A może Arteon?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: A może Arteon?

Post autor: noso »

enocylhdclub pisze:
noso pisze:
Big pisze:Temat już kiedyś, na tym forum, był przerabiany. Też ktoś próbował udowodnić ze Arteon jest tańszy. Niestety mu to nie wyszło ;)
A co do samego Arteona, to mi się bardzo podoba, ale czar pryska gdy wejdzie się do środka - deska z Passata jest po prostu nie na miejscu w takim aucie. Przypomina mi się piękna z zewnątrz Calibra z paskudnym wnętrzem od pospolitej Vectry.

Nie wiem dokładnie po ile są Sportline’y ale ja za swojego Arteona TDI w DSG rline z gadżetami typu szklany dach, większe radio, z bagażnikiem z kopa o reszta zapłaciłem 173 tys brutto:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z placu brałeś pewnie?
Tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: A może Arteon?

Post autor: enocylhdclub »

noso pisze:
enocylhdclub pisze:
noso pisze:
Nie wiem dokładnie po ile są Sportline’y ale ja za swojego Arteona TDI w DSG rline z gadżetami typu szklany dach, większe radio, z bagażnikiem z kopa o reszta zapłaciłem 173 tys brutto:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z placu brałeś pewnie?
Tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też myślałem o Arteonie. Zresztą mam okazję takim jeździć bo ojciec ma. Problem w tym, że muszę mieć ogrzewanie postojowe, a wtedy wchodzi w grę samochód tylko do produkcji, bo praktycznie nie ma takich Arteonów. Kodiaq i Superb często się zdarza. Pewnie przez niską cenę w konfiguratorze w porównaniu do VW :)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: A może Arteon?

Post autor: MILeq »

Kto raz kupi webasto, ten już zawsze chce je mieć :mrgreen:

Mnie w VW denerwuje to, że dużo opcji się wiąże z kolejnymi i w efekcie nie dało się (przynajmniej u mnie) skonfigurować Arteona dokładnie, jak chciałem. Nie mówiąc o tym, że dużo, tych samych opcji jak w Skodzie, jest droższych - patrz chociażby webasto.

Jak już koledzy podnieśli, Arteon ładne auto, ale głośniejsze niestety.
Ja lubię ciszej.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: A może Arteon?

Post autor: JacekRS »

Ja webasto mam i przez 3 lata z 4 razy użyłem, ale garażuję auto, więc mi ono tak w zasadzie jest na ch00j potrzebne. Z grzanej szyby w OIII częściej korzystałem.
jakimoto
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2019, o 08:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: A może Arteon?

Post autor: jakimoto »

JacekRS pisze:Ja webasto mam i przez 3 lata z 4 razy użyłem, ale garażuję auto, więc mi ono tak w zasadzie jest na ch00j potrzebne. Z grzanej szyby w OIII częściej korzystałem.
No ja miałem fabryczny w Passacie B6 i ani razu nie użyłem podobnie jak ty garażowałem auto. Ale jak temperatura na zewnątrz spadała poniżej 5 stopni to webasto samoistnie się włączało aby dogrzać silnik do 90 stopni.
Naprawdę bardzo szybko się nagrzewał dzięki temu.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: A może Arteon?

Post autor: CLO27 »

Passat to guuffno :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: A może Arteon?

Post autor: enocylhdclub »

JacekRS pisze:Ja webasto mam i przez 3 lata z 4 razy użyłem, ale garażuję auto, więc mi ono tak w zasadzie jest na ch00j potrzebne. Z grzanej szyby w OIII częściej korzystałem.
Też garażowałem samochód przez 10 lat. Od roku mam jednak tylko jeden garaż w domu i parkuje tam żona :D Przez najbliższe kilka lat nie zanosi się na zmiany i dlatego webasto to konieczność.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: A może Arteon?

Post autor: MILeq »

enocylhdclub pisze:
JacekRS pisze:Ja webasto mam i przez 3 lata z 4 razy użyłem, ale garażuję auto, więc mi ono tak w zasadzie jest na ch00j potrzebne. Z grzanej szyby w OIII częściej korzystałem.
Też garażowałem samochód przez 10 lat. Od roku mam jednak tylko jeden garaż w domu i parkuje tam żona :D Przez najbliższe kilka lat nie zanosi się na zmiany i dlatego webasto to konieczność.
To jest nas +1 - u mnie tak samo.

Webasto automatycznie się załącza po uruchomieniu auta i wspomaga ogrzewanie. Jest bardzo szybko cieplutko :).
Yankee
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2021, o 20:56
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Dawid

Re: A może Arteon?

Post autor: Yankee »

Odkopię trochę temat, bo stoję przed takim właśnie dylematem: Arteon vs Superb L&K. Tu i tu 2.0 TSI na 1 oś.
Cena zakupu mnie nie interesuje- tylko i wyłącznie rata najmu. Arteon będzie miesiecznie niecałe 200zł droższy (ok 1400 vs 1600 uwzgledniając całość tarczy podatkowej). To prawie 15%, więc dość sporo. Katologowo Arteon równo 20k droższy, ale to tylko informacyjnie.
Wyposażenie zbliżone, w Arteonie brakuje tylko pamięci foteli (podwoiłyby różnicę w cenie więc odpuściłem) i zawieszenia dcc.
Co byście wybrali i dlaczego?
Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi i żeby dodać kontekstu:
1) jeżdżę obecnie 3-letnim passatem i to dla mnie bardzo fajne auto. Nie mam zastrzeżeń do wyglądu środka, przeciwnie - jest całkiem poprawne. Natomiast zgadzam się, że w aucie za >200k można oczekiwać czegoś więcej. To czego mi brakuje w passacie to tylko kilka opcji wyposażenia, szczególnie skrzyni dsg czy webasto. To zamierzam nadrobić przy zmianie.
2) przed zakupem passata testowalem też Superba Style i na pewno prowadzenie w Passacie zdecydowanie na plus, dużo bardziej kompaktowy, lepiej trzyma sie drogi. Superb wydawał się bardziej kanapowy, liczę się z tym, że różnica względem Arteona może być nawet bardziej odczuwalna. Natomiast mam nadzieję, że dcc w nastawach sport zniweluje częściowo kanapowość Superba - czy to właściwe założenie?
3) Wyciszenie: to co mam przetestowane na własnej skórze to Passat > Superb > Octavia. Różnice przy 160km/h odczuwalne - w Passacie do tej prędkości jest dobrze, w Octavii słabo, a w Superbie coś pomiędzy, ale bliżej Passata. Czytałem, że Arteon jest lepiej wyciszony niż Passat, natomiast w tym wątku pisaliście, że jest gorzej niż w Octavii. Na jednostkowej jeździe próbnej można odnieść mylne wrażenie, więc chciałbym zapytać osoby które jeździły Arteonem jak to faktycznie z nim jest? Czy podwójne szyby robią aż taką robotę a bez nich jest tragedia? Nie rozumiem skąd tak sprzeczne opinie użytkowników.

Zależy mi na porównaniu obiektywnych cech tych samochodów - rzeczy typu wygląd wycenię sobie sam :)
Bardzo dziękuję!
Conrado86
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2021, o 10:00
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: A może Arteon?

Post autor: Conrado86 »

Ja pozwolę od siebie dodać 3 grosze odnośnie wyciszenia, na jeździe próbnej byłem swoim obecnym s3 i golasem arteonem, miałem wrażenie że oba są głośniejsze i twardsze niż poprzednie 24letnie volvo z dziurawym wydechem. Teraz po niecałych 2 tygodniach za nic nie oddałbym swojej hybrydki. Wszystko zależy jak auto będzie używane i jak często będziesz jeździć +160 na dalekich odległościach żeby przeszkadzał Ci szum z bezramkowych szyb. Na 20minutowwych jazdach, nie zauważyłem żadnej znaczącej różnicy w głośności, ale może głuchy jestem. Do tego w większości i tak gra jakaś muzyka. Moje zdanie jest takie, jeśli bierzesz auto w wynajmie to weź po prostu to które Ci się bardziej podoba, bo i tak zmienisz prędzej czy później.
PS. Na pewno masz swojego faworyta tylko oczekujesz potwierdzenia :P
dukenamed
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2022, o 21:30
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: A może Arteon?

Post autor: dukenamed »

Ja się rozglądałem za sportowym Kombi i patrzyłem i na Arteona i na Superba.
Minusy Arteona:
1) Cena
2) Pierdolnieta dotykowa kierownica z wibracją

Co do wyciszenie Superba - nie bierzcie z oknem dachowym bo generuje chałas. Ogólnie z tyłu czuć trochę od kół. Z przodu jest ok.
Maliniak
Posty: 553
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może Arteon?

Post autor: Maliniak »

Ja bym jeszcze chromy dorzucił do minusów ;)
ODPOWIEDZ