Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mario789 »

artho pisze: 14 paź 2022, o 20:28 Trzymam kciuki Panowie za szybki odbiór.

Wczoraj robiłem klasyczne Waw-Krk, tam wyszło dokładnie 7.2l/100km (miałem 3 spotkania, jechałem do 130km/h aby było dobrze słychać), naotmiast powrót 9.5l/100km no ale uczciwie przyznaję, jechałem za piękną damą w białym Porsche Macanie, więc nieco szybciej się wracało 😁😁
Przyznaj się goniłes Panią żeby jej pokazać swoje ładne heble 😁😈
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: 3pm_krk »

kabas pisze: 14 paź 2022, o 20:50 U mnie też się ruszyło i wpadł termin produkcji na 44 tydzień 😁
Czyli to potwierdza moją teorię, że pomijają L&K a Sportline'y wchodzą gładko w produkcję.
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
przemoKTW
Posty: 10
Rejestracja: 9 paź 2022, o 20:41
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Przemysław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: przemoKTW »

rowerek pisze: 6 paź 2022, o 21:17 W koncernie VAG jest pewna hierarchiczność jeżeli chodzi o priorytety dostaw podzespołów. Jak czegoś zaczyna brakować, to Skodzie jako pierwszej w kolejności przycinają wyposażenie. Mamy więc takie kwiatki jak ucinanie audio, matrixów, a teraz nawet tylnych świateł w wersji Ambition (teraz w standardzie wygląda tak jak Active, czyli przedlift z nowym logo/napisem). Jeszcze trochę i coś kolejnego wypadnie. Najgorsze, że wielu tutaj czeka ponad rok i w sumie nie wiadomo z czym auto przyjedzie. Mnie ciekawi jak to Skoda załatwi właśnie z wersjami Ambition. Rok temu ktoś zamawiał ze świadomością ładnego tyłu z nowymi światłami/chromami, a teraz może się okazać, że dostanie RM23/24 wg nowej specyfikacji i dostanie de facto 1/2 starego modelu.

Jak kogoś interesuje jak to wygląda w innych markach VAG, to w Audi potwierdzili mi termin produkcji na 49 tydzień. Biorąc pod uwagę okres przedświąteczny będzie do odbioru realnie pewnie w połowie stycznia. Wyjdzie jakieś 9 miesięcy od zamówienia. Teoretycznie nic nie wiadomo o kastracjach, a wyposażenia sporo, w tym to z puli restrykcji (np. asystent martwego pola - niby wydłuża okres produkcji o 2-3 miesiące). Zrezygnowałem za to z indukcyjnej ładowarki, bo to też wstrzymywało produkcję.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Masz pełną rację. Ja mam Ambition z roku 2020 i jest on w standardzie lepiej wyposażony niż ambition katalogowy z 2023 roku. Nie ma teraz matrixa a ja mam, i kilku innych rzeczy nie ma.
przemoKTW
Posty: 10
Rejestracja: 9 paź 2022, o 20:41
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Przemysław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: przemoKTW »

artho pisze: 9 paź 2022, o 20:54
przemoKTW pisze: 9 paź 2022, o 20:46 W kwestii silników 1.5TSI mam taki w swoim S3FL i nie narzekam, 150KM jest wystarczająca. Wcześniej miałem 1.6MPI 105KM więc jest różnica. Auto do 170km/h można rozkręcić bez problemu, rację mają Ci, którzy mówią, że spalanie na autostradzie jest koło 8 litrów. Nawet na takim silniku można stracić prawko an 3 miesiące za prędkość ( ja w drugim miesiącu posiadania nowego S3 :P:P).
Z 1.5 TSI 150KM w aucie tak dużym i ciężkim jak Superb głównym problemem jest elastyczność. w Fabii oraz Octavii 1.5 TSI 150KM jeszcze jakośtam daje radę, ale Superb zwłaszcza po doposażeniu jednak swoje waży. Oczywiście wszystko zależy od zastosowania, jeden mieszka w górach a drugi w płasko-polsce, jeden jeździ z przyczepką załadowany setkami gwoździ a drugi sam... itd. itp...
racja. wczoraj jechałęm octavią 1.5 tsi dsg i się jechało dynamiczniej niż moim superbem 1.5 tsi dsg. 200 kilo masy auta daje się odczuć.
Betlej
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2022, o 09:28
Samochód: Superb III
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Betlej »

Witajcie.

Swojego Superba zamówiłem 15.12.2021.

Co miesiąc próbuję wyciągnąć informację na temat terminu produkcji.

Miał być dostarczony na czerwiec 2022.

Mamy dzisiaj 18.10.2022 a dealer nabiera wody w usta i jedyne co mi poleca to spróbować zrezygnować z Superba i poprosić o oddanie zaliczki w kwocie 5000zł. Może szefostwo się zdecyduje :evil: .

Aczkolwiek ja nie chce innego samochodu. W tej konfiguracji co zamówiłem nie znajdę lepszego samochodu który spełni moje wymagania.

Pozdrawiam.
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

W sumie to bym się nie zdziwił gdyby oni szli specjalnie na wyniszczenie czekających bo w tej cenie co go ,,kupowałem" to teraz bym szukał chyba używki 2 letniej z przebiegiem ok 50k, Ceny wzrosły a oni wolą więcej cebulonów i temu chyba ludzi biorą na wyniszczenie bo w sądzie by im chyba nie poszło zbyt dobrze gdyby anulowali zamówienia i ludzie poszli w spór zbiorowy - wizerunkowo klapa i nikt by skody nie zamówił już chyba, że z placu.
Ja zamawiałem we wrześniu i dalej cisza. Obym miał im na złość zrobić i kupie inne w między czasie to będę czekał :)
pawcio007
Posty: 19
Rejestracja: 28 cze 2022, o 12:54
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pawcio007 »

Ja czekam go grudnia, takie moje postanowienie a później rezygnuje i albo kupuje A6 używkę albo Superb dostępnego od ręki
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

pawcio007 pisze: 18 paź 2022, o 20:26 Ja czekam go grudnia, takie moje postanowienie a później rezygnuje i albo kupuje A6 używkę albo Superb dostępnego od ręki
To juz poczekaj do lutego … taktycznie … nowy rok nowe limity a raczej ich brak CO2 etc.
zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Ja tez czekam od września 2021 i im nie popuszczę!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

U nas do floty spływaja w tym momencie po rejestracji Superby zamawiane w Październiku 2021. Są to Style bez "udziwnień" z silnikami 2.0 TDI 150KM, bez Cantona ale w zamian z podgrzewanymi sportowymi kierownicami i łopatkami DSG.
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Małe sprostowanie od dealera - błednie wskazal 42 tydzien za oficjalny w korenspondencji ... = > 45 tydzien
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2358
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

No ja w koncu temat z leasingodawca mam dogadany kwestia formalności bo po zmianie ceny ten leasingodawca przelicza od nowa warunki czyli po nowym oprocentowaniu i mi rata wyszła o 1k pln netto wyzej przy zmianie ceny o +3200!
Wyszlo na koniec ze utrzymuja cene delaera z zamowienia z zeszlego roku i osobno zrobią refakture na 3200 dzieki czemu utrzymane zostaną warunki jak z zeszłego roku z ratą miesięczną bez zmian.
Moze w przyszlym tyg rozpocznie się rejestracja i do PT odbiore bo poprosiłem aby na letnich wydali auto aby nie czekać. Wiec trochę to wszystko przedłużyło odbiór auta.
Grunt ze uda sie to dopiąć do końca października.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
SIN
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2022, o 09:47
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SIN »

siemi1 pisze: 19 paź 2022, o 20:23 No ja w koncu temat z leasingodawca mam dogadany kwestia formalności bo po zmianie ceny ten leasingodawca przelicza od nowa warunki czyli po nowym oprocentowaniu i mi rata wyszła o 1k pln netto wyzej przy zmianie ceny o +3200!
Wyszlo na koniec ze utrzymuja cene delaera z zamowienia z zeszlego roku i osobno zrobią refakture na 3200 dzieki czemu utrzymane zostaną warunki jak z zeszłego roku z ratą miesięczną bez zmian.
Moze w przyszlym tyg rozpocznie się rejestracja i do PT odbiore bo poprosiłem aby na letnich wydali auto aby nie czekać. Wiec trochę to wszystko przedłużyło odbiór auta.
Grunt ze uda sie to dopiąć do końca października.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Zazdroszczę! U mnie była dokładnie taka sama sytuacja z przeliczaniem raty najmu po nowych stawkach, niestety polityka flotowa nie pozwoliła na refakturowanie ani na mnie, ani na 'moją' firmę :roll: więc skończyło się na negocjacjach budżetu. Anyway - jaką konfigurację odbierasz? Ja właśnie dziś dostałem 'spodziewaną datę wydania' do ręki na Styczeń 2023..a miałem nadzieję na prezent przed świętami :?
SIN
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2022, o 09:47
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SIN »

ciusiek101 pisze: 19 paź 2022, o 14:32 Małe sprostowanie od dealera - błednie wskazal 42 tydzien za oficjalny w korenspondencji ... = > 45 tydzien
to może 45tydz jest magicznym tygodniem składania L&K 280KM i wszystkie zalegające wtedy wyjadą :D
giegie
Sponsor
Sponsor
Posty: 11
Rejestracja: 1 mar 2022, o 07:04
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzesiek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: giegie »

Mój L&K ma byś składany w 45 tygodniu. Termin zatwierdzony. Także chyba po sportline przyszła pora na L&K.
ODPOWIEDZ