Wymiana głośników seryjnych

Gwidoon
Posty: 6
Rejestracja: 8 lut 2022, o 15:24
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adrian

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Gwidoon »

No i zrobione...

Po wielu godzinach zastanawiania się padło na głośniki Morel Maximo Ultra 602HE...
Jestem mega rozczarowany, grają dużo gorzej niż seria, fakt, że głośniej ale o basie i głębi można zapomnieć. Dzwięk jest wręcz drażniący. Jak ustawię fader na przód to jest gorzej niż w serii ale jeszcze coś tam gra do pewnej głośności. Jak ustawię na środek to robi się ciszej i bas jest o wiele słabszy niż na samym przodzie. Jak gra przód i siadam z tyłu to bas jest dużo lepszy niż siedząc z przodu. Drzwi sa wygluszone porządnie, wszystko jest sztywne nic nie rezonuje, boczki sztywne, w trakcie jazdy zdecydowanie ciszej(wygłuszylem też słupki).

Zastanawiałem sie czy nie pomyliłem polaryzacji ale sprawdziłem i przewód z czerwoną linią jest podłączony jako plus, a z brązową jako minus. Wydaje mi się, że to dobrze, tak też wynika z budowy adapterów dostępnych na rynku.

Czy ktoś miał podobny przypadek?
Czy jedyne co mi pozostaje to powrot do serii albo montaż subwoofera?

Masakra, żałuję, że nie kupiłem Gladenów... :x może byłoby lepiej
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Kuster »

Gwidoon pisze: 23 lut 2022, o 20:15 No i zrobione...

Po wielu godzinach zastanawiania się padło na głośniki Morel Maximo Ultra 602HE...
Jestem mega rozczarowany, grają dużo gorzej niż seria, fakt, że głośniej ale o basie i głębi można zapomnieć. Dzwięk jest wręcz drażniący. Jak ustawię fader na przód to jest gorzej niż w serii ale jeszcze coś tam gra do pewnej głośności. Jak ustawię na środek to robi się ciszej i bas jest o wiele słabszy niż na samym przodzie. Jak gra przód i siadam z tyłu to bas jest dużo lepszy niż siedząc z przodu. Drzwi sa wygluszone porządnie, wszystko jest sztywne nic nie rezonuje, boczki sztywne, w trakcie jazdy zdecydowanie ciszej(wygłuszylem też słupki).

Zastanawiałem sie czy nie pomyliłem polaryzacji ale sprawdziłem i przewód z czerwoną linią jest podłączony jako plus, a z brązową jako minus. Wydaje mi się, że to dobrze, tak też wynika z budowy adapterów dostępnych na rynku.

Czy ktoś miał podobny przypadek?
Czy jedyne co mi pozostaje to powrot do serii albo montaż subwoofera?

Masakra, żałuję, że nie kupiłem Gladenów... :x może byłoby lepiej
Moze seryjny wzmacniacz nie potrafi wyciągnąć tego co głośniki potrafią... Ja tak miałem ze zwykłymi Blaupunkt GTD/GTX w Honda Accord
Dopiero jak założyłem isotec isoamp 4cx to zaczęło to "fajnie" grać :)
Jak dbasz tak masz
Gwidoon
Posty: 6
Rejestracja: 8 lut 2022, o 15:24
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adrian

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Gwidoon »

Małe sprostowanie dla przyszłych wymieniających głośniki w swoich autkach.

Producent źle oznaczył przewody, Przewód z czerwonym paskiem to - minus, a z brązowym to + plus. Sprawdziłem to bateryjką przy glosniki fabrycznym oraz multimetrem na przewodzie.
Pierwotnie podłączyłem na kolory, bez sprawdzania... okazało się, że przód grał w przeciwfazie do tyłu (plus glosnika do minusa radia) i dodatkowo zwrotnice źle działały. Z tego powodu komplet się neutralizował i dźwięk był mocno zaburzony. Odwróciłem fazy i wszystko pięknie się zgrywa. Bas jest rewelacyjny, głośność i jakość też na duży plus względem oryginału.

Polecam wymianę głośników 🙂
Morel Maximo Ultra 602HE po pomiarach ma 3 Ohm więc zyskujemy około 25% mocy ze wzmacniacza, dodatkowo słychać te 94dB.


Przy okazji zapytam, może ktoś wymieniał glosniki z tyłu? Mam wrażenie, że te woofery z przodu były lepsze niż tylne i zastanawiam sie nad przełożeniem seryjnych przednich na tył i ew. Dołożenie przednich tweeterow do tyłu. Czy z tyłu faktycznie są gorsze glosniki, czy moc z radia na przód i tył jest taka sama? Czy otwór na glosnik będzie pasował?
Z góry dziękuję za konkretną odpowiedź🙂
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Patryk211088 »

To ja podepne się pod temat.
Radio bolero bez cantona. Zaczyna mi pierdziel głośnik z tyłu i nasuwa się pytanie co założyć zamiast standardowych aby grało chociaż tak jak oryginał? Miło byłoby aby to było w miarę budżetowe rozwiązanie😉
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Patryk211088 »

Gwidoon pisze: 26 lut 2022, o 11:20 Małe sprostowanie dla przyszłych wymieniających głośniki w swoich autkach.

Producent źle oznaczył przewody, Przewód z czerwonym paskiem to - minus, a z brązowym to + plus. Sprawdziłem to bateryjką przy glosniki fabrycznym oraz multimetrem na przewodzie.
Pierwotnie podłączyłem na kolory, bez sprawdzania... okazało się, że przód grał w przeciwfazie do tyłu (plus glosnika do minusa radia) i dodatkowo zwrotnice źle działały. Z tego powodu komplet się neutralizował i dźwięk był mocno zaburzony. Odwróciłem fazy i wszystko pięknie się zgrywa. Bas jest rewelacyjny, głośność i jakość też na duży plus względem oryginału.

Polecam wymianę głośników 🙂
Morel Maximo Ultra 602HE po pomiarach ma 3 Ohm więc zyskujemy około 25% mocy ze wzmacniacza, dodatkowo słychać te 94dB.


Przy okazji zapytam, może ktoś wymieniał glosniki z tyłu? Mam wrażenie, że te woofery z przodu były lepsze niż tylne i zastanawiam sie nad przełożeniem seryjnych przednich na tył i ew. Dołożenie przednich tweeterow do tyłu. Czy z tyłu faktycznie są gorsze glosniki, czy moc z radia na przód i tył jest taka sama? Czy otwór na glosnik będzie pasował?
Z góry dziękuję za konkretną odpowiedź🙂
W opcji bez cantona przód i tył jest taki sam.
Ps. Jeśli masz sprawne woofery to chętnie odkupie bo u mnie pierdzi
Awatar użytkownika
Marillo
Posty: 74
Rejestracja: 6 sty 2016, o 10:24
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Marillo »

W Sportline z tego roku coś spieprzyli w nagłośnieniu, dźwięk z fabrycznych głośników to jest tragedia. Muzyka brzmi jak z głębi studni do tego jest przytłumiona , brak zarówno basu jak i środka , w ogóle nie ma żadnej przyjemności w odbiorze. W poprzednim Sportline z 2018r dźwięk był o niebo lepszy nawet przy seryjnych głośnikach więc mam porównanie.
Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....
blaster7
Posty: 44
Rejestracja: 7 mar 2019, o 22:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krzysztof

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: blaster7 »

Padł mi jeden niskotonowy w cantonie może ma ktoś na sprzedaż ?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Enriquez »

Odgrzebię temat - u mnie, zagości na początek Sub do koła zapasowego Audio System SW11 Active - wszystko plug & play, żadnego cięcia kabli itp. Zastanawiam się nad głośnikami. Audio System ma dedykowany zestaw X165EM EVO2+DYSTANSE w cenie 899, ale nie wykluczam również proponowanych przez Was głośników - kuszą te pabowe Gladeny, z racji zintegrowanego dystansu - aczkolwiek wyglądają trochę jak plastix fantastix. Kupię, założę - dam znać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 194
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: polowiec »

Enriquez pisze: 5 sie 2023, o 22:32 Odgrzebię temat - u mnie, zagości na początek Sub do koła zapasowego Audio System SW11 Active - wszystko plug & play, żadnego cięcia kabli itp. Zastanawiam się nad głośnikami. Audio System ma dedykowany zestaw X165EM EVO2+DYSTANSE w cenie 899, ale nie wykluczam również proponowanych przez Was głośników - kuszą te pabowe Gladeny, z racji zintegrowanego dystansu - aczkolwiek wyglądają trochę jak plastix fantastix. Kupię, założę - dam znać.
Miałem w poprzednim aucie BMW dedykowane glosniki Audio System + wzmacniacz Audio System. Zestaw grał rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Enriquez »

No właśnie też mam w G30 założone Audio System i jestem w szoku jak to potrafi zagrać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: orlik »

Enri, a będziesz miał cantona?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Enriquez »

Nie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Enriquez »

No i założony basik. Gra to na tyle przyzwoicie, że wymiany głośników w drzwiach nie będzie. Niskie tony przejął Sub, natomiast średnie i wysokie te śmieszne głośniczki w drzwiach, ale dają teraz radę. Montaż dość prosty, choć mi zeszło ze dwie godziny. Na szczęście niczego nie urwałem. Polecam taki zabieg.

Szukam natomiast styropianu na narzędzia. Nie zalega komuś? Nie chcę niszczyć oryginalnego styropianu bo auto w wynajmie. A po małych podcięciach idealnie wejdzie w lewy boczek bagażnika.

Na zdjęciach wstępna przymiarka, kable musiałem trochę poukładać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Patryk211088 »

Też polecam tego audio system😀 u mnie w dwóch autach pol roku graja te subwofery. Udało Ci się bez cięcia instalacji? W moim przypadku wiazka p&p dołożona do subwoofera była tak słabej jakości że wlutowalem się w oryginalna
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: rowerek »

Zbaczając z tematu, to teraz Superby na Nexenach wypuszczają z fabryki, czy tylko dojazdówka obuta w te wynalazki?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ