Oświetlenie bagażnika nie działa

msemafor
Posty: 26
Rejestracja: 6 sty 2023, o 12:05
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Stargard

Oświetlenie bagażnika nie działa

Post autor: msemafor »

Przez pośpiech i nieuwagę zrobiłem zwarcie w lampce oświetlenia bagażnika. Teraz nie działają obydwie lampki bagażnika po jego otwarciu, a pozostałe oświetlenie wnętrza i kontroli/komunikaty na zegarach działają prawidłowo. Normalnie działa też elektryczne otwieranie i zamykanie klapy.
Czy to może być kwestia bezpiecznika? Jeśli tak, jaki numer i amperaż? Jeśli nie bezpiecznik to mogłyby się uszkodzić same lampki? Gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuję za wszystkie rady i wskazówki.
ochoch
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2023, o 12:45
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie bagażnika nie działa

Post autor: ochoch »

Dzień dobry.
Ja bym zaczął od bezpieczników. Po pierwsze w instrukcję obsługi i zobaczyć czy jest opisany bezpiecznik od oświetlenia w bakazniku/klapie. Jak nie ma to zazwyczaj są oznaczenia na klapce od bezpieczników i bym sprawdzał te na których jest narysowane coś powiązanego z oświetleniem czyli jakaś żarówka np. Wyjąć ten i zerknąć jak wygląda. Włożyć i następny. Można podjechać na stację paliw i kupić kontrolkę. Wtedy kabelek do masy, a czubek kontrolki do bezpiecznika w dwóch miejscach, takie miejsca tam są i musi się zapalić na obu. Jeśli pali się tylko na jednym punkcie pomiarowym to znaczy, że spalony. Taką kontrolką z żarówką właśnie tak lokalizowałem w święta u ojca bezpieczniki bo wiadomo wiek nie ten, wyjął kilka, włożył później źle
Polecam sposób na kontrolkę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w znalezieniu problemu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

msemafor
Posty: 26
Rejestracja: 6 sty 2023, o 12:05
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Stargard

Re: Oświetlenie bagażnika nie działa

Post autor: msemafor »

Sorry za zamieszanie ale dziś sprawdziłem LED-y, które włożyłem dzień wcześniej do lampek bagażnika i okazało się, że obydwie włożyłem nie w tą stronę, co trzeba. Po przełożeniu na właściwą stronę wszystko świeci i działa, jak należy.
msemafor pisze: 21 sty 2023, o 15:34 Przez pośpiech i nieuwagę zrobiłem zwarcie w lampce oświetlenia bagażnika. Teraz nie działają obydwie lampki bagażnika po jego otwarciu, a pozostałe oświetlenie wnętrza i kontroli/komunikaty na zegarach działają prawidłowo. Normalnie działa też elektryczne otwieranie i zamykanie klapy.
Czy to może być kwestia bezpiecznika? Jeśli tak, jaki numer i amperaż? Jeśli nie bezpiecznik to mogłyby się uszkodzić same lampki? Gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuję za wszystkie rady i wskazówki.
ochoch
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2023, o 12:45
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie bagażnika nie działa

Post autor: ochoch »

No to super sprawa, że wszystko dobrze się skończyło
Jak z pendrivem. Niby masz 50% szansy aby włożyć dobrze do komputera, a zawsze wychodzi, że człowiek trafia za drugim

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie bagażnika nie działa

Post autor: komoornik »

msemafor pisze: 22 sty 2023, o 14:52 Sorry za zamieszanie ale dziś sprawdziłem LED-y, które włożyłem dzień wcześniej do lampek bagażnika i okazało się, że obydwie włożyłem nie w tą stronę, co trzeba. Po przełożeniu na właściwą stronę wszystko świeci i działa, jak należy.
msemafor pisze: 21 sty 2023, o 15:34 Przez pośpiech i nieuwagę zrobiłem zwarcie w lampce oświetlenia bagażnika. Teraz nie działają obydwie lampki bagażnika po jego otwarciu, a pozostałe oświetlenie wnętrza i kontroli/komunikaty na zegarach działają prawidłowo. Normalnie działa też elektryczne otwieranie i zamykanie klapy.
Czy to może być kwestia bezpiecznika? Jeśli tak, jaki numer i amperaż? Jeśli nie bezpiecznik to mogłyby się uszkodzić same lampki? Gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuję za wszystkie rady i wskazówki.
Też miałem takie podejrzenie bo według mojego stanu wiedzy całe oświetlenie wnętrza jest pod jednym bezpiecznikiem 🤔
ODPOWIEDZ