Przeglad w serwisie czy warsztat

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Paaawel
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2022, o 10:40
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Przeglad w serwisie czy warsztat

Post autor: Paaawel »

Witam,

kupilem SuperB 2018, 4x4 , DSG , 2.0 - 190PS .
Poprzedni wlasciciel robil przegledy w Skodzie tylko do 2020 / 60Tkm.
Ostatni przegled przy 90Tkm / 2022r. zrobil przed sprzedaza w warsztacie i tylko : wymiana oleju + filtr oleju.

Sam zrobilem juz pelny serwis klimy + wymiane filtra powietrza.

Co jeszcze powinienem sprawdzic lub wymienic ?
Co mi polecacie : dalsze serwisowanie w Skodzie (ma to jeszcze sens?) czy w dowolnym warsztacie ?
Czy ktos moze mi polecic jakis dobry warsztat w Krakowie lub okolicy (zeby nie bylo za drogo...) ?

Pozdrawiam , Pawel
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeglad w serwisie czy warsztat

Post autor: mario789 »

Taki standard po zakupie to olej w silniku plus komplet filtrów. Do zweryfikowania stan tarcz i klocków na obu osiach.

Skoro dsg to pytanie czy wymieniał olej w skrzyni - jeśli nie pochyliłbym się nad tematem. ( ja bym robił statycznie)

Co do grubszych rzeczy to do zastanowienia kwestia rozrządu z pompa wody - kwestia podejścia użytkownika.

Z dalszych rzeczy jeśli wszystko po skanowaniu gra i buczy, sterowniki nie wyrzucają błędów to jeździć i cieszyć się z fury ;)

Aaaa i co do Aso - daj sobie siana, po gwarancji już wiec śmiało uderzaj do ogarniętego mechanika :)
Paaawel
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2022, o 10:40
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Przeglad w serwisie czy warsztat

Post autor: Paaawel »

Wielkie dzieki za rade.. szerokosci ! :)
wojtech
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2022, o 01:11
Samochód: Superb I
Rocznik: 2003
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Przeglad w serwisie czy warsztat

Post autor: wojtech »

Czy jeśli ktoś jest w miarę ogarnięty to przed oddaniem do mechanika warto wymienić wszystkie 3 filtry? Z tego co widziałem nie jest to mocno skomplikowane.
Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Przeglad w serwisie czy warsztat

Post autor: Kelso »

wojtech pisze: 25 wrz 2022, o 02:02 Czy jeśli ktoś jest w miarę ogarnięty to przed oddaniem do mechanika warto wymienić wszystkie 3 filtry? Z tego co widziałem nie jest to mocno skomplikowane.
jak ktos jest nawet troche ogarniety, to opędzluje wszystkie filtry, olej w silniku oraz wymiane oleju w dsg (o ile ma), wymiane klockow itp. rozrzad to jednak polecam do mechanika ;)
ODPOWIEDZ