Problem z zamykaniem drzwi.

milczi
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2022, o 09:18
Samochód: Superb I
Rocznik: 2004
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Problem z zamykaniem drzwi.

Post autor: milczi »

Witam wszystkich :)
Skoda superb 1 2004r, 130 KM
Przeglądałem forum i było kilka razy ale te wskazówki co znalazłem niestety mi nie pomogły.

Nie działa zamykaniem drzwi z tyłu (lewe i prawe) czasami też przód od pasażera. Pilot w ogóle jakoś słabo łapie nawet po wymianie baterii.

VCDS Pokazuje
00930 Jednostka zamykająca zamka centralnego z tyłu po lewej stronie (F222) 27-00 - Niezrozumiały sygnał
00931 Jednostka zamykająca zamka centralnego z tyłu po prawej stronie (F223) 27-00 - Niezrozumiały sygnał

Wiązka w drzwiach kierowcy wygląda ok. Brązowa izolacja była nacięta, zaizolowałem i dalej to samo.

Podłączyłem inny silniczek w tylnych drzwiach(ten od zamykania szyb) i było nadal to samo. Jak zamykam ryglem drzwi to potrafią się czasami otworzyć. Natomiast zamykanie nie działa nigdy. Po zdjęciu boczku widzę, że delikatnie się ten rygiel próbuje ruszyć ale nie na tyle mocno żeby otworzyć.

Pod siedzeniem kierowcy sucho. Nie wyciągałem siedzenia, na tyle na ile jestem w stanie zobaczyć to wiązki są ok. Wtyczki do modułu komfortu wyglądają ok. Wymieniłem moduł komfortu, dalej to samo.

Proszę o jakieś wskazówki bo skończyły mi się pomysły. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam,
Paweł
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Problem z zamykaniem drzwi.

Post autor: Sepek »

U mnie w Superbie jest tak że raz zamyka się cały samochód ,a czasem tylne drzwi z prawej strony się nie zaryglują ale cała reszta już tak. Czasem się nie otworzą własnie te drzwi. Taką samą sytuację miałem z drzwiami tylnymi lewymi i wymiana zamka pomogła. Zamek zakupiłem firmy SKV. Ile czasu wytrzyma tego nie wiem bo u mnie jest dobry miesiąc. Zamek do prawych drzwi również zakupiłem tej firmy. Za lewy tylny zamek dałem 115zł ,a prawy tylny 135zł.
milczi
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2022, o 09:18
Samochód: Superb I
Rocznik: 2004
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Problem z zamykaniem drzwi.

Post autor: milczi »

Dzięki za info, popatrze na youtube i jak nie będzie z tym dużo roboty to pewnie sie za to wezmę. A jak będzie trzeba rozebrać pół samochodu to raczej sobie daruje i bede zamykał ręcznie.
ODPOWIEDZ