Wymiana radia w superb2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
przemasvu
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2021, o 07:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198
Imię: Przemek

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: przemasvu »

Szałan pisze: 25 sty 2023, o 00:32
przemasvu pisze: 23 sty 2023, o 20:07
Szałan pisze: 22 sty 2023, o 23:40 Jest ktoś z W-wy, kto ma zainstalowanego junsna lub isudara lub cos na procku typu px6, mediatek, qu...cos tam?
A co potrzebne, może na odległość uda się pomóc.

Tutaj filmik ze SS działa.
https://files.fm/f/dhvc75knr
Chcialem posluchac i popatrzec jak to dziala, zanim kupie do siebie :)
Ale bass Ci tam ladnie pracuje!!!
Są grupy CA które się spotykają regularnie w Wawie. Jest kilka SII wystarczy podjechać.
Ja osobiście SS odłączam na wiosnę jak tylko podmienie przednie głośniki. Nie jestem zadowolony z tego systemu i słabo to gra.
Awatar użytkownika
Szałan
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2022, o 11:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 202 i 417
Lokalizacja: Wwa

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: Szałan »

To ja Wam sprzedam taką ciekawostkę.

Radio wciąż 510.
Sound system w SII FL.

Wygłuszyłem przednie drzwi kierowcy w zeszłym tygodniu: na zewnętrzną blachę mata oraz pianka (tyle ile się dało przez otwór głośnika). Na wewnętrzną blachę (tę z dziurami na glośnik itp) też mata. Na boczek od wewnętrznej strony pianka, tylko cieńsza.

Wymieniłem niskotonowy głośnik na Audison AP 6.5 2 Ohm.
Wymieniłem średniotonowy na Audio System EX80SQ EVO2 midrange 60/90W
Wymieniłem wysokotonowy na Focal coś tam coś tam.

I jestem załamany, prawa strona gra mi lepiej i głośniej!! niż lewa!! Kurde. To do innego działu, ale właśnie wróciłem ze sprawdzania czy faz nie pokręciłem, no nie wygląda na to, a i tak jest z dupy.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

ik26 pisze: 25 sty 2023, o 10:59 Powiedz mi bo widzę że się orientujesz czy te podzespoły są coś warte.IMG_20230119_130017.jpg
Ja ci powiem inaczej, parametry to nie wszystko, wiele też zależy od optymalizacji softu.
Jeżeli masz to u siebie, więc wiesz jak gra, wiesz jaka jest płynność, czy nie ma lagów, itp. no to już wiesz czy te graty i ten soft jest coś warty.
Tak ogólnie to:
UIS8581A - to procek Unisoc czyli większości chińskich androidów do auta. Jeżeli nie ma wyraźnie i poprawnie napisane, że to oryginalny Mediatek, Rockchip, itp. to w całej reszcie będzie Unisoc, lub podobna, dla nas mało znana marka.
A ten konkretnie procek jest całkiem spoko.
Żeby to jakoś porównać, no to w testach wydajnościowych jest tak 40% lepszy od Qualcomm Snapdragon 801, który był montowany np. w Sony Z3 gdzieś koło 2015r. Ale z kilku powodów UIS jest lepszy - to już procek 64-bit, zużywający połowę mniej energii, mniej się grzeje, itp.

AK7604 - to procek dźwięku całkiem przyzwoity, powszechnie stosowany w radiach samochodowych właśnie. Wg producenta stosunek sygnału do szumu wynosi 108 dB, czyli tak porównując jak domowy Denon PMA-1600NE. No nie chce mi się wierzyć że układ jest porównywalny do sprzętu za 7000 :)
ale tak ogólnie wszystko co powyżej 90dB, jest spoko

TDA7708 - standardowy układ radia stosowany w autach. Tutaj nie znam się jakoś na tym, ale jak poczytasz w googlach to jest podobno spoko.
Szałan pisze: 25 sty 2023, o 12:49 To ja Wam sprzedam taką ciekawostkę.

Radio wciąż 510.
Sound system w SII FL.
To może właśnie problemem jest wzmacniacz? wg mnie nie jest on jakiś zbyt dobry
Awatar użytkownika
Szałan
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2022, o 11:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 202 i 417
Lokalizacja: Wwa

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: Szałan »

Szałan pisze: 25 sty 2023, o 12:49 To ja Wam sprzedam taką ciekawostkę.

Radio wciąż 510.
Sound system w SII FL.
To może właśnie problemem jest wzmacniacz? wg mnie nie jest on jakiś zbyt dobry
[/quote]

jutro pab567 rzuci uchem i okiem, może coś mu zaświta.
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: pawellier »

Cześć, ja też myślałem nad zmianą, ale nie chcę androidów czy chińczyków, myślałem nad zmianą z Amundsena na Columbusa , czy wystarczy tylko przełożyć radia czy trzeba coś kombinować albo przerabiać?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

A to zależy jakiego masz amundsena teraz, czy masz już z wbudowanym bt, i jakiego columbusa chcesz kupić
imo szkoda kasy na taką wymianę, to już lepiej dołożyć do miba, jak nie chcesz chinczyka
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: pawellier »

W sumie to nie wiem jakie mam 🤣 musiał bym chyba po vin sprawdzic , chodzi mi głównie żeby wyświetlacz był większy bo tem u mnie taki malutki jakiś jest
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

rns-315 ma 5", a rns-510 6,5", a Mib (np. 5C0035680C) ma 6,33"
różnica jest zauważalna, ale to jest jak z telewizorem, miałem 42" ale padł. więc wahałem się przed 55" a 65" wtedy wszyscy mówili bierz większy, szybko się przyzwyczaisz, i zaraz będziesz chciał jeszcze większy. No i mieli rację mam 65" ale jak by było te 10" więcej to bym się nie obraził :)

Tu będzie tak samo, jeżeli chcesz zmienić z uwagi na ekran, to radość potrwa krótko i zaraz stwierdzisz, że te 6,5" to jednak też nie jest dużo. Z uwagi na tą cechę ja bym jednak rozważył chińczyka tak z 9" lub 10" - czyli większość oferowanych, a minimum 8"
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: pawellier »

Tylko gdzieś czytałem że jest z nikim problem bo nie wyświetlają nastaw z panelu klimatyzacji i coś z głośnikami że jakieś adaptery trzeba, do tematu wrócę w wakacje jak będę w domu na dłużej. Dzięki za podpowiedź
MEta
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2018, o 20:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Łukasz

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: MEta »

marioti pisze: 24 sty 2023, o 22:19 Podrzuć link który konkretnie model kupiłeś.
Te za 999,49

https://pl.aliexpress.com/item/10050034 ... pt=glo2pol
Ostatnio zmieniony 29 sty 2023, o 21:59 przez MEta, łącznie zmieniany 1 raz.
MEta
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2018, o 20:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Łukasz

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: MEta »

ik26 pisze: 17 sty 2023, o 10:11
marioti pisze: 16 sty 2023, o 20:01 mam dokładnie to samo ori radio. Radio miało premierę w 2011r więc 12 lat technologii, to jednak staroć.
Z drugiej strony nie ma co liczyć, że jakikolwiek chińczyk wytrzyma tyle lat :) i nie chodzi tu nawet o komponenty, a po prostu kiepską kontrolę jakości.
Najchętniej wsadziłbym MiB-a
Ja wiem że procesor jest ważny ,ważna jest ilość romu, ramu . Ekran najlepiej żeby było oledowy .
Ale czy to jest nam najbardziej potrzebne w normalnym użytkowaniu radia. Dla mnie ma być w miarę czysty dwięk z dobrą dynamiką. Appki mają chodzić płynnie . Instaluję tylko tyle ile mi potrzeba. W tym budżecie wg mnie nie jest żle i o takim radyjku tu mówimy. Powiedzmy że potraktowałem to jako eksperyment.
Jeśli chodzi o niezawodność to pewnie masz rację , ale zobaczymy. Pięć lat temu kupiłem tv samsunga za 7500 zł i padła matryca.
A w domu do słuchania mam sprzęt high endowy i tam kładę duży nacisk na komponenty.
Tak więc w tym budżecie naprawdę nie wymagajmy za dużo. Nasi sprzedawcy i tak potrafią na tym samym sprzęcie podbić cenę o kilka set zł.
Radio już tydzień leży ale brakuje czasu na podłączenie, jutro chce się za to zabrać. Powiedz mi kolego gdzie przykleiłeś ten moduł 4G i GPS? Nie chce mi się tych kabli prowadzić nie wiadomo gdzie, myślisz że jak zostawie je tam w środku to będzie to trybić? jak Ty to zrobiłęś? Ten moduł karty sim też tam chyba zostawię
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

to daj znać jak zamontujesz, jestem ciekawy jak to pracuje przy 4/64gb

Antena od 4g i gps pracują na zupełnie innych pasmach. więc w sumie to nie ma większego znaczenia gdzie je umieścisz. chyba jedyny warunek, to aby nie były osłonięte metalowymi częściami czy obudowami.
Jak byś wyjął środkowy nawiew to masz łatwy dostęp do szerokiej rury poprzecznej (nie wiem co tam ona wzmacnia, ale tam jest :D ) możesz przykleić obie anteny do niej. Od góry będziesz miał tylko plastiki od "deski rozdzielczej". Będzie działało ok.
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: ik26 »

pawellier pisze: 27 sty 2023, o 13:39 Tylko gdzieś czytałem że jest z nikim problem bo nie wyświetlają nastaw z panelu klimatyzacji i coś z głośnikami że jakieś adaptery trzeba, do tematu wrócę w wakacje jak będę w domu na dłużej. Dzięki za podpowiedź
Wyświetlają.
MEta
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2018, o 20:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Łukasz

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: MEta »

marioti pisze: 30 sty 2023, o 09:51 to daj znać jak zamontujesz, jestem ciekawy jak to pracuje przy 4/64gb

Antena od 4g i gps pracują na zupełnie innych pasmach. więc w sumie to nie ma większego znaczenia gdzie je umieścisz. chyba jedyny warunek, to aby nie były osłonięte metalowymi częściami czy obudowami.
Jak byś wyjął środkowy nawiew to masz łatwy dostęp do szerokiej rury poprzecznej (nie wiem co tam ona wzmacnia, ale tam jest :D ) możesz przykleić obie anteny do niej. Od góry będziesz miał tylko plastiki od "deski rozdzielczej". Będzie działało ok.
Dziękuje za propozycję! Wstępnie okablowanie mam podłączone, teraz tylko podmienić radyjka, dam znać na pewno! :)
przemasvu
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2021, o 07:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198
Imię: Przemek

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: przemasvu »

Przy Isudarze nie podłączałem żadnych dodatkowych anten które były w zestawie. Dokupiłem przejściówkę i podłączyłem Ori anteny które są w aucie.
ODPOWIEDZ