradzież ogarnia mi AC, inflacja szaleje, a ja auto kupiłem a 174 tys vs 192 tys z ostatniego cennika to GAP chyba mija się z celem?
Słyszałem, że przy przedłużaniu umów na ubezpieczenie wartość auta zazwyczaj rośnie w dzisiejszych czasach.

Jakie są Wasze spostrzeżenia w tym temacie? Warto wydawać te 2000-3000zł za GAPa extra na ten 1 rok?

Coś oprócz WAGAS polecacie?
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Finansowanie

Post autor: Cienki221 »

Ja mam wykupiony na 3 lata fakturowy w Defend limit chyba 100000 lub więcej, koszt niecałe 3tys. W twoim przypadku może wyjść około 1500zl lub taniej. Ja wole mieć święty spokój, bo nie wiadomo co będzie z cenami za pol roku. Żeby nie było „mądry Polak po szkodzie”. Ale to Ty wiesz co będzie dla Ciebie korzystniejsze.
kabas
Posty: 36
Rejestracja: 29 lis 2021, o 18:05
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200
Imię: Jakub

Re: Finansowanie

Post autor: kabas »

Hej,
Panowie ogarniał ktoś ostatnio leasing na auto i może polecić bank lub firmę zajmująca się leasingami aby można było porównać ofertę z VWFS ?
wojkow94
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2022, o 09:34
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Finansowanie

Post autor: wojkow94 »

Hej, na jakie finansowanie mozna teraz liczyc w vw bank? Mi zaproponowano 117% na 3 lata :O
ODPOWIEDZ