Opony letnie 20”

Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Movibonczuk »

Art e on pisze: 1 lut 2023, o 11:20 Potenza Sport (ponoć segment UUHP) też bez dogrzania ucieka i można się zdziwić (założyłem je w kwietniu i pewnego zimnego poranka chciała mi zrobić pranka - na łuku przod pieknie pluzyl, szczesliwie było sporo miejsca). Generalnie opony tej klasy muszą złapać temperaturę żeby działać zgodnie z przeznaczeniem...
No i to jest wlasnie sedno sprawy. Opony sportowe zostawmy sportowcom. Ja szukam opon, ktore w chlodny poranek rowniez utrzymaja mnie na drodze. :)
SE7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Opony letnie 20”

Post autor: SE7 »

Movibonczuk pisze: 1 lut 2023, o 11:49 Ja szukam opon, ktore w chlodny poranek rowniez utrzymaja mnie na drodze. :)
To musisz dokupić semi slick dedykowany do temp. max. 20C.
Żadna opona letnia nie trzyma jak jest zimno
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Opony letnie 20”

Post autor: maureliusz »

SE7 pisze:
Movibonczuk pisze: 1 lut 2023, o 11:49 Ja szukam opon, ktore w chlodny poranek rowniez utrzymaja mnie na drodze. :)
To musisz dokupić semi slick dedykowany do temp. max. 20C.
Żadna opona letnia nie trzyma jak jest zimno
Dokładnie.
Albo... wielosezonowa.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Opony letnie 20”

Post autor: piramida »

Maliniak pisze: 1 lut 2023, o 11:04 Zastanawiam się czy są jakiekolwiek gumy z tych "sportowych" premium, które kleją bez dobrego dogrzania, w chłodniejsze dni szczególnie. Nasz klimat jest specyficzny, bo upałów 30 stopni plus jak na lekarstwo. Tak to dużo wody, dużo niższych temperatur wczesnym rankiem i późnym wieczorem. Człowiek naczytał się o Michelinach 4S, ale się okazało, że bez dobrego dogrzania zachowują się jak każde inne ;) Pytanie czy nie lepiej pójść w wersje "niesportowe", ale oczywiście też z górnej półki - np. Micheliny ale zwykłe 4/5. Pytam, bo jak zrobię na wiosnę program to będzie jednak ~400/500 i zakładam, że te seryjne Potenzy nie dadzą sobie rady mimo 4x4.
Miałem 4S i szału nie było, głośne i średnio kleiły szczególnie do momentu aż się nie zagrzały, dlatego teraz kupuję vredesteiny i jestem zadowolony, cicho, kleją od razu, łatwo wyważyć, stosunkowo tanie, czego chcieć więcej? ;-)
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony letnie 20”

Post autor: rozwrot »

Potwierdzam. Michelin Pilot Sport 4S to może i dobra opona, ale NIE do jazdy w temperaturach poniżej 15*C. Bardzo średnie na codzień i mało praktyczne. Mialem w 330KM aucie FWD i drugi raz bym nie kupił.
W naszych warunkach klimatycznych i wahaniach temperatur w lato opona musi być maksymalnie uniwersalna, zresztą superb to nie gokart na tor a rodzinna gablota.
Maliniak
Posty: 585
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Maliniak »

piramida pisze:
Maliniak pisze: 1 lut 2023, o 11:04 Zastanawiam się czy są jakiekolwiek gumy z tych "sportowych" premium, które kleją bez dobrego dogrzania, w chłodniejsze dni szczególnie. Nasz klimat jest specyficzny, bo upałów 30 stopni plus jak na lekarstwo. Tak to dużo wody, dużo niższych temperatur wczesnym rankiem i późnym wieczorem. Człowiek naczytał się o Michelinach 4S, ale się okazało, że bez dobrego dogrzania zachowują się jak każde inne ;) Pytanie czy nie lepiej pójść w wersje "niesportowe", ale oczywiście też z górnej półki - np. Micheliny ale zwykłe 4/5. Pytam, bo jak zrobię na wiosnę program to będzie jednak ~400/500 i zakładam, że te seryjne Potenzy nie dadzą sobie rady mimo 4x4.
Miałem 4S i szału nie było, głośne i średnio kleiły szczególnie do momentu aż się nie zagrzały, dlatego teraz kupuję vredesteiny i jestem zadowolony, cicho, kleją od razu, łatwo wyważyć, stosunkowo tanie, czego chcieć więcej? ;-)
Głównie Twoją opinię miałem właśnie na myśli, bo pamiętam z grupy z fejsa. 90% osób się nad nią mega spuszczało, a prawda jest taka, że żadna z tych opon nie będzie optymalna do naszych warunków na co dzień, więc lepiej kupić coś dobrego "cywilnego" ;) tego się będę trzymał przy ewentualnej wymianie.
Maliniak
Posty: 585
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Maliniak »

rozwrot pisze:Potwierdzam. Michelin Pilot Sport 4S to może i dobra opona, ale NIE do jazdy w temperaturach poniżej 15*C. Bardzo średnie na codzień i mało praktyczne. Mialem w 330KM aucie FWD i drugi raz bym nie kupił.
W naszych warunkach klimatycznych i wahaniach temperatur w lato opona musi być maksymalnie uniwersalna, zresztą superb to nie gokart na tor a rodzinna gablota.
Szczególnie, że przy 4x4 zazwyczaj jeździmy od bardzo wczesnej wiosny do późnej jesieni, a to jest 20-25 stopni różnicy względem upalnego lata.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Opony letnie 20”

Post autor: piramida »

Pamiętam ten dzień, zmiana opon na nówki 4S, podjarany, bo to w końcu zachwalany na forach czy fb premium jakby nie było, wyjeżdżam od wulkanizatora a tu zoonk, głośne jak ch.j, nie może być aby letnie były głośniejsze od zimówek, pewnie się ułożą z czasem, myślę sobie :lol: Za to długowieczne, zrobiłem na nich wtedy ponad 50kkm
ODPOWIEDZ