temperatura cieczy chłodzącej

Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 212
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: temperatura cieczy chłodzącej

Post autor: vDanTe »

marioti pisze: 6 lut 2019, o 18:50 Na dniach będę wymieniał, jak dojdzie do 10tyś. ale poprzednio zalałem Valvoline SynPower XL-III C3 5W30. Z tego co wiem to taki średniak wśród olei.

Cześć Marioti,

Powiedz mi proszę jak u Ciebie z tym tematem po 2 latach od otworzenia tego posta?
Zauważyłem, ze u mnie dzieje się to samo co Ty tu opisujesz, i chciałbym wiedzieć czy bawiłeś się w wymiany termostatów / oleju by zmienić te wahania temperatury, czy zostawiłeś tak jak jest, i auto żyje i funkcjonuje sprawnie
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: temperatura cieczy chłodzącej

Post autor: marioti »

Olej tu nie miał nic do rzeczy. Swoją drogą 3-ci raz wymieniam już na Eurol-a i wg mnie lepszy od Valvoline. Aczkolwiek następnym razem wrzucę coś z Ravenol-a albo Millers-a, ot tak dla testów.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: temperatura cieczy chłodzącej

Post autor: marioti »

edit...
O wymianie pisałem tu: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... &start=165,
zresztą sam tez się tam udzielałeś :)

Taka sytuacja z dzisiaj... Zawoziłem córkę na lekcje i przejechałem się 20 min, po czym stałem na włączonym silniku ok. 10 min. (temp. na zewnątrz +2,5st.) i było spoko wskazówka równo na 90. Wróciłem do domu (kolejne 20min). Po 1,5h, pojechałem odebrać córkę, ta sama trasa, ta sama temp.
Podjechałem i czekałem na nią dokładnie 13 min. No i wskazówka spadła mi o jedną kreskę.
Pod ręką miałem tylko zwykły ELM, więc na szybko się połączyłem i pokazało mi temp. płynu 74st.
Jak tylko ruszyłem po kilkuset metrach, temp. skoczyła do 80st. a wskazówka już była równo na 90st. i tak już trzymała mimo że w czasie jazdy temp. odczytana z kompa wachała się od 84 do 89st.
Wnioski takie
- wskazówka temp. płynu, stoi pionowo jak faktyczna temp. ma w przedziale 80-90st.
-moja wielogodzinna wymiana termostatu g...no dała. Nadal mam to samo co w zeszłym sezonie zimowym, czyli losowe obniżanie się temp. płynu chłodniczego.

Jeszcze mam podejrzenie, że to ta cholerna nagrzewnica (powietrza wewnątrz kabiny) macza w tym paluchy :) bo jak pamiętam z zeszłego roku, jak tylko wyłączyłem obieg wewnętrzny (czytaj wyłączyłem klimatronik) to temp. na silniku wracała do normy.

Zaczynam wierzyć, że ten typ tak ma :?
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 212
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: temperatura cieczy chłodzącej

Post autor: vDanTe »

Czyli jednak cos w tym jest ;)

Nie No u mnie jak nie włączam ogrzewania w środku to po 8 minutach wskazówka na 90 stopniach ..

No nic. Zostawimy zobaczymy
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: temperatura cieczy chłodzącej

Post autor: marioti »

Gdzie są umiejscowione czujniki temperatury cieczy? Jeżeli dobrze pamiętam to jeden widziałem chyba w okolicy termostatu przy hlodniczce dsg
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: temperatura cieczy chłodzącej

Post autor: marcinj6 »

Z tego co kiedyś się dowiedziałem to w tych autach jest normalne za jak masz 90 stopni temperaturę płynu chłodniczego i włączone ogrzewanie to na wolnych obrotach temperatura cieczy spada. U mnie też tak jest. Jak wyłączę ogrzewanie to trzyma 90 stopni. Jak włączę to zaraz zaczyna spadać. Podczas jazdy trzyma normlanie 90.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: temperatura cieczy chłodzącej

Post autor: marioti »

Problem w tym, że jeden tak ma a drugi nie, i stąd wszystkie te rozważania nad tym z czego to wynika
ODPOWIEDZ