Wymiana radia w superb2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

czytam u chińczyka o tym Isudar i nie ma info o kompatybilności z SS, podrzuć więcej info w temacie, również info użytkowych, np. Jak z ekranem, bo piszą że to tft ips, powłoka na nim to raczej jakiś półmat (w porównaniu do ori). Jak zachowuje się dotyk np. po dłuższym staniu na mrozie, itp.
Chińczyk dodaje to zestawu mały wentylator bo podobno zestaw lubi się mocno nagrzewać
Czy masz zewn. mikrofon czy korzystasz tylko z tego wbudowanego. Używasz na nim Android Auto? Masz wersję 4g czy wifi, ile ramu? czy urządzenie działa płynnie, czy ma jakieś zawieszki
Masz może asystenta parkowania? czy tylko PDC? zastanawiam się jak to radio wyświetla nie tylko obraz z kamery cofania, ale np. taki OPS 360,
itp. itd...
Pytam o to wszystko bo mój rns315 to dinozaur i powinien wyginąć :D Stąd szukam różnych opcji, w tym MIB-a

https://a.aliexpress.com/_Ey7Tfrl
guscior
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Opole

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: guscior »

Po pierwsze i najważniejsze to nie patrzcie ile pamięci ma radio. Najważniejszy jest procesor i tu tylko i wyłącznie polecam kupować radia z procesorem PX6, ew. nieco starszy model PX5. Jeśli Chińczyk nie pisze, że to PX5/PX6, tylko chwali się, ile to ten procesor nie ma 'rdzyniów' i 'giguherców', to szkoda na to czasu. Za tym idzie cena, jednostki na prockach Px5 i PX6 to nie będzie kwesta 500 zł, a raczej 1500 zł, nie ma przebacz. Ale jeśli już macie PX5 (ja o jakichś 4 lat użytkuję) lub PX6, to radio odwdzięczy się szybkim działaniem. Tak się przyzwyczaiłem do stacji na Androidzie i wszechstronności tego rozwiązania, że czasem wsiadając do auta z 200-400 tys. PLN nie mogę się nadziwić, jak biedne możliwości mają tamte multimedia. Owszem, są zintegrowane pod względem wygladu i kolorystyki z resztą 'zegarów' w aucie, ale tak to bieda. Nawigacja tylko fabryczna, niczego nie zainstalujesz więcej (Yanosik, eToll, Skycash), Spotify jest fabrycznie w nowszych autach i mapy Google i to wszystko. W kolejnych autach od razu kupuję chinola, o ile będzie dostępny, bo niestety auta robią się coraz bardziej zamknięte na rozwiązania retrofit. Pamięta ktoś jeszcze, że kiedyś standardem było radio 1DIN?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

jak zrobić aby chińczyk ruszył na SoundSystem ??
MEta
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2018, o 20:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Łukasz

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: MEta »

ik26 pisze: 15 gru 2022, o 14:38 - czy 4G ma też Wifi -nie wiem, po hotspocie działają oryginalne aplikacje bezprzewodowo. Natomiast adapter 4g na kartę sim po kablu.
- czy w głośnomówiącym masz też zewnętrzny mikrofon -nie ,działa dobrze.
- jak z odbieraniem fal radiowych w mieście i poza nim? -mogło by być lepiej ale chyba podobnie jak w oryginale. Korzystam i tak w większości z radia internetowego.
- czy masz u siebie ori SoundSystem?- nie
- sterowanie z kiery działa? tak nawet YT przewija pomijając reklamy co mnie zaskoczyło.
- czy masz też asystenta głosowego np. przy nawigacji? -nie sprawdzałem jest to świeży nabytek jeszcze do końca nie przetestowany.
Minusem jest to że nie można włączyć po wyciągnięciu kluczyka z stacyjki. Ale może to da się ustawić.
https://sklep.autoradex.pl/product/SEPA ... ODA-VW-s62

Ja zapłaciłem na wyprzedaży w listopadzie za radio 4G/64 954 zł plus 40zl za adapter. Widzę że podrożało
1. Działają Ci na tym normalnie parktronic?
2. Tam widzę w zestawie jest moduł GPS, wychodzi na że nasze ori radia miały wbudowany ten GPS w radio? Czy jak to wygląda? orientujesz się? Zastanawiam się bo nad zegarami jest też kierunek świata, i czy on będzie dalej trybił? :)
3. Jak rozmowy telefoniczne na tym wbudowanym mikrofonie? dają radę?
4. Wtyczka plug&play tak jak piszą?

Wypytuje bo muszę zmienić tego dinozaura amundsena i zacząłem się rozglądać, wole kupić coś przetestowanego jak w ciemno :)
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: ik26 »

Parktronic wyświetlany jest na 1/4 ekranu radia z lewej strony. Wizualizacja jest podobna, ale jakoś ta w oryginale była jakby czytelniejsza. Tu myślę że jak zainstaluję kamerę to będzie ok.
Moduł gps w naszych radiach jak i w tym jest wbudowany. Myślę ze chodzi Ci o antenę zewnętrzną. Można skorzystać z fabrycznej ale potrzebna jest przejściówka. Ja podłączyłem z zestawu i działa bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o kierunki świat nie wiem. Jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi.
Rozmowy pytając tych z którymi rozmawiałem wcześniej mówią że nie słyszą różnicy.
Wtyczka tak.
A jeśli o testowanie to naprawdę poświęciłem temu radiu tak mało czasu że na mojej opinii nie możesz polegać.
Jeśli to będzie działało tak jak teraz i jak zamontuję kiedyś kamerę cofania i rejestrator po wi-fi i to będzie również hulało to będę zadowolony. Ale to jest moja opinia.
Przydał by się test subiektywny t stacji 4G w przedziale np 900-1200zł
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

ISUDAR Official Store odpisał mi że żadne z ich urządzeń nie obsługuje oryginalnego wzmacniacza w systemie jak Dynaudio, itp.
Zapytałem, że przecież dla urządzeń na PX5 było wiele komentarzy ludzi, że działa z soundsystem. Ale nie otrzymałem odpowiedzi
MEta
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2018, o 20:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Łukasz

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: MEta »

ik26 pisze: 14 sty 2023, o 18:48 Parktronic wyświetlany jest na 1/4 ekranu radia z lewej strony. Wizualizacja jest podobna, ale jakoś ta w oryginale była jakby czytelniejsza. Tu myślę że jak zainstaluję kamerę to będzie ok.
Moduł gps w naszych radiach jak i w tym jest wbudowany. Myślę ze chodzi Ci o antenę zewnętrzną. Można skorzystać z fabrycznej ale potrzebna jest przejściówka. Ja podłączyłem z zestawu i działa bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o kierunki świat nie wiem. Jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi.
Rozmowy pytając tych z którymi rozmawiałem wcześniej mówią że nie słyszą różnicy.
Wtyczka tak.
A jeśli o testowanie to naprawdę poświęciłem temu radiu tak mało czasu że na mojej opinii nie możesz polegać.
Jeśli to będzie działało tak jak teraz i jak zamontuję kiedyś kamerę cofania i rejestrator po wi-fi i to będzie również hulało to będę zadowolony. Ale to jest moja opinia.
Przydał by się test subiektywny t stacji 4G w przedziale np 900-1200zł
Dziękuje kolego za odpowiedź!
Poczekam na jakąś promocję i chyba cyknę sobie te radio, 1000 zł bym dał ale te 1200 mnie boli :)
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: ik26 »

Ja kupiłem tę stację. 4G+64 za około 950 zł. Teraz może być taniej przy kursie $ do zł.
https://pl.aliexpress.com/item/10050034 ... pt=glo2pol
Awatar użytkownika
Szałan
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2022, o 11:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 202 i 417
Lokalizacja: Wwa

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: Szałan »

ik26 pisze: 16 sty 2023, o 14:15 Ja kupiłem tę stację. 4G+64 za około 950 zł. Teraz może być taniej przy kursie $ do zł.
https://pl.aliexpress.com/item/10050034 ... pt=glo2pol
Masz już założone? Jakie miałeś wcześniej radio i jak teraz z jakością dźwięku po zmianie? Bez zmian, gorzej czy lepiej?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

a ja dodam jeszcze, że jak kupujecie z chin to patrzcie na wysyłkę. Ten Junsun z linku od kolegi ik26, może być wysłany z magazynu z polski. A to ma dwa plusy. Przesyłka będzie u was w kilka dni i nie zapłacicie cła.
Ja ostatnio kupowałem do innego auta moduł AA, i do towaru o wartości 1300zł doliczyli mi 100zł cła. Jakkolwiek nieduża kwota, to jednak zwracam na to uwagę

Niestety przy tym Junsun, sprzedawca nie pisze co tam jest za procesor. To że ma 8 rdzeni nic nie znaczy. Zapytałem, zobaczymy

Tutaj gość ma fajne oferty:
https://pl.aliexpress.com/item/10050043 ... XPcPxuZlU5

Wierzyć chińczykowi to mają nawet na snapdragonie qcs6125, czyli (Adreno 610 + kyrio 260)
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marcinj6 »

Kurde też mi chodzi po głowie wymiana radia na androida. Ale na coś co będzie grało jak Ori i nie kosztowało 3tys:)
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: ik26 »

Procesor nie z tych najszybszych ale za te pieniądze jak to mówią daje radę
Junsun V1 Pro Procesor UIS8581A 8x1.6 GHz , 4GB + 64GB Android 11 przynajmniej mój.
Wcześniej miałem i mam w szafce Amundsena 315+ z wbudowanym BT.
Jakość dźwięku lepsza. Brak przesterowania ,separacja kanałów bdb . Korektor graficzny rozbudowany.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2023, o 12:29 przez ik26, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

mam dokładnie to samo ori radio. Radio miało premierę w 2011r więc 12 lat technologii, to jednak staroć.
Z drugiej strony nie ma co liczyć, że jakikolwiek chińczyk wytrzyma tyle lat :) i nie chodzi tu nawet o komponenty, a po prostu kiepską kontrolę jakości.
Najchętniej wsadziłbym MiB-a
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marcinj6 »

marioti pisze: 16 sty 2023, o 20:01 mam dokładnie to samo ori radio. Radio miało premierę w 2011r więc 12 lat technologii, to jednak staroć.
Z drugiej strony nie ma co liczyć, że jakikolwiek chińczyk wytrzyma tyle lat :) i nie chodzi tu nawet o komponenty, a po prostu kiepską kontrolę jakości.
Najchętniej wsadziłbym MiB-a
No właśnie tylko za miba dobrego z dużym ekranem trzeba dać ze 3k to już wolę sobie telefon w uchwyt włożyć i odpalić mapy google. Ja mam Columbusa rns510 i powiem szczerze że jakość dźwięku po bt jest taka sama jak bym puścił z kart sd.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: maureliusz »

U mnie jak kierownica przestanie bić zupełnie... to wówczas kurka zasłuży na nowe radyjko ;-))))
Bo co mi z super audio...jak irytuje taka pierdoła...:-/
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
ODPOWIEDZ