Usterki systemów.

komoornik
Posty: 1007
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: komoornik »

To wybierz się do ASO jeśli dalej masz gwarancję bo to nie jest normalne 😢
tomek_vw
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2021, o 21:11
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Problemy z TravelAssit i SOS

Post autor: tomek_vw »

Na dzień dzisiejszy jest blokada na wymianę kierownic :( faktycznie na chwile kierownice rozwiązują problem ale nie na zawsze. ASO czeka na aktualizację oprogramowania :(
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z TravelAssit i SOS

Post autor: caballero »

U mnie kierownica została wymieniona w ramach gwarancji 10.02.2022 i od tamtej pory żadnych problemów z Travel Assist.
Wygląda na to, że z tą usterką to rozwiązanie pomogło w przypadku większości forumowiczów - Usterki systemów.

Za to jeśli chodzi o niedostępność SOS, to od czasu do czasu się zdarza. Choć ostatnio, to chyba jakoś w wakacje. Na pewno od ok. miesiąca jest spokój.
Nie było reguły, kiedy ten błąd występował. Czasem od razu po wyjeździe z garażu. Czasem po przejechaniu 50-200 km.
master
Posty: 7
Rejestracja: 8 paź 2021, o 20:39
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Problemy z TravelAssit i SOS

Post autor: master »

komoornik pisze: 7 wrz 2022, o 15:26
master pisze: 7 wrz 2022, o 11:28
komoornik pisze: 7 wrz 2022, o 10:41 Masz podgrzewaną kierownicę? Była wymieniana?
Tak. Mam podgrzewaną.
I tak była wymieniana, bo sam czujnik w kierownicy nie był dostępny, to wymieniono całą kierownicę.
Ja miałem tylko błędy Travel Assist niedostępny, po wymianie kierownicy spokój.
Po serwisie, wgrane nowe oprogramowanie i do obserwacji.
Wymiana w momencie w którym problem będzie dalej i brak nowego oprogramowania do wgrania.
drex
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2022, o 13:22
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: Usterki systemów.

Post autor: drex »

MILeq pisze: 13 wrz 2022, o 08:37 Tak, pomogła wymiana kierownicy na nową gwarancyjnie w ASO. Bednarek w Łodzi ma to ogarnięte.
W S3 i Kodiaqu wymienialiśmy. Od ok. pół roku nie ma problemu.
Dzień dobry,
ogarniają to dobrze w Bendraku? Miałem już wymienioną kierownice w styczniu 2022, problem zaczął się w listopadzie 2021 i był diagnozowany wiele dni w innym serwisie (ostatecznie sam sobie zdiagnozowałem i podałem im kody błędów 8786912 - Control Module for Steering Wheel Touch Detection B17B8 F2 [008] - Sensor Malfunction, wcześniej wymieniono mi ... antenę GPS ).
Niestety w ostatni piątek problem wrócił, błąd wyrzuca co kilka sekund, zaczęło się znów przy niższych temperaturach i używaniu podgrzewania kierownicy. Jedna później podgrzewanie już nie ma znaczenia.
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: pmi »

Ja miałem już jakiś czas temu wymienianą kierownicę a teraz zaczęło się ponownie.
Ciekawe jak się skończy tym razem.
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Usterki systemów.

Post autor: mirekul75 »

Moja Skodzina z 12.2020 niestety też ma problem z Travel Assist. W serwisie od sierpnia mówią, że czekają na rozwiązanie ze Skody, a wymiana kierownicy w zdecydowanej większości nic nie daje, ponieważ problem po jakimś czasie wraca - Skoda wstrzymała wymianę kierownic
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Usterki systemów.

Post autor: siemi1 »

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=14174 podobny temat może połączyć,ADMIN?
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Usterki systemów.

Post autor: siemi1 »

No i u mnie to sie pojawilo ale mam wrażenie ze po wyłączeniu ogrzewania kierownicy. Po wyłączeniu tempomatu i załączeniu jeszcze raz Travel Assist potem działało, bede obserwował bo pojawiło się pierwszy raz Obrazek

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
szuwarEg
Posty: 45
Rejestracja: 31 mar 2021, o 22:54
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Notodden / Norwegia

Re: Usterki systemów.

Post autor: szuwarEg »

u mnie wywalało błąd Travel Assist średnio 5-7 razy jadąc ok. 40 km. Od około 2 tyg jeżdżę z włączonym grzaniem kierownicy i zero błędu Travel Assist. W servisie jeszcze nie byłem...ciekawe co norwescy "specjalisci" stwierdzą

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Usterki systemów.

Post autor: siemi1 »

Nie mam jeszcz 1k przebiegu na tym aucie ale zawsze włączam TA nawet po miejsce i od odbioru 28.10 to pierwszy przypadek bo chciałam sprawdzic czy mam jak koledzy z tym problem jak bede sie bawil grze im kiedy :))

Zastanawiam sie czy to nie jest wina podgrzewanie plus kiera pojemnościowa i za cieplo albo za duze różnice temperatur maja kabelki w kierze, co wpływa na paramtery kabli i przesylu sygnalu. Dodatkowo uwazam ze kiera przynajmniej 3ramienna sportowa z dsg na 3jce grzeje chyba tak jak sportowa z S3 z 2018r na 1 poziomie. W poprzednim jak dalem na 3 i dobre kilka-kilkanascie minut sie jechalo to kiera naprawde byla ciepla az czasami moze nawet za ciepla ze zmniejszalem grzanie.

@szuwarEg a miales juz kierownice wymienioną jak koledzy wyzej?
Jak mi sie ten błąd pojawi jeszcze raz to zglosze sie do serwisu.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka


Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
szuwarEg
Posty: 45
Rejestracja: 31 mar 2021, o 22:54
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Notodden / Norwegia

Re: Usterki systemów.

Post autor: szuwarEg »

siemi1 pisze:Nie mam jeszcz 1k przebiegu na tym aucie ale zawsze włączam TA nawet po miejsce i od odbioru 28.10 to pierwszy przypadek bo chciałam sprawdzic czy mam jak koledzy z tym problem jak bede sie bawil grze im kiedy :))

Zastanawiam sie czy to nie jest wina podgrzewanie plus kiera pojemnościowa i za cieplo albo za duze różnice temperatur maja kabelki w kierze, co wpływa na paramtery kabli i przesylu sygnalu. Dodatkowo uwazam ze kiera przynajmniej 3ramienna sportowa z dsg na 3jce grzeje chyba tak jak sportowa z S3 z 2018r na 1 poziomie. W poprzednim jak dalem na 3 i dobre kilka-kilkanascie minut sie jechalo to kiera naprawde byla ciepla az czasami moze nawet za ciepla ze zmniejszalem grzanie.

@szuwarEg a miales juz kierownice wymienioną jak koledzy wyzej?
Jak mi sie ten błąd pojawi jeszcze raz to zglosze sie do serwisu.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
jeszcze nie miałem czasu podjechać do servisu i mam cały czas "fabryczną" kierownice. Dziś rano wyjezdzając z garażu TA zaatakował błędem mimo włączonego podgrzewania kierownicy.... seria błędu co kilka sekund kilkanaście razy podrządObrazekObrazek Wyłączyłem grzanie kiery i to samo... włączyłem spowrotem i narazie cisza

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: ZenekPL »

Przerabiałem to w zeszłym roku, kierownica poszła do wymiany jakoś na wiosnę, od tamtej pory był spokój. Był, bo gdy dwa tygodnie temu odpaliłem grzanie kierownicy problem powrócił. Teraz robię raczej krótkie odcinki po 20-25km - od 2 do 4 razy dziennie. Bywa tak że przez 2-3 dni zero błędów TA, a bywa tak że pika po kilka razy pod rząd w czasie jednej "trasy". Jak już się raz błąd TA pojawi to nie ma później reguły kiedy i w jakiej częstotliwości będzie się pokazywać :/
Na serwisie jeszcze nie byłem, za 3k mam wymianę oleju to wówczas zgłoszę problem. Niemniej spodziewam się odpowiedzi że czekają na nowy soft który ma to rozwiązać... który pojawi się nie wiadomo kiedy :evil: :evil:
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Usterki systemów.

Post autor: mario789 »

Developerzy skody: u nas działa 😂
komoornik
Posty: 1007
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: komoornik »

Jak tam sytuacja?

Ja miałem kierownicę wymienianą krótko po zakupie, na początku tego roku.

I był spokój, chociaż ostatnio raz po wyłączeniu podgrzewania błąd się pojawił.

Znajomemu w Octavii właśnie podjęli decyzję o wymianie kierownicy po raz drugi.

Szybkie przejrzenie ETKA wskazuje że pojawiła się nowa rewizja kierownicy od 28.11.2022.
ODPOWIEDZ