hak holowniczy odpinany

maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: maureliusz »

Ja mam zamontowany na stałe na kangury:-) i jest ok. Raz w roku trza ściągnąć i przesmarowac.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
bruzdi29
Posty: 26
Rejestracja: 27 cze 2016, o 14:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: bruzdi29 »

Witam, również mam problem z takim hakiem ...
Mianowicie kluczyk mam czerwonym oczkiem do góry i nie umiem go wyjąć, skręca się tylko jakieś 45* i nic dalej.
Wsadzić do belki też go nie potrafię, a pozycja do prac dość wygodna bo belka jeszcze luzem w garażu leży i czeka dopiero na montaż ...
Macie jakieś rady?
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: marcinj6 »

Mam pytanie. Mam ten sam hak dzisiaj chciałem pierwszy raz go założyć i dupa. Kluczyk przekręcam o 180 stopni te duże kulki się chowają. Wciskam hak na swoje miejsce i za cholerę nie chce się zablokować na swojej pozycji.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: JanuszSz »

marcinj6 pisze: 6 lip 2022, o 20:14 Mam pytanie. Mam ten sam hak dzisiaj chciałem pierwszy raz go założyć i dupa. Kluczyk przekręcam o 180 stopni te duże kulki się chowają. Wciskam hak na swoje miejsce i za cholerę nie chce się zablokować na swojej pozycji.
Po przekręceniu kluczyka musisz wcisnąć przycisk przy zamku i jednocześnie gumowaną dźwignię przesunąć w dół aż się w dolnej pozycji zablokuje. Wtedy wkładasz hak w belkę, usłyszysz jak zatrzask się zamyka i gotowe.
Po zdjęciu haka czymś twardym (ja to robię np. kluczem płaskim) musisz wcisnąć małą kulkę, aż puści zatrzask i będziesz mógł wyjąć kluczyk.
Obrazek
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: marcinj6 »

No właśnie mi się nie chce zatrzasnąć na samochodzie. Wciskam go na siłę i nie da rady. Jak na ziemi wcisne to mała kulkę to się zatrzaskuje. A na samochodzie już nie.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: JanuszSz »

Źle. Na ziemi przekręć kluczyk, wciśnij przycisk, jednocześnie z wciśniętym przyciskiem przesuń dźwignię w dół aż się w dolnej pozycji zatrzaśnie (ciężko i niewygodnie) Jak już dźwignia jest w dolnej pozycji, wkładasz hak w ramę i ma się zatrzasnąć.
Obrazek
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: marcinj6 »

JanuszSz pisze: 7 lip 2022, o 06:10 Źle. Na ziemi przekręć kluczyk, wciśnij przycisk, jednocześnie z wciśniętym przyciskiem przesuń dźwignię w dół aż się w dolnej pozycji zatrzaśnie (ciężko i niewygodnie) Jak już dźwignia jest w dolnej pozycji, wkładasz hak w ramę i ma się zatrzasnąć.
No to właśnie tak robię. Te duże kulki mam schowane. Dźwignia jest w dół. Tylko jak wkładam hak to ta mala kulka która jest na górze nie wciska się i dlatego nie wyskakują też duże kulki i nie blokuja haka. Jak na ziemi wcisne tą małą to te duże się blokują i dźwignia odskakuje do góry.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: JanuszSz »

Wydaje mi się, że powinieneś sprawdzić gniazdo haka. Jeśli na zewnątrz blokuje się, to chyba problem tkwi w gnieździe.
Obrazek
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: marcinj6 »

Właśnie muszę je oczyścić i zobaczyć o co tam chodzi że nie chce się w tym gnieździe blokować.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: marcinj6 »

Ok a więc sprawa u mnie wygląda tak:
Z tego co wywnioskowałem to aby hak się zablokował w środku w gnieździe podczas wkładania powinna się schować kulka zaznaczona na czerwono bo jak ją wciskam to wyskakują te większe kule zaznaczone na niebiesko a to są blokady haka.
U mnie wygląda tak że jak wkładam hak to ta czerwona kulka nie chce się w gnieździe wcisnąć co powoduje że hak się nie blokuje.
Druga sprawa wydaje mi się że również kulki zaznaczone na zielono powinny po wciśnięciu powodować wysunięcie niebieskich kulek ale z tego co widzę to u mnie te zaznaczone na zielono są wciśnięte na stałe i nie da się sprawić aby wyskoczyły. Żaden preparat penetrujący nie pomógł. Ma ktoś taki hak żeby mógł potwierdzić moją tezę?

https://ibb.co/jHJrCNZ

Edit:
Udało mi się hak założyć stukając młotkiem od dołu i wszedł zatrzasnął się ale rączka nie wraca całkiem do swojej pozycji. nie dało się kluczyka przekręcić aż w końcu się ukręcił. Wyciągnąłem wkładkę całkiem. Muszę dokupić wkładkę.
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 68
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: pawellier »

cześć, kupiłem 2 dni temu skodę, chciałbym zdemontować hak, ale nie ma kluczyka, macie na to jakieś patenty?
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: maureliusz »

Rozumiem hak oryginalny, Westfalia z wajchą (nie pokrętłem).
wydaje mi się, że nie dorobisz kluczyka na wkładce chyba nie ma żadnych numerów - możesz sobie sprawdzić. Jakby były numery to dorobisz kluczyk.
zostaje zatem zamówić nową wkładkę (nawet ASO to nie był duży koszt jak pamiętam) i stara wkładka out niestety.

Chociaż... możesz jeszcze takiego patentu spróbować... niby komantarze są, że to działa :-)
Co prawda to jest z pokrętłem / Ty pewnie masz wajchą.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 68
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: hak holowniczy odpinany

Post autor: pawellier »

No właśnie widziałem ten filmik , tylko u mnie nie ma pokrętła tylko jest ta rączka, dzięki za odpowiedź ;)
ODPOWIEDZ