Wymiana płynu hamulcowego

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana płynu hamulcowego

Post autor: orlik »

takie dostałem info z ASO przy dq381. Przy dq250 było/jest 60. A co do hamulcow, ile wymienili to wymienili, większości pewnie nie, a jak już to same klocki z tyłu. Mi np wymienili same klocki, i tez problem ustąpił, ale ile ludzi nie zgłosiło problemu to też na plus importera. Zaciski i pompa raczej nie padną w ciągu najbliższych lat przez brak wymiany płynu. Zresztą mam to w d.... i tak już nie mam seryjnych hamulców po za pompą.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Wymiana płynu hamulcowego

Post autor: yaro_1 »

ja się w sumie ledwie załapałem na wymianę tyłu, hałasy zaczęły się przy przebiegu 28kkm, wymienili tarcze i klocki, tylko wcześniej pytali poznań o zgodę. 120 bez wymiany oleju to już chyba dużo dla dsg
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Wymiana płynu hamulcowego

Post autor: Cienki221 »

To i tak mieliście z klockami/tarczami łatwiej :) ja miałem auto z pierwszych produkcji ( zamówiony 07.15 odebrany 04.16 tdi 4x4 ) po 7 tys km spaliłem ( miałem takie wrażenie bo mam ciężką nogę ) klocki tył, wymiana ( oczywiście na mój koszt ASO ) bo wtedy jeszcze problem nie był powszechny, minęły kolejne tys km i kolejne buczenie :D oczywiście nie było mowy o wymianie klocków na gwarancji, więc przywiozłem do ASO swoje tarcze i klocki textar( wiem, że nie jakaś wybitnie wytrzymała specyfikacja) ale wytrzymały o wiele więcej niż ORI :D tył padał mi szybciej niż przód, na przód też założyłem po 60 tys km texrar i dojechałem do ~92tys km i sprzedałem auto :) ( w 2018r ) a po sprzedaży (2017/2018) weszła gwarancyjna wymiana klocków do max 30 tys km od nowości. Ale jak ja zgłaszałem to zawsze słyszałem, wina użytkownika :D
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana płynu hamulcowego

Post autor: orlik »

Jaki miałeś objaw spalonych klocków? Buczenie z dużych prędkości?
Bo ja mam tył od WRK(większa tarcza, adapter do zacisku i klocki ATE) - i mi buczy, ale kilkakrotnie grubo hamowałem, bo sobie testowałem, więc może je też spaliłem....klocka nie ściągałem, bo wygląda, że jest go dużo, ale może właśnie go spaliłem.
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Wymiana płynu hamulcowego

Post autor: Cienki221 »

Dokładnie tak, buczenie, im bardziej się klocki rozgrzały, tym bardziej głośniej było, a klocki miały więcej niż połowę grubości.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Wymiana płynu hamulcowego

Post autor: yaro_1 »

u mnie na bank nie były przypalone, tarcze miały jakieś mikrorysy ale niewyczuwalne palcami, klocki też były ok, raz wracałem spokojnie do domu i przy łagodnym hamowaniu usłyszałem buczenie (hamowanie ze 100 do 60), przez kilka dni buczały tylko w tym zakręcie, tylko w tracie powrotnej z pracy, ale za każdym razem głośniej. w końcu już zaczęły buczeć przy każdym hamowaniu z 80-100, dłużej nie czekałem po już był limit przebiegu i pojechałem na serwis,
ale to dotyczy serii, u ciebie mogą być faktycznie przypalone, ale domyślam się że z przodu serii też nie masz, więc tył nie powinien aż tak bardzo tego odczuć
master_be
Posty: 62
Rejestracja: 2 lut 2020, o 18:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm

Re: Wymiana płynu hamulcowego

Post autor: master_be »

Odkopię temat.
Czy wymianę płynu w SIII da się metodą garażową zrobić (pompując pedałem) czy sobie darować?
I jaki płyn polecacie? Zawsze lałem ate chyba typ200
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana płynu hamulcowego

Post autor: orlik »

kazdy z dot4, ja leje ate sl6
ODPOWIEDZ