Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Tadek
Posty: 41
Rejestracja: 3 lut 2018, o 14:40
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: Tadek »

W sobotę prawdopodobnie będzie montaż. Moduł CCL już mam. Zostało tylko wszystko zamontować. Fajnie że facet co mi zrobił moduł zaprogramował żeby sygnał z modułu do climatronica wyszedł z zwłoką 5 minutowa
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: maureliusz »

A w jakim to celu?
Jak ten moduł będzie się kontaktował z climatroniciem... ? Bo. powinien bo CAN chyba...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Tadek
Posty: 41
Rejestracja: 3 lut 2018, o 14:40
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: Tadek »

W celu takich żeby climatronic nie załączał się odrazu po uruchomieniu webasta bo nie widzę takiej potrzeby, chce żeby piec jak i płyn trochę się rozgrzały, dlatego ta zwłoką 5 minut, zawsze to trochę oszczędność akumulatora. Moduł będzie wpięty z tyłu climatronica, szeregowo w linie can. Tak będzie się komunikował po can
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: maureliusz »

.... nic nie rozumiem z tego...
Webasto masz analogowe, a moduł będzie się komunikał niby po CAN z climatronikiem? I co po tym CAN będzie robił? włączał/wyłącza tylko... czy moż jeszcze coś więcej?

Przecież..każde WEBASTO (również moje full analogowe) działa tak, że najpierw rozgrzewa płyn, a potem jak osiągnie temperaturę to WEBASTO załącza przekaźnii i ten przekaźnik daje sygnał do modułu, aby wysterował wentylator w środku przez PWM...

Zatem...nadal nie rozumiem, co będzie robił Twój moduł z tym climatronicem.

Sens byłoby wrzucić WEBASTO cyfrowe i połączyć od razu po CAN / wówczas nie potrzebujesz nic i wszystko się dzieje PIKNIE.
Chciałem tak robić, ale nie chciałem rezygnować z szyby grzenej - ale wówczas nie miałem wiedzy... że można założyć pane z GOLFA co ma i szybę grzaną i webasto.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: maureliusz »

Halo kolego jak sytuacja?
Co tam udało się zrobić na starym roku? - bom ciekaw... :-)
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Tadek
Posty: 41
Rejestracja: 3 lut 2018, o 14:40
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: Tadek »

Część. Zakończyło się pozytywnie. Webasto zamontowane, dołożyłem sobie jeszcze syrenę od alarmu żeby potwierdzało dźwiękiem że się uruchomiło lub wyłączyło, bo jak daleko stało auto od bloku to nie byłem pewny czy się napewno włączyło/wylaczylo. Climatronic załącza się po 5min od uruchomienia pieca. Ustawienia climatronica są takie jakie były ostatnio używane. No i chyba tyle. Wracając do Twojego poprzedniego komentarza to tak Webasto analogowe tak jak pisałem wcześniej. Sygnał analogowy (+12v) wychodzi z pieca do modułu, później moduł po 5min wysyła sygnał CAN do climatronica i się uruchamia.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: maureliusz »

Coś mi to wygląda na po prostu na anologowe podłaczenie i tyle.
Bez żadnych nowości.
Żadnej funkcjonalności CAN nie masz zatem.

Nie do końca rozumiem to załączanie climatronica po 5 minutach...- jakiś kolejny moduł od tego? Normalnie nawiew powinien ruszyć jak temperatura osiągnie nie pamiętam... chyba 60-70 stopni.
Chyba... że masz podrzewacz / a nie piec to z tego co pamiętam wówczas wyjścia do przekaźnika nie ma, aby załączyć wentylator w zależności od temperatury i może ktoś inaczej po kombinował.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Tadek
Posty: 41
Rejestracja: 3 lut 2018, o 14:40
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: Tadek »

Tak, Mariusz zgadza się... Zakończymy ten temat . Pozdrawiam
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: maureliusz »

Tadek pisze: 20 sty 2023, o 12:53 Tak, Mariusz zgadza się... Zakończymy ten temat . Pozdrawiam
No miałem zakończyć, ale muszę sprostować... nie jestem Mariusz :-D
Pozdro!
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
_carlos-
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2023, o 23:59
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: _carlos- »

Cześć,
Jestem w trakcie przygotowań do montażu analogowego ogrzewania postojowego Webasto DW50 w Leonie 1P. Znalazłem pinout do panela z golfaV, który raczej powinien pasować:
20-stykowe złącze, T20c na schemacie przepływu prądu -wtyk A-:
1 - Fotosensor penetracji światła słonecznego
2 -G134- lub fotosensor penetracji światła słonecznego -G107-, sygnał2 - Nadajnik wysokiego ciśnienia -G65-
3 - Fotosensor penetracji światła słonecznego 2 -G134- lub światła słonecznego fotosensor penetracyjny -G107-, sygnał
4 - Od tygodnia kalendarzowego 45/2007: czujnik jakości powietrza -G238-, sygnał
5 - CAN, wysoki
6 - CAN, niski
9 - + 5 V dla fotosensora przenikania światła słonecznego 2 -G134- lub fotoczujnika penetracji światła słonecznego -G107-
10 - Jednostka sterująca podgrzewanego siedzenia kierowcy -J131- (opcja)
11 - Jednostka sterująca podgrzewanego przedniego siedzenia pasażera -J132- (opcja)
12  - Zacisk 75 (opcja)
13 - Nadajnik temperatury lewego nawiewu -G150-
14 - Nadajnik temperatury prawego nawiewu - G151-
16 - Połączenie dodatnie (15a) lub połączenie dodatnie (30a) dla pojazdów z dodatkowym czujnikiem ogrzewania i jakości powietrza -G238-
17 - Masa sygnału nadawców
18 - Zawór regulacyjny sprężarki układu klimatyzacji -N280-
19 - Zacisk 31
20 -Połączenie dodatnie (15a) lub połączenie dodatnie (30a) w pojazdach z ogrzewaniem dodatkowym.

Złącze 16-stykowe, T16c na schemacie przepływu prądu -wtyk B-:
1 - + 5 V dla silników sterujących
2 - Potencjometr dla silnika sterującego lewą klapką temperatury -G220-
3 - Potencjometr dla silnika sterującego prawą klapką temperaturową -G221-
4 - Potencjometr do sterowania klapką odszraniacza silnik -G135-
5 - Potencjometr silnika sterującego klapami środkowymi -G112-
6 - Pojazdy do tygodnia kalendarzowego 17/2007: potencjometr silnika sterującego klapkami recyrkulacji powietrza -G143-. Pojazdy od tygodnia kalendarzowego 18/2007: potencjometr silnika sterującego klapami recyrkulacji powietrza -G143- został wycofany.
7 - Pojazdy do tygodnia kalendarzowego 17/2007: potencjometr silnika sterującego klapami przepływu powietrza -G113-. Pojazdy z tygodnia kalendarzowego 18/2007: Potencjometr powietrza świeżego/powietrza recyrkulowanego, silnik sterujący klapami przepływu powietrza -G644-.
8 - Nadajnik temperatury lewego nawiewu w przestrzeni na nogi -G261-
9 - Nadajnik temperatury prawego nawiewu w przestrzeni na nogi -G262-
10 - Wlot świeżego powietrza czujnik temperatury w kanale -G89- zainstalowany tylko do grudnia 2005 r.
11 – Czujnik temperatury parownika -G308- lub czujnik temperatury wyjściowej parownika -G263-
14 – sygnał masy, potencjometr

Złącze 16-pinowe, T16d na schemacie przepływu prądu -wtyk C-:
1 - Silnik sterujący lewej klapy temperatury -V158-, zimny
2 - Silnik sterujący lewej klapki temperatury -V158-, ciepły
3  - Silnik sterujący klapką odszraniania -V107-, zamknięty
4  - Sterownik klapy odszraniania silnik -V107-, otwarty
5 – Silnik sterujący klapami centralnymi -V70-, skrzynia
6 – Silnik sterujący klapami centralnymi -V70-, przestrzeń na nogi
7  - Pojazdy do tygodnia 17/07: silnik sterujący klapami recyrkulacji powietrza -V113-, uruchamianie trybu recyrkulacji powietrza. Od tygodnia kalendarzowego 18/2007: silnik sterujący klapkami recyrkulacji powietrza -V113- został wycofany.
8 – Pojazdy do tygodnia kalendarzowego 17/2007: silnik sterujący klapami recyrkulacji powietrza -V113-, uruchamiany świeżym powietrzem. Od tygodnia kalendarzowego 18/2007: silnik sterujący klapami recyrkulacji powietrza -V113- został wycofany.
9 – Pojazdy do tygodnia kalendarzowego 17/2007: silnik sterujący klapami przepływu powietrza -V71- otwarty. Od tygodnia 18/07: świeże powietrze/powietrze recyrkulowane, silnik sterujący klapami przepływu powietrza -V425- (tryb zamkniętego obiegu powietrza/częściowa recyrkulacja powietrza)
10 – Pojazdy do tygodnia kalendarzowego 17/2007: silnik sterujący klapami przepływu powietrza -V71- zamknięty. Od tygodnia 18/07: świeże powietrze/powietrze obiegowe, silnik sterujący klapami przepływu powietrza -V425- (tryb powietrza obiegowego/powietrze tłokowe)
11  - Silnik sterujący klapami prawej temperatury -V159-, zimny
12  - Silnik sterujący klapami prawej temperatury -V159-, ciepły
15 - Dmuchawa świeżego powietrza -V2- (uruchamiana PWM)
16 - Dmuchawa świeżego powietrza -V2-, sygnał zwrotny

Czy jak podam +12V na pin 20 wtyku T20c to klimatronic uruchomi się?
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 429
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Jak podłączyć Webasto do climatronic?

Post autor: krzynol »

włączy sie climatronik najpewniej, ale też kilka innych obwodów.
ODPOWIEDZ