S3 lpg

JankesikTrn
Posty: 37
Rejestracja: 13 mar 2021, o 19:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 235 KM 496 NM
Imię: Łukasz

Re: S3 lpg

Post autor: JankesikTrn »

Ja mam 20 tys zrobione i bezproblemowo. Znam jeszcze dwie osoby z kme w tym silniku i również bez problemów. Dedykowanych instalacji jest coraz mniej i idzie się w stronę uniwersalności.
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 lpg

Post autor: yogibabu »

Cieszę się, ale ja nie będę ryzykował.
Ps. Jakoś tych aut z silnikiem chhb nie spotykałem w ogłoszeniach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


skygela
Posty: 15
Rejestracja: 16 sie 2021, o 09:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: chyba 365KM, 500Nm
Imię: Luk

Re: S3 lpg

Post autor: skygela »

Mefju pisze: 9 lis 2022, o 19:20

Siemka,
Gdzie zakładałeś instalacje? Co spowodowało że akurat KME?
Energy Gaz Polska, sami zaproponowali żeby KME, ja się nie znam na tym.
skygela
Posty: 15
Rejestracja: 16 sie 2021, o 09:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: chyba 365KM, 500Nm
Imię: Luk

Re: S3 lpg

Post autor: skygela »

JankesikTrn pisze: 10 lis 2022, o 16:18 Aktualnie kme oferuje najwiecej możliwości regulacji co jest dość istotne przy tych silnikach. Przy dobym montażu i wystrojeniu 2.0 tsi 220 chodzi na tej instalce bezproblemowo. Jedyny mankament jaki jest i o którym się nie mówi to przy niektórych silnikach nie działa tempomat i w sumie nie wiadomo czemu akurat przy tych. Powodem jest odpięcie podciśnienia i czasem komputer odłącza tempomat.
nie działa start-stop, wyświetla usterkę. Nawet po wyłączeniu jej komputerem pokazuje usterkę. Włożyłem kabel z aliexpress pod wyłącznik, który zapamiętuje wcześniej wciśnięte wyłączenie start-stop
JankesikTrn
Posty: 37
Rejestracja: 13 mar 2021, o 19:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 235 KM 496 NM
Imię: Łukasz

Re: S3 lpg

Post autor: JankesikTrn »

Co to za kabel ? I co juz nie pokazuje usterki start stop ? U mnie jak zapalam to pokazuje ze blad start stop poza tym nic wiecej.
luuuka
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2019, o 08:32
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S3 lpg

Post autor: luuuka »

Ja się podzielę swoim doświadczeniem dla zastanawiających się czy się opłaca...

W moim przypadku S3 2.0 220 (silnik CHHB) - seria:
Samo PB - 9,2 l/100 km;
LPG + PB = 8,0 + 2,5 l/100km;
To są rzeczywiste tankowania z przebiegu około 25 000 km - z analogicznego okresu.

Zwrot/oszczędność: przy powyższych 25 000 km to ciut ponad 3 800 zł oszczędności netto - czyli uwzględniony dodatkowy koszt przeglądu okresowego, koszty serwisu LPG.
U mnie błąd systemu Start-Stop - rozwiązane jakimś chińskim emulatorem w okolicach włącznika, który od razu go wyłącza.

Instalacje dostępne dla rozwiązań dualnych (MPI +DI) to zgodnie z moją wiedzą: Prins, KME i Alex Idea. To takie działające bez rzeźbienia.
Co do instalatorów, to każdy poleca to co montuje, jak mówi że się nie da to pewnie z powyższymi producentami nie współpracuje - tak to wyglądało jak ja szukałem montera ;)

Co do sensu montażu, pewnie jak bym robił do 20k km rocznie i zmieniał auto co dwa lata to bym nie montował, bo po zwrocie kosztów montażu od razu sprzedać auto - bez sensu. Ale gdy jeździ się nawet trochę więcej lub jest perspektywa dłuższego okresu użytkowania auta to już są oszczędności, a nie tylko zwrot - wiadomo im więcej przebiegu i w szybszym tempie tym oszczędności większe.

Ale tu każdy sobie sam odpowiada co i jak chce oszczędzać (lub nie) i czy jak stać na kobyłkę to ma być stać i na owies... czy jednak siankiem też podkarmiamy ;)

BTW: mi osobiście z dwójką dzieci wożąc sanki, rowerki, hulajnogi a jeszcze niedawno wózki - nie brakuje miejsca w bagażniku z leżącym tam sobie kołem zapasowym :roll:
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 lpg

Post autor: yogibabu »

A więc dziś zasięgnołem jezyka u zaprzyjaźnionego gazownika-on też nie polecał mi instalki do tego silnika.
W międzyczasie wyjaśnil mi na czym polega ta super emulacja niskiego ciśnienia-a więc, po emulacji występuje w vagu błąd od niskiego ciśnienia paliwa -a kasownik w sterowniku LPG go kasuje.
Ot i cała tajemnica emulacji.
ODPOWIEDZ