Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator v2

Adek144
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator v2

Post autor: Adek144 »

Dodam że u mnie nadal wszystko ok od wymiany przekaźnika. Sam szukałem opisu bo na zagranicznych forach wszyscy piszą że wymienili tylko ani nie piszą który dokładnie Anię opisu skrzynki nie ma. Bezpiecznikow opis znalazłem ale przekaźników nie. Dlatego przy okazji zapytałem w serwisie. Szkoda że nie widziałem który bo następnym razem bym sobie kupił i wymienił chociaż mam nadzieję że mnie nie spotka już ten problem :). Próbowałem też obczaic który jest nowy albo ma jakias datę ale niestety się nie udało bo bym wam chętnie pomógł.
jarek_m
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2023, o 21:11
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator v2

Post autor: jarek_m »

U mnie dokładnie ta sama histora co powyżej. Wentylator się włącza w zasadzie w dowolnym momencie. Jak był jeszcze na gwarancji to złożyłem reklamację do serwisu. Oddalili ją tłumacząc wypalaniem DPFa.

Wczoraj problem się powtórzył. Nagle zaczął się włączać wentylator pomimo tego, że na dworze poniżej zera. Otwieram drzwi się nagle wyłącza. Zamykam - włącza. W końcu zaświecił się check engine i OBDEleven też pokazał mi ten błąd:

P068B00 - Przekaźnik główny Otwiera się za późno
Statycznie
Priorytet: 2
Licznik częstotliwości wystąpienia usterki: 1
Licznik cykli wyuczania: 255
Prędkość obrotowa silnika: 0.00 /min
Unormowana wartość obciążenia: 0.0 %
Prędkość samochodu: 0 km/h
Temperatura płynu chłodzącego: -40 °C
Temperatura zasysanego powietrza: -40 °C
Ciśnienie otoczenia: 0 mbar
Napięcie zacisku 30: 0.000 V
Dynamiczne dane otoczenia:


Ta sama sytuacja wystąpiła kiedyć latem i spowodowała całkowite rozładowanie się akumulatora. Niestety ten problem pojawia się i znika niewiadomo skąd. Trudno go jednoznacznie zreprodukować, bo już mi zniknął i wszystko działa poprawnie.
Patrząc na schemat skrzynki bezpiecznikow to jest dokładnie ten przekaźnik R5 na schemacie (czyli 645 na dole po lewej stronie na zdjęciu w poprzednim poście):
Screenshot 2023-01-29 at 22.21.32.png
U mnie również jest nieco ciepły. Wymienię i zobaczymy czy problem nadal będzie się powtarzał.
Adek144
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator v2

Post autor: Adek144 »

U mnie nadal jest ok. Ja właśnie przed wymianą w serwisie szukałem po zagranicznych forach o każdy pisał o przekaźniki ale nie pisali jaki. A jak już że 645 to ja mam tam ze 3 takie same. Probowalem sprawdzać styki itp ale nie mogłem namierzyć który. Na serwisie ogarnęli w 5min bo wiedzieli który, ale też mnie zaczęli zbywać że to DPF i że tak ma. Ale cisnąłem ich że rozładowuje akumulator do stanu że nie mogę otworzyć samochodu i że mam taki błąd. No i się udało. Żałuję tylko że nie widziałem który bo następnym razem zamawiam przekaźnik za 100 i po temacie. Natomiast patrząc na wcześniejsze zdjęcia kolegów i schemat powyżej to pewnie ten po lewej na dole. Bo pozostałe mam w innych miejscach, a koledzy mają tylko te.
jczernia
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2023, o 16:56
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator v2

Post autor: jczernia »

Chyba mam podobny problem z wentylatorem, z tym że mój przekaźnik ma inne oznaczenia 645 - 6034 B 3 niż u innych, czy ktoś ma podobny? Czy ten numer części podany wcześniej będzie pasował? 4H0951253A
Załączniki
20230221_083407_.jpg
wstyd1
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2018, o 18:35
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator v2

Post autor: wstyd1 »

I jak jest teraz? Bez problemu?
Adek144
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator v2

Post autor: Adek144 »

U mnie problem nie powrócił od roku więc wszystko git
ODPOWIEDZ