Czas pracy webasto

beblok71
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2022, o 20:39
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Czas pracy webasto

Post autor: beblok71 »

Witam,
Posiadam Superba z roku 2019 benzyna 272km
Od niedawna mam problem z działaniem webasto. Do tej pory było tak, że po ustawieniu gotowości pojazdu na np. godz 6:00 i czas działania webasto 20 min. z aplikacji MySkoda webasto załączało się o 5:40. Zawsze z wyprzedzeniem o zadany czas działania. I wszystko pięknie działało. Jak zadałem czas działania 20 minut to było 20 minut, jak 10 minut to 10 minut itd. Ale ostatnio ustawiam na gotowość 6:00 i czas działania 20 min. więc powinno się załączyć o 5:40 Wchodzę na aplikacje o 5:20 a webasto już działa. Próbowałem ustawić czas i godzinę z poziomu samochodu ale jest to samo. Załącza się dużo wcześniej i potem już działa do zadanej godziny gotowości. Nigdy wcześniej tak nie było. Zbiegło się to w czasie wymiany akumulatora. Akumulator był wymieniany w serwisie. Ale kurcze głowy nie dam obciąć czy to nastąpiło po wymianie czy już było przed tylko ja tego nie zauważyłem. Na pewno problem jest od nie dawna bo stosunkowo często zaglądam do tej apki i zauważyłbym tą nieprawidłowość.

Nie wiecie co może być przyczyną?
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Czas pracy webasto

Post autor: ziom_pl »

A nie przestawiałeś wcześniej w aplikacji czas działania webasto?
Ostatnio miałem tak kilka razy w swojej aplikacji. Chciałem uruchomić na 50min (wcześniej miałem cały czas ustawione na 20min), tym razem zmieniłem i włączyłem na rzekomo 50min, aplikacja uruchomiła wszystko jak trzeba ale pokazało mi czas właśnie 20min...
Musiałem jeszcze raz zatrzymać weba sto z aplikacji jeszcze raz ustawić 50min odświeżyć i uruchomić ponownie funkcję.
beblok71
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2022, o 20:39
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Czas pracy webasto

Post autor: beblok71 »

Wiem o czym piszesz. Też tak parę razy mi się zdarzyło ale wtedy uruchamiam z aplikacji tak od szlagu na 20 min i następnym razem już to pamieta.
Nawet z poziomu samochodu ustawiłem dzień, godzine odjazdu i zadałem czas 20 minut żeby pominąć aplikację bo myślałem że problem leży po jej stronie ale to też nic nie dało.
No nie mam pomysłu dlaczego tak się dzieje...
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Czas pracy webasto

Post autor: pawellier »

Cześć, podpowie ktoś jak programować Ogrzewanie postojowe w komputerze? ustawiam wszystko tak jak pisze i się nie załącza rano, z pilota normalnie uruchamiam
przemasvu
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2021, o 07:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198
Imię: Przemek

Re: Czas pracy webasto

Post autor: przemasvu »

pawellier pisze: 16 sty 2023, o 10:38 Cześć, podpowie ktoś jak programować Ogrzewanie postojowe w komputerze? ustawiam wszystko tak jak pisze i się nie załącza rano, z pilota normalnie uruchamiam
Wszystko masz w opcjach 😉
Możliwe że popełniasz błąd przy ustawieniu dnia. Zamiast programować np.na poniedziałek to przesuwaj na kompie do momentu jak zamiast dnia będzie wolne miejsce i sprawdź czy ruszy o danej godzinie.
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Czas pracy webasto

Post autor: pawellier »

przemasvu pisze: 23 sty 2023, o 20:33
pawellier pisze: 16 sty 2023, o 10:38 Cześć, podpowie ktoś jak programować Ogrzewanie postojowe w komputerze? ustawiam wszystko tak jak pisze i się nie załącza rano, z pilota normalnie uruchamiam
Wszystko masz w opcjach 😉
Możliwe że popełniasz błąd przy ustawieniu dnia. Zamiast programować np.na poniedziałek to przesuwaj na kompie do momentu jak zamiast dnia będzie wolne miejsce i sprawdź czy ruszy o danej godzinie.
No ustawiam właśnie dzień tygodnia, ale spróbuję tak jak piszesz , dziękuję za podpowiedź
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Czas pracy webasto

Post autor: pawellier »

Siema, ustawiłem webasto bez dnia tygodnia i dziś rano zadziałalo, dzięki za pomoc
przemasvu
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2021, o 07:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198
Imię: Przemek

Re: Czas pracy webasto

Post autor: przemasvu »

pawellier pisze: 25 sty 2023, o 10:06 Siema, ustawiłem webasto bez dnia tygodnia i dziś rano zadziałalo, dzięki za pomoc
Nie wiem dlaczego tak jest , ale jak ustawiam dzień tygodnia to u mnie też nie startuje , a tym sposobem co napisałem nigdy nie było problemu. Trzeba tylko pamiętać żeby sobie dzień wcześniej ustawić. 😉
artho
Posty: 1086
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Czas pracy webasto

Post autor: artho »

A można ustawić długość działania webasto na całą noc?
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Czas pracy webasto

Post autor: pawellier »

artho pisze: 25 sty 2023, o 16:38 A można ustawić długość działania webasto na całą noc?
chyba tylko maksymalnie 60 minut z tego na wyświetlaczu, nie wiem jak z pilota, ale z takim ustawianiem aku za długo nie pociągnie
artho
Posty: 1086
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Czas pracy webasto

Post autor: artho »

Zastanawiam się, czy w Superbie da się spać z webasto... 🤣

... ale nie wiem czy odpływ spalin jest sensownie rozwiązany pod kątem Superba-kampera, czy nie zaczadzę...

A swoją drogą jak się to ma na aku, czemu ma długo nie pociągnąć?
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Czas pracy webasto

Post autor: pawellier »

artho pisze: 25 sty 2023, o 19:21 Zastanawiam się, czy w Superbie da się spać z webasto... 🤣

... ale nie wiem czy odpływ spalin jest sensownie rozwiązany pod kątem Superba-kampera, czy nie zaczadzę...

A swoją drogą jak się to ma na aku, czemu ma długo nie pociągnąć?
webasto do pracy potrzebuje prądu i cały czas bierze go z akumulatora, w instrukcji pisze że długotrwałe używanie webasto może go rozładować jeżeli jezdzi się na krótkich odcinka
artho
Posty: 1086
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Czas pracy webasto

Post autor: artho »

Dzięki, myślałem, że raz odpali i już potem prądu nie żre, skoro wcina inne paliwo 😀
drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czas pracy webasto

Post autor: drookash »

Siemanko. Jako, że mam już 6tą furę z Webasto od VAGa to może coś podpowiem.
Wcześniejsze modele powiedzmy do 2016 (Ogólnie w VAG) programowałeś na godzinę / dzień i czas działania.
Te nowsze jak i w moim S3 2018 TSI programujesz na "gotowość". Polega to na tym, że ustawiasz na którą godzinę ma być zadana temperatura w aucie.
Tu zaczynają się schody - wysiadając musisz ustawić na climatronic zadaną i wyłączyć silnik. Ustawisz 22C to będzie dążył do 22C i tutaj w zależności od warunków zewnętrznych albo odpali na 20 minut albo na 40 minut - tu już jest jakaś logika wbudowana, a nie proste "czas i temp". Jedyne co to pilnuje max czasu działania (ekologia ???) i napięcia akumulatora poprzez moduł zarządzania energią. Słabe ako nie pozwoli na odpalenie / działanie Webasto podobnie jak rezerwa w zbiorniku - są pewne priorytety, naturalnie.
W apce na smartphonie ustawiasz dowolnie, ono i tak włączy się ileś tam przed by na zadaną godzinę było tyle C ile ustawisz.
Odpalanie z pilota - te same zasady. Ty jednak startujesz na już i działa aż osiągnie temp albo minie max czas.
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Czas pracy webasto

Post autor: ziom_pl »

Czy wam też przestało działać sterowanie ogrzewaniem postojowym z poziomu aplikacji? Mi od około miesiąca przestało działać, pokazuję się błąd na tej funkcji (subskrypcja oczywiście ważna jeszcze). Problem zgłoszony do supportu, ale w dalszym ciągu nie działa…
ODPOWIEDZ