Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Uzyskane rabaty

Post autor: zalezi »

BS Auto Grudziądz. 6%
Świetny handlowiec - Pan Grzegorz. Polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
AlexUnder
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwie 2023, o 10:56
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Olek

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: AlexUnder »

Czy orientujecie się Panowie czy istnieje coś takeigo jak rabat na Superb Scout do produkcji?
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: 3pm_krk »

Kiedyś istniał, teraz, gdy "teoretycznie" klientów w salonach powinno być mniej, też coś być powinno.
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: pankracy »

Rabaty są, tylko jak głupcy zamiast wycofywać zamówienia bo czekają rok i znika zamówione wyposażenie to piszą ponaglenia ile mają jeszcze czekać to jak ktoś ma dać jakiś rabat? Kupcy godzą się na wszystko nawet wzrost cen za mniejsze wyposażenie.
No ale co się dziwić jak pewnie ponad 90% chwalipiętów na forum to auto ma od szefa za zaslugi i dyspozycyjność 7/24h i jedynie co może zmienić w aucie to zapaszek z waniliowego na kokosowy.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Enriquez »

Dobrze napisane.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
logann
Posty: 139
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: logann »

Cześć, dawno mnie na forum nie było, ale jak się okazuje konto moje jeszcze jest aktywne :) Ładnych parę lat temu udało mi się z pomocą forum kupić mojego S3 TSI 280 KM - dostałem dobry kontakt do speca od leasingów i dużo pomocy jeśli chodzi o wybór wyposażenia. Teraz przyszedł czas na zmianę - szykuję się do zakupu Kodiaqa 7-osobowego. Może są tu jacyś handlowcy, którzy chcieliby pogadać ze mną o mojej konfiguracji i ewentualnych rabatach :) ? Gdy kupowałem Superba bez problemu 10% można było dostać z ulicy, teraz 3% na Kodiaqa to z wielką, wielką łaską...
Tomaszek1770
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Tomaszek1770 »

Czy w czasie premiery nowego modelu superba , która ma być podobno w listopadzie , to można dostać jakieś specjalne rabaty ?
komoornik
Posty: 985
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: komoornik »

Masz na myśli rabaty na auta 3 generacji ze stocku? ;)
Tomaszek1770
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Tomaszek1770 »

Mam na myśli superby 4 generacji . Chodzi mi o to , czy salony dają jakieś specjalne rabaty w dniu prezentacji , żeby zachęcić / zakręcić klienta , aby w tym dniu zamówił auto ,żeby za długo się nie zastanawiał ?
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: 3pm_krk »

Tomaszek1770 pisze: 17 sie 2023, o 09:47 Mam na myśli superby 4 generacji . Chodzi mi o to , czy salony dają jakieś specjalne rabaty w dniu prezentacji , żeby zachęcić / zakręcić klienta , aby w tym dniu zamówił auto ,żeby za długo się nie zastanawiał ?
Raczej nie trzeba będzie ich zachęcać, chyba, że sprzedaż/zamówienia będzie marna...
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
komoornik
Posty: 985
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: komoornik »

Tomaszek1770 pisze: 17 sie 2023, o 09:47 Mam na myśli superby 4 generacji . Chodzi mi o to , czy salony dają jakieś specjalne rabaty w dniu prezentacji , żeby zachęcić / zakręcić klienta , aby w tym dniu zamówił auto ,żeby za długo się nie zastanawiał ?
Nie istnieje praktycznie coś takiego jak rabat na auto które dopiero co weszło do sprzedaży.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: caballero »

Tomaszek1770 pisze: 17 sie 2023, o 09:47 Mam na myśli superby 4 generacji . Chodzi mi o to , czy salony dają jakieś specjalne rabaty w dniu prezentacji , żeby zachęcić / zakręcić klienta , aby w tym dniu zamówił auto ,żeby za długo się nie zastanawiał ?
Jeśli chodzi o nowe generacje, to rabaty może by weszły po jakimś czasie, gdyby sprzedaż była tragiczna. Żeby sprzedaż była tragiczna, to nowa generacja musiałaby mieć baaaardzo dużo problemów. Octavia 4 przez dobre miesiące po wejściu to był dramat (awarie systemów, auta w serwisie co 1-2 tygodnie), ale i tak się sprzedawała i o rabaty było trudno. Wiem, że Octavie to w dużej mierze floty i to ma na pewno spory wpływ na sprzedaż.
Niemniej jednak, żeby na Superba 4 były jakieś większe rabaty, to auto musiałoby być w takim stanie, że raz na tydzień byś był w serwisie i co chwila jeździł zastępczymi lub komunikacją.

Część klientów wstrzymuje się z zakupem starej generacji? gdy zbliża się premiera nowej.
Do tego, są okresy, gdzie zamówienia starej generacji całkowicie zostają wstrzymane przez producenta / fabrykę.
Wówczas zbiera się kolejka do nowej generacji i salony raczej nie narzekają na brak zainteresowania.
Nie mówiąc o tym, że klienci, dla których Superb nie był pierwszym wyborem, przynajmniej zerkną na to, co się zmieniło w nowej generacji i stąd również może przybyć jakaś niewielka część zamówień.
Jakoś tego nie widzę, żeby salony dawały rabaty na nowe generacje.

Co innego w drugą stronę. Zainteresowanie starą generacją z reguły trochę spada przed wyjściem nowej generacji. I wówczas, da się czasem wyrwać lepszy rabat na starą generację.
JackP
Posty: 43
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: JackP »

Zamówiłem z premedytacją obecną generację nauczony przygodami z nowej Octavii i Golfa. Rabat nie duży bo niecałe 5%.

O ile nowa generacja zapowiada się ciekawie to świadomie wolałem starszym model aby przeczekać i zobaczyć czy nowy system to będzie ta sama mina co Octavii i Golfie. Z tymi samochodami to już przestałem jeździć do serwisu, błędy z SOS, front czy side assist, problem z działaniem infotainmentu skutecznie obrzydziły i przyzwyczaiły do tego, że non stop coś się dzieje.

Dla mnie na pewno nowy superb wygląda ciekawie w środku, w końcu zlikwidowana tą bezsensowna wajchę do zmiany biegów w automacie. Czekam na info czy i jakie jasne tapicerki będą dostępne oraz najważniejsze - jak to faktycznie będzie wyglądać w liftbacku. Czy będzie bardziej zachowawczo jak w obecnym superbie (co wygląda dla mnie bardziej elegancko) czy wyjdzie z tego przerośnięta Octavia.
Niestety już pojawily się idiotyczne pomysły i w nowym Superbie zniknął schowek na okulary w panelu podsufitki.

W zasadzie skoda to już jedyną alternatywą w segmencie D z grupy VAG gdzie dostępne będzie nadwozie inne niż kombi (z wyłączeniem marki premium).
Gdyby nowy Passat był w liftbacku lub sedanie to bym się jeszcze ewentualnie zastanawiał gdyby wyposażenie było podobne przy tej samej wartości samochodu co skonfigurowany Superb.
marekzkrakowa
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2023, o 17:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marek

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: marekzkrakowa »

cześć :)
Planuje na dniach złożyć zamówienie w ASO na nowego superba z bogatym wyposażeniem prawie full. łączna cena z konfiguratora opiewa na ok 245 tys zł.

Upust jaki uzyskałem w Krakowie to 5%.

Czy ktoś z Was w ostatnim czasie składał lub planuje składać zamówienia i dostał jakieś wyższe upusty lub dodatki bo z chęcią bym skorzystał.

P.S. dowiedziałem się w sobotę, że już tylko można składać na wersje combi gdyż liftbacka nie da się już wyprodukować itp. ile w tym prawdy to nie wiem, ja złoże zamówienie bo co mi szkodzi zapłacę 1000zl zaliczki i sobie poczekam uda się to fajnie a jak nie to nie... wtedy czyli na jesieni wychodzi nowy super b to poznam jaka ma cenę ...

Pozdrawiam super serdecznie :)
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: ik26 »

W skoda auto Bączek w Tarnowie również 5% niby dla stałego klienta. Tak więc cieniutko. Dobre czasy już się nie wrócą chyba.
ODPOWIEDZ